Zámek kapoty - nastavení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
igracek2
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 02, 2018 01:29
Bydliště: Kuřim

Zámek kapoty - nastavení

Příspěvek od igracek2 » ned pro 02, 2018 01:53

Pěkný den Renaulťáci,

nemáte někdo zkušenost s doladěním zámku kapoty na Cliu? Mám Clio na operák, takže mi před nedávnem vyměnili předchozí Clio za nové. Na předchozím stačilo k zavření kapoty lehce ji přivřít než zapadla první pojistka ("odskočená poloha s pojistkou") a potom jemně přitlačit, aby zapadla do zajištěné polohy. U nového jsem otevřel kapotu a nedařilo se mi ji vůbec zavřít. Už jsem se bál, že budu volat asistenci (přece jenom bych nechtěl, aby se to za jízdy otevřelo), ale zkusil jsem s tím ještě jednou ze zoufalství dost silou a z výšky "švihnout" a podařilo se. Nicméně říkám si, že by to mělo jít nějak jednoduše donastavit. Nemáte s tím zkušenost?
Megane Grandtour IV Intens TCe 140 GPF
Ex: Clio IV Grandtour Limited Energy TCe 90
EX: Clio IV Grandtour Intens Energy TCe 120
Ex: Fiat Punto 75 SX 5d

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Zámek kapoty - nastavení

Příspěvek od DYK77 » ned pro 02, 2018 15:48

Ahoj. Na Cliu jsem tedy se seřízením zámku čest neměl, ale zámek je na dvou šroubech, které jsou poměrně přístupné, takže stačí trochu povolit a zámek posunout. Je dobré koukat pod kapotu, svítit si a dívat se jak oko kapoty na zámek nabíhá. Podle toho vyhodnotit, zda není potřeba s ním hnout doleva, doprava, ale ve tvém případě spíše směrem nahoru proti kapotě. Je možné, že je moc utopený. Než začneš se zámkem hýbat udělej další dvě věci : 1. označ si tužkou polohu zámku, abys následně věděl kde byla výchozí poloha. 2. podívej se, zda v uzavření kapoty nebrání její gumové dorazy. Ty bývají stavitelné, ale zase s nimi nesmíš pohnout o tolik, aby přestala lícovat kapota vůči blatníkům.

Jinak zavírat kapotu tlakem ruky je hřích ! Kapota se vždy zavírá spuštěním. Já ji zavírám tím stylem, že ji chytnu za oko zámku, a jedu s ní dolu, když je cca 50cm nad zámkem, tak zrychlím pohyb, oko pustím, kapota zacvakne. Kapotu mi podpírá plynová vzpěra, nevím zda to tak mají všichni.

Obrázek
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů