StopStart

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DYK77
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

StopStart

Příspěvek od DYK77 » pon říj 09, 2017 00:15

Ahoj. Nevidím že by to tu někde ohledně Clia MK4 padlo, takže sem dávám tip jak v celku jednoduše zablokovat systém StopStart, bez nutnosti jej neustále vypínat na přístrojové desce. Pokud někdo přišel na jiný způsob, budu rád za sdělení informace.
V příručce k vozu se dá zjistit, za jakých podmínek se motor samočinně nevypne a jedna z podmínek je otevřená kapota. Jal jsem se dohledat koncový spínač, který dává řídicí jednotce informaci o tom, že je kapota otevřená. Spínač lze rychle najít na zámku kapoty a pokud je kapota otevřená, je spínač v sepnutém stavu. Od spínače vede kablík se dvěma vodiči , který je asi 15cm od spínače osazen konektorem. Při rozpojení konektoru je možnost do "samice" ( ta část konektoru vedoucí k řídící jednotce ) , vložit malou klemu a je vyřešeno. Oba konce rozpojeného konektoru je pak vhodné zaizolovat proti vlhkosti a zafixovat ke karoserii.
Jelikož Clio IV nemá na přístrojové desce varovnou kontrolku o otevřené kapotě, nebudete ničím rušeni. V případě, že řídící jednotka vyhodnotí, že by mohl být motor vypnut systémem StopStart, dojde jen ke krátkému, nápadnému výpisu informace na displeji palubního počítače, že "StopStart je blokován".

Obrázek
Renault Clio IV GrandTour GT 1.2TCe 120

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host