Automatické spúštanie manuálnej klimy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Automatické spúštanie manuálnej klimy

Příspěvek od Clio50valec » stř srp 29, 2018 18:33

V návode sa píše ak sa na 3 rýchlostnom stupni fukáre namieria na čelné sklo mala by sa automaticky spustit klíma. Mňe to ale robí aj pri prvej a druhej rýchlosti. Vždy keď fukár namierim na čelné sklo sputí klimu, kontrolka ostane vypnutá. Keď potom chcem ale klímu vypnuť, musím klímu zapnúť - kontrolka sa rozsvieti a potom vypnúť - kontrolka zhasne.
Je to tak aj pri ostatných cliach??? Po facelifte to už clia nerobia. Bol som s tým aj v servise, kde auto priali a vratili prakticky rovnaké. V druhom servise hovorili, že to tak ma byť. Ako to teda je ???? Lebo vačšiu somarinu, ako automatické spúšťanie klímy som ešte nevidel.

bagr3210
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 18, 2018 20:43

Re: Automatické spúštanie manuálnej klimy

Příspěvek od bagr3210 » ned zář 16, 2018 20:10

Mám Clio IV a klímu-automaticku mi zapína taky a furt,i když ji vypnu,tak při následným nastartovaní ji zapne..
Co vím a co jsem měl auta,tak všechny bez rozdílu značky,když jsem dal ofuk na čelní sklo,zaplo klímu a ostala zapnuta,až dokuď jsem ji nevypnul.
Renault Clio IV 1,2 16V 75 Limited Červená Flamme NNP

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Automatické spúštanie manuálnej klimy

Příspěvek od Šamša » čtv zář 20, 2018 08:53

Logicky, když chceš ofouknout opar z okna, tak s klimou to jde 10x lépe a možná je to i závislý na venkovní teplotě oproti stupni ventilátoru.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Automatické spúštanie manuálnej klimy

Příspěvek od Clio50valec » stř říj 03, 2018 14:45

Samsa ano je to logické. Ale ja nechcem ofukovať opar. Chcem len aby mi vzduch mieril na celné sklo a nue do kabiny. K tomu klimu nepotrebujem. Ked potrebujem klimu dokazem si ju spustit aj sam. Možno to zavisi aj od polohy planét pluta a marekura. :-D skúsim to ked budu v rovnakej polohe voči Zemy :-D.

Clio50valec
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 16, 2016 16:54
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Automatické spúštanie manuálnej klimy

Příspěvek od Clio50valec » stř říj 03, 2018 14:51

Bagr 3210 sak ja som si preto kupil manualnu, lebo som bol v domneni, ze to budem riadit ja. Tak isto ako som kupil manual prevodovku a ta mi prekvapivo sama rychlostne stupne nehadze. :-D tak ale ked sa zapne automaticky, tak by sa mala aj vypnut automaticky ked fukare namierim do kabiny. A pri tom kontrolka ani nesvieti cize ani neviem ci je zapnuta . A preco ked ju chcem vypnut. Musim najprv klimu zapnut a nasledne vypnut??????? Peco nestaci ju len vypnut?

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů