Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » sob led 06, 2018 22:31

Když už LED vpředu, tak přecházím i na LED vzadu. Konkrétně teď mluvím o osvětlení RZ na GrandTouru.
Musím říci, že svítí pěkně. Foťákem se mi nedařilo to zcela přesně zachytit, tak alespoň přibližně ...
Samotná výměna osvětlení bývá velmi jednoduchá, klik - klak a je to. Jenže nesmí vám v tom nic bránit, jako třeba rámeček RZ ( možná případné výměně žárovky vadí i vám ). Dávám sem celou story, jak výměna probíhala, neb se některé části mohou hodit i při opravě.

Zakoupeno na Aliexpressu v přepočtu do 250,-Kč

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Výměně bránil již zmíněný rámeček RZ, který byl od dealera přinýtován, tak jsem nýty odvrtal a rámeček sejmul. Druhá polovina nýtů však

vždy zapadne do dutiny dveří, v tomto případě mezi zadní plastový panel a dveře, tak jsem se je jal vyndat. Než je možné panel sundat, je

potřeba sejmout i vnitřní tapecír. Jak na to ...

Tapecír drží na 4řech vrutech. Dva jsou ve výkrojích ( madlech ) a dva jsou přístupné po sejmutí záslepek k žárovkám zadních svítilen. Pak

už drží jen na 8mi plastových nacvakávacích kolíčcích a 4řech kovových sponkách, takže jej stačí vycvaknout ...

Obrázek

Pro sundání panelu je potřeba povolit 7 šroubů ( 10mm klíč ) přístupných po sejmutí tapecíru v dutině dveří ...

Obrázek

Obrázek

Na spodní hraně dveří uvolnit a vyjmout plastové příchytky. Fungují na principu hmoždinky ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Z každého boku panelu jsou 2ks torx vrutů. Ty nepovolovat, jen si tím člověk zkomplikuje život ...

Obrázek

Pak panel vycvaknout, drží už jen na 5ti nacvak. kolíčcích. Pozor na kabel pro osvětlení a kameru.

Obrázek
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř led 24, 2018 20:55, celkem upraveno 1 x.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

jakubcerveny
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 30, 2017 20:37

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od jakubcerveny » ned led 07, 2018 19:10

Taky se přidám.
Udělal jsem LED osvětlení vepředu a vzadu prostoru pro nohy. Lampičky pro zadní cestující. Zadní parkovací kameru. A dnes zadní zástěrky. Foto zde:
http://moje.auto.cz/jakubred/clio.html
Postupně tam budu dodávat fotky a recenzi auta.
Renault Clio Grandtour IV 0.9 Tce 66 kW, 2017

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » ned led 07, 2018 23:36

Paráda. To vnitřní osvětlení na stropě a podsvícení u nohou jsi dodal celé sám, nebo to tam bylo a měnil jsi jen žárovičku za LED?
A druhá otázka, jak Ti tam sedly ty prahové lišty? Musel jsi je přihýbat? Já jsem si koupil karbonovou fólii, tak budu vyrábět jen takto, ale zase chci aby sahaly dál až po okraj prahu.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

jakubcerveny
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 30, 2017 20:37

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od jakubcerveny » pon led 08, 2018 07:23

Dělal jsem to sám. Podsvícení nohou je LED pásek. Zadní lampičky jsou lampičky z trojkové fabie. Vypadají asi nejlíp ze všech světel. A hlavně mají polohování, že svítí při otevření dveří a nebo když je potřeba tak se dají zapnout.
Ty zadní lišty se musely dost ohnout. Přední jsou v pohodě. Byly to přímo na Clio Grandtour.
Renault Clio Grandtour IV 0.9 Tce 66 kW, 2017

jakubcerveny
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 30, 2017 20:37

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od jakubcerveny » pon led 08, 2018 09:23

Jinak to LED osvětlení spz vypadá velice dobře. Dobrá práce. :t18:
Já jsem tam měnil pouze žárovku za LED a výsledek není špatný, ale tohle svítí daleko lépe.
Renault Clio Grandtour IV 0.9 Tce 66 kW, 2017

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » sob led 13, 2018 23:14

Vyměnit jen LED žárovičky taky není špatný nápad. Uvidíme časem komu to vydrží fungovat déle :D
S těma lampičkama jsi to tedy vychytal parádně :t18:
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř led 24, 2018 19:48, celkem upraveno 1 x.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » stř led 24, 2018 19:42

Sepsal jsem několik začátečnických poznatků a vychytávek týkající se CLIA a vložil do souboru. Kdo se bude chtít podívat, ať klikne na obrázek níže ...

Obrázek
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
drbiker
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: pát říj 09, 2015 11:54
Bydliště: Vyškovsko

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od drbiker » čtv led 25, 2018 12:24

Díky za zajímavé poznatky a vychytávky na tvém Cliu, dobrá práce!
Také už jsem se za rok užívání Clia s autem seznámil a napadlo mě pár drobností, které bych mohl vyřešit, např:
-na letní sezonu chci pořídit textilní koberce, strašně se mi líbí originální koberce Premium-červené Rouge, http://www.autofreiberg.eshop-zdarma.cz ... 21305.html
-vnější gumové těsnění dveří jsem vzdal, nebudu řešit, navedl jsi mě na myšlenku pořízení zástěrek-lapače nečistot, přijde mi to jako praktická věc.
-osvětlení, chtěl bych vyměnit vpředu žárovky za lepší, např. Osram Night Breaker nebo něco podobného, vzadu stojí za zvážení výměna couvacího světla a možná i osvětlení SPZ.
-ošetření podvozku, zde také vidím prostor pro vylepšení, sice je většina podvozku oplastovaná, ale pod plasty chybí ošetření plechů gumoasfaltem, jak tomu bylo u II. generace z roku 2002. Zatím to ale nechám být, přikláním se spíš ke sledování stavu a věnování se očistě podvozku v zimě od solného posypu cest. Pokud bude problém, nechám komplet podvozek profesionálně ošetřit.
-izolace motorového prostoru. Ne že bych byl nespokojen s odhlučněním, ale izolace mám vykousané od hlodavců, takže bych to chtěl nahradit lepší izolací, která bude funkční a zároveň nebude chutnat zvířatům. Jako zajímavé řešení mi přijde toto: https://www.ahifi.cz/samolepici-izolacn ... tab-rating
-jinak mě nic nepadá, jsem s autem spokojený.
Renault Clio V 1,0 TCe LPG, rv 2022
Renault Clio sport II ph1 2,0 16v, rv 2000

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » pát led 26, 2018 13:55

Ahoj.
Koberce vypadají opravdu hezky. Na léto jsou textilní fajn a vytvářejí útulnější prostředí. Mrkni pro zajímavost na ty tepichy.cz. Bez kovového nášlapu se tam pohybují +/- za stejnou cenu.

Ta izolace do motoru by hlodavcům mohla odolat a vypadá jinak než to co jsem viděl před pár lety. Pod tím odkazem jsem neviděl, že by někdo řešil hnotnost. Tenkrát tu co jsem potěžkal, byla těžká víc než dost. Raději odlehčuji :-) Pravda na kapotu Clia toho není potřeba zase tolik.

S Osram Night Breaker zkušenost mám a něco k tomu dodám. Klidně si je odzkoušej také a až Ti odejdou dej tam klasické Osramky za 70Kč ( nemyslím Ultra Life s prodlouženou životností, ale Standard ), poznáš že rozdíl co by do svítivosti vlastně žádný. Všechno okolo Osram Standard jsou jenom zbytečně vyhozený peníze. Rozdíl mezi Night Breaker a Ultra Life je ten, že ty první mají přežhavená vlákna, konstruovaná jakoby na menší napětí a tím pádem kratší životnost a ty druhé jsou naopak podžhavené, konstruované jakoby na napěští vyšší, méně svítí a tím pádem vydrží déle ( vhodné spíše na denní svícení ). Žárovka je citlivá na změnu jmenovitého napětí, cca +10% Volt = +20% výkonu, ale -70% života. A naopak.
Standard je hodně dobrý kompromis mezi oběma, takže pokud je teď ve světlech máš, vsadím se, že se k nim po prvním, druhém nákupu Night Breakerů vrátíš.
Standard mi vydržely skoro 5 let, N.B. asi rok a půl, ale zase je pravda, že při LED denním svícení Ti vydrží o něco déle.
Ještě jedna poznámka. Kvalitní žárovka, byť třeba svítí stejně intenzivně jako nějaká "No name", se může lišit tím, že její kvalita spočívá ve správně nastavené geometrii vlákna. I malá nepřesnost způsobí špatné vrhání světla do paraboly, což také snižuje světelný výkon.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

jakubcerveny
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: čtv lis 30, 2017 20:37

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od jakubcerveny » pát led 26, 2018 14:54

Můžu doporučit Osram Silverstar. Svítí skoro stejně jako Nightbreaker, ale vydrží mnohem déle, na Cliu je mám rok a na fabii jsem je měl asi 4 roky a ani jednou jsem je neměnil.
Renault Clio Grandtour IV 0.9 Tce 66 kW, 2017

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » pát úno 09, 2018 22:26

Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » pon čer 18, 2018 22:19

Další téma na mém Cliu jsou fólie na blinkrech. Začal jsem o nich uvažovat hned jak jsem auto přivezl domů ( např. světla na Meganu mi přijdou rozhodně decentnější ). Přes zimu jsem nakoupil materiál a než jsem se k tomu dostal, tak jsem si na obří blinkry, zakusující se do blatníku, zvykl. Ale co, když už jsem měl fólie doma, tak jsem to alespoň zkusil. Fólie jsou kouřové s nízkým zatmavením, tak aby propustily co nejvíce světla ( odhaduji, že úbytek je tak maximálně do 10%, v celku nepatrný, za to oranžová působí sytěji ), ale zároveň potlačily výrazný lesk chromu vůči poměrně tmavému laku. S výsledkem jsem spokojený, teď ještě co na to řeknou švestky :D
PS : foto nic moc, až vyjedu zkusím pořídit něco reálnějšího .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » stř čer 20, 2018 15:45

Ještě jedna na doplnění za slunečného dne.

Obrázek
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » stř čer 20, 2018 16:02

Další lepítka jsem aplikoval na práhy. K zadním dveřím budou trochu oříšek, pokud je nebudu chtít udělat moc malé.
No a nárazník u kufru.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) DYK77 dne pon črc 02, 2018 23:57, celkem upraveno 1 x.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od hOOrNeT » stř čer 20, 2018 17:05

ty polepy na prah mi přijdou opravdu funkční. Je to vidět na hodně autech, často tam je lak odřený až na základ. Vyřezával sis to sám z metráže, nebo koupil už nařezané? ;-)
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » stř čer 20, 2018 17:39

Vystřihnul jsem to nůžkama na prasáka z metráže :-) Vyjde to na pár kaček. Na Ebay jen za takovýto polep chtějí dost, řádově několik stokorun a navíc jsou menší a méně kryjí.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od hOOrNeT » čtv čer 21, 2018 16:49

podobné jsem tam právě viděl. Sám jsem chtěl dát čirou fólii, ale zatím jsem se k tomu nedokopal :oops:
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » pát čer 22, 2018 09:03

Čirou fólii jsem tam měl na zkoušku předtím, ale za sebe musím říci, že jsem zjistil, že ta čirá není vůbec vidět Obrázek a že ta karbonová se mi líbí víc. Samozřejmě je to věcí vkusu. Hlavně nenakupovat samolepící tapety u Vietnamců, na auto patří autofólie. Jsou pevnější a odolnější . Možnost nákupu např. zde ...
http://plasti-shop.cz/20-folie
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od hOOrNeT » pát čer 22, 2018 15:15

to je divný, že ta transparentní nebyla vidět :-D Ale chápu ;-)
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » úte črc 17, 2018 20:19

Občas je potřeba vyvěsit vlajku :D ....

https://www.aliexpress.com/item/Men-T-s ... 4c4diHgH4u

Obrázek
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od Jean ViC » stř črc 18, 2018 15:00

skoda ze triko uz neni, ja si drive nevsiml...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » stř črc 18, 2018 21:12

Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od Jean ViC » čtv črc 19, 2018 12:15

super diky objednam , ja i hledal ale asi blbe naslo mi to spoustu jinych tohle se mi libi :)
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » pát črc 20, 2018 01:14

Tak vidíš :-) Toto šedé mám už doma. Gramáž tak akorát a 100% coton to nejspíše bude. Materiál je příjemný. Velikost sedí také dobře. Objednával jsem vyloženě podle rozměrů některého z mých triček co mám doma a super.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Vlastní úpravy, vylepšení a vychytávky

Příspěvek od DYK77 » sob črc 21, 2018 00:53

Kamera do auta - Anker Roav C1 Pro

Obrázek

Dnes bylo v autě trochu jak po výbuchu, ale už je vše zase jak má být. Podělím se o malý návod jak na instalaci kamery, i když zajímavější a přínosnější jsou fotky z rozborky.
Přilepit kameru na sklo zvládne každý, napájecí kablík se vede klasicky pod tapecírem střechy podél okna - stačí zastrčit pod okraj a je to. Pak se sejme těsnící guma dveří, opatrně se vycvakne plast "A" sloupku a vedeme kablík dál směrem k palubce ...

Obrázek

Obrázek

... od těsnící gumy se dá pod palubovku odbočit de-facto v libovolném místě, pak se může pokračovat třeba pod kobercem a je dále na zvážení jak bude kamera připojena. Tedy
a) využijeme-li zásuvku pro zapalovač a do něj zasuneme USB konektor. Tím pádem máme hotovo,
b) nebo zvolíme nenápadnou, ale složitější variantu a připojíme kameru k elektroinstalaci trochu jinak.

Zvolil jsem variantu "b" .
Původně jsem zvažoval vytvoření pevné zásuvky 12V v prostoru u nohou spolujezdce, ale zdroj v ní zasunutý 12V/5V USB + koncovka USB kabelu, by dost trčely do prostoru a myslím, že by hrozilo ukopnutí při nastupování.
Nakonec jsem rozebral zdroj 12V/5V USB ( běžně nazývaný jako nabíječka telefonů do auta, zasouvaná do zásuvky pro zapalovač) , odstranil obal a ponechal k dalšímu použití jen vnitřek - tištěný obvod s USB konektorem, na který jsem přiletoval přívodní kablík. V podstatě je to tohle ...

https://www.aliexpress.com/item/DC-DC-5 ... autifyAB=0

řešení je to funkční i když už nyní koukám, že bych to nahradil tímto hotovým zapouzdřeným zdrojem ...

https://www.aliexpress.com/item/New-Arr ... autifyAB=0

nebo úplně nejlépe ...

https://www.aliexpress.com/item/Black-P ... autifyAB=0

Zdroj 12V/5V USB jsem uzavřel smršťovací bužírkou a ponechal schovaný pod kobercem na místě kde nedojde k jeho poškození ...

Obrázek

Od zdroje jsem dále pokračoval dvojlinkou k zásuvce zapalovače, kde jsem ji k zapalovači paralelně připojil ...
pozn: doporučuji u zdroje na straně 12V, předřadit pouzdro s trubičkovou pojistkou cca 1A. Samotná zásuvka 12V je jištěna ve voze pojistkou 15A.

Obrázek

Obrázek

Abych se k zásuvce dostal, bylo nutné sejmout boční plasty středového panelu. Jsou pouze nacvaknuté, ale doporučuji s jejich sejmutím postupovat opatrně. Plasty drží v celku pevně, levý i pravý na 11ti bodech.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Samotná kamera je v celku fajn. Pro případné zájemce je spousta info na internetu. Mě se na ní líbí ...
a) její rozměry a možnost nenápadného umístění na okně...

Obrázek

Takto se pak "ztrácí" při běžném pohledu řidiče za provozu ...

Obrázek

b) záznam obrazu je dobrý, che to nastavit na max. rozlišení.
c ) má dost užitečných funkcí a možnost správy a stahování videí přes WiFi do mobilního telefonu.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti