Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
matros
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 29, 2022 12:55

Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od matros » čtv pro 29, 2022 13:07

Zdravim.Riesil už niekto zadnú kameru v ŠPZ osvetlení na Grandtoure?montáž a spojazdnenie na rádiu....

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od zdeno255 » ned led 01, 2023 19:14

Kúp si túto redukciu. https://a.aliexpress.com/_msd8THU
Po zapojení to musíš ešte aktivovať cez Clip

miso9856
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 20, 2022 11:44

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od miso9856 » čtv bře 23, 2023 11:53

tiež mám záujem o montáž kamery do špz a viete mi povedat ako to je potom riešené osvetlenie špz? lebo čo som pozeral tak je v tom z aliku asi len konektor na žiarovku a trčia tam 2 kabliky nedostane sa tam voda alebo niečo potom? a ďaľej by ma zaujímalo kade by bolo najlepšie ťahať káble od kamery? je v kufri vhodná nejaká prechodka? lebo niekde som na videu videl že chlap vrtal dieru do auta a tomu by som sa chcel vyhnúť :D

safir
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 23, 2022 22:41

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od safir » sob bře 25, 2023 23:17

Montáž kamery na krátke Clio a Granda je asi rozdielna. Ja mám Grandtour a tam kameru v tom osvetlení špz nedáš, lebo to nedovolí podložka aj samotná špz. Kamera by aj tak veľmi prekrývala špz. Mne sa ju podarilo umiestiť do tej záslepky vedľa spínača na otváranie dverí a aj tak som musel máličko posunúť špz smerom dole. Asi najlepšie riešenie ( ale drahšie ) je použiť kameru už s podložkou. ( A to už tu niekto písal ). Káble sa dajú popreťahovať aj bez vrtania, ale je to pekná zábavka.

miso9856
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 20, 2022 11:44

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od miso9856 » ned bře 26, 2023 22:44

Aha no to ma nenapadlo mam krátke clio, na koniec som neobjednával kameru do osvetlenia ŠPZ ale takú malú co dám do nárazníka tam doeru navrtam tam by som nevidel problem to je plast len krátke zrejme nemá tu zaslepku co si písal, no a káble teda ako? Nieje tam nejaká prechodka alebo zaslepka dáka gumená alebo plastová kade by som to dostal dnu? Potom ešte horšie asi bude dostať sa do kufra na napájanie z cuvacieho svetla že?

safir
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 23, 2022 22:41

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od safir » úte bře 28, 2023 21:10

Odmontuj ľavé zadné svetlo a tam by mala byť prechodka s káblami od svetiel. Tadiaľ by si sa mal dostať z kufra von a potom dole pod nárazník.Toto ja iba hádam , lebo ako som už písal je rozdiel medzi Grandom a krátkym Cliom, ale v princípe by to takto malo byť.
Ja som napájanie ťahal od žiarovky hore cez gumenú "harmonikovú" prechodku. Viem, dá sa to aj inak, ale nemám schému kabeláže a vyhľadávať v káblovom zväzku a napichávať káble sa mi nechcelo.
Ešte doplním o kamere v osvetlení špz. (Keď som sa tak rozpísal). Pozrel som si fotky krátkeho Clia a tam sú tie svetielká nad špz vsadené hlbšie a kamera by nemala prekrývať špz a teda nie je problém ako na Grandtoure.

miso9856
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 20, 2022 11:44

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od miso9856 » stř bře 29, 2023 22:04

Ok super vďaka za info ak má kabeláž ma svetla nejakú prechodu tak tade by som to mohol dostať pustím sa do toho keď bude teplejšie dúfam ze nebudú nejaké problémy:D

mikarik
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: sob dub 09, 2016 12:59

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od mikarik » stř dub 19, 2023 07:34

Já jsem kable natahal, ale všechno je to přez WIFI adapter https://www.aliexpress.com/item/3287213 ... gYUysg2SCr
+ adapter do radia: https://www.aliexpress.com/item/3297715 ... 2VvbZiAN0G

+ zapnutí kamery v Micom manageru v rádiu. Bez toho to nebude fungovat.

miso9856
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 20, 2022 11:44

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od miso9856 » pon kvě 01, 2023 21:01

no ja som to dnes skúšal namontoval som adaptér do rádia v micom managere to mam zapnuté lebo keď zaradím spiatočku zapne mi kameru ale čierna obrazovka je no tak som zapojil adapter a po zaradení spiatočky mi vôbec nepreplo kameru tak rozmýšlam či je ten adaptér dobrý? lebo mi príde že cez ten adaptér nedostane rádio informáciu o zaradení spiatočky

miso9856
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 20, 2022 11:44

Re: Zadná kamera v ŠPZ osvetlení

Příspěvek od miso9856 » pon kvě 01, 2023 21:46

tak som tak ďalej skúšal a skúsil som to zapojiť nejak takto: skúsil som to nejak skresliť snáď to bude zrorumiteľné https://imguh.com/image/R7Ytz
teda ak som spojil červený káblik z redukcie s červeným káblikom od kamery a ten vložil do originál konektora na pin č3 teda reverse signal tak mi pri zaradení spiatočky obraz hneď nabehol

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů