Lambda sonda

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Celsus
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 10, 2022 00:50

Lambda sonda

Příspěvek od Celsus » sob kvě 21, 2022 12:56

Chcel by som sa podeliť o skúsenosť. Na 3-ročnom Renault Clio IV. mi odišla neočakávane lambda sonda (za katalyzátorom) po cca 13 tisíc km. Normálne by mala mať lambda sonda životnosť aj okolo 150 tisíc najazdených km. Auto už nie je v záruke, tak som sa obrátil na spoločnosť Renault prostredníctvom e-formulára na ich stránke, či by mi vedeli poskytnúť oem číslo, aby som si vedel kúpiť kompatibilnú náhradnú lambda sondu. Očakával som korektný prístup, ale na moje prekvapenie mi prišla odpoveď, že oem čísla súčiastok neposkytujú a ak mám záujem môžem si zakúpiť lambda sondu za 145 eur bez DPH u nich. Keďže nie som ochotný platiť za nehorázne predražené súčiastky, tak som sa odhodlal lambda sondu vymeniť sám. Zistil som si oem číslo (inak je uvedené aj na samotnej nefunkčnej lambda sonde) a objednal kompatibilnú lambda sondu značky Bosch za tretinu ceny, akú mi ponúkol Renault. Sondu som vymenil, kontrolka chyby zhasla sama, ani nebolo treba chybu v systéme vymazávať. Týmto ďakujem spoločnosti Renault za edukačný prístup, že učia zákazníkov aktívne sa starať a servisovať si auto sami. Človek sa mnohé naučí a v neposlednom rade ušetrí nielen čas návštevami servisu, ale aj nemálo peňazí :)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Lambda sonda

Příspěvek od kotasekh » sob kvě 21, 2022 17:25

No, tak nejak nevim, co jsi tim chtel sdelit :). Jsi sikula, zes to zvladl, ale jsi mamlas, zes cekal jiny pristup od zastoupeni znacky ;). Opravdu nebudou rozdavat cisla dilu, aby sis to mohl koupit jinde levneji, to by bylo trochu nelogicke. Cenu v autorizaku bud akceptujes, nebo ne, nema cenu se je snazit pochopit nebo zmenit. Ja ted kupoval lpg filtr, cena v autorizaku 630 kc, cena od preprodejce originalnich dilu 150 kc, cena primo od vyrobce 30 kc v maloobchode. Ano, 20x vyssi cena v autorizaku za identicky dil (identicky i znackou, jako ze opravdu stejny kus filtru).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti