Renault Captur

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
shepherd
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 11, 2016 09:00

Re: Renault Captur

Příspěvek od shepherd » pon dub 11, 2016 08:17

Já mám funglovku Captura, kupoval jsem ho v březnu, ale žádné kolečko tam nemám. Jen tlačítko ECO a tempomat s omezovačem. Ono zřejmě záleží na motorizaci. Mám jen základní motorizaci 0,9 TCe, tak co bych chtěl. :)

shepherd
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 11, 2016 09:00

Re: Renault Captur

Příspěvek od shepherd » pon dub 11, 2016 12:19

V manuálu jsem narazil na jednu nesrovnalost. Nikde nepopisují způsob deaktivace protiprokluzu, přitom však v hláškách palubního počítače na straně 1.58 manuálu pro rok 2015 je uvedeno:

« TRACTION CONTROL OFF » Indikuje, že jste deaktivovali funkci protiprokluzového systému.

Tak jsem z toho jelen. PP mi zobrazí hlášku, že jsem deaktivoval něco, co deaktivovat nemůžu.

petrxy
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 15, 2005 08:33

Re: Renault Captur

Příspěvek od petrxy » pon dub 11, 2016 12:27

Ahoj,
my máme 1,2 TCe (koupeno v r. 2014).
Nikde jsem žádný vypínač ESP nenašel.
Bydlíme na Benecku (tzn. hory se sněhem :D ). Za poslední dvě zimy manželku ani jednou nikdo nemusel ze závěje vytlačit (nové gumy a respekt ke sněhu je 99% úspěchu). Já s Qashqaiem 4x4 jsem letos zapadl 2x (ale manželce bych to nepřiznal) :( .
Petr

shepherd
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 11, 2016 09:00

Re: Renault Captur

Příspěvek od shepherd » pon dub 11, 2016 13:27

Zřejmě jsi si se 4x4 troufl na úplně jiné cesty, než manželka s Capturem, proto ona nezapadla, ty ano. :) Ale stejně by mě zajímala ta nesrovnalost v manuálu. A nevypíná se náhodou ESC automaticky? Když třeba auto zjistí, že řidič šlape na plyn a kola se netočí tak vypne ESC a zobrazí se hláška na PP? Teď už to nemám jak vyzkoušet, počkám na příští zimu. Pokud bude sníh. :D

miroska
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 11, 2016 18:52

Re: Renault Captur

Příspěvek od miroska » pon dub 11, 2016 19:06

Ahoj všichni.
Delší dobu koukám po Capturu.Byl jsem se svézt 0,9 ve výbavě Zen .Nevím co tam je navíc,prý automat na stěrače.Mám 8 let Hyundaje Accenta 1,4.Velká spokojenost,ale rád bych změnu.Nevím jak moc ten motůrek bude tahat,na Vysočině jsou dost kopce.Jaké s ním máte zkušenosti,jak plasty a tak.
Nejdřív jsem koukal na P2008,ale kolem motoru 1,2 turbo je hodně povyku a nikdo nic vlastně neví.A benzin 98 a víc.
Rendla jsem měl předtím,R19 10 roků,a celkem spokojenost,už jí je 23 let a pořád jezdí.Tak si říkám,že jsem nikde o průšvihu Renaultu nečetl,a tady se snad dozvím pravdu.Dík

shepherd
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 11, 2016 09:00

Re: Renault Captur

Příspěvek od shepherd » pon dub 11, 2016 20:12

Já mám Captura sice jen dva týdny, najeto kolem 800km, takže to nemůžu vytáčet nad 3-3,5 tis ot/min dle doporučení výrobce, ale zatím velká spokojenost. Také jsem se toho motoru bál, ale zdá se, že to není tak hrozné, jak někteří novináři placeni koncernem Škoda-VW píší. Kopců bych se nebál, bydlím v Bílých Karpatech 700m nad mořem, když jedu na nákup do Uherského Brodu, domů to mám 500m převýšení, což je na české reálie málo obvyklé. I když to mám v záběhu nejsem žádnou brzdou provozu. Průměrná spotřeba dle PP na těch najetých 800km mi vychází 6,1l/100km, což si myslím, že je velmi slušné. Někde píšou, že Captur je auto do města nehodící se na dálnice. Netuším proč. Při dálničním limitu 130km/h točí motor 3500 ot/min, což není žádná hrůza, pořád je to v úrovni maximálního krouťáku a přijatelné spotřeby. Taky mám výbavu ZEN plus nějaké příplatky za metalízu, zatmavená zadní okna a jiné vopičárny. Na tom motoru 0,9 TCe se mi nejvíc zamlouvá, že má nepřímý vstřik. Přímý vstřik je další kurvítko navíc, které zlobí víc než turbo. Dočetl jsem se, že turbo u tohoto motoru má nejnižší plnící tlak na trhu. Menší plnící tlak = menší namáhaní klikového mechanismu. Zkrátka tento motor se mi nejeví jako příliš nadupaný, takže při dobré údržbě by životnost nemusela být nějak výrazně nízká oproti atmosféře. Zvukový projev je pro mě překvapením v dobrém slova smyslu. Kdybych to nevěděl, na tříválec bych ho netipoval. Takže asi tak. Captura jsem vybral kvůli světlé výšce, poměrně velkému kufru, přijatelné spotřebě a ceně. Jevil semi jako dobrá volba. :)

miroska
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 11, 2016 18:52

Re: Renault Captur

Příspěvek od miroska » pon dub 11, 2016 22:56

to mně těší.Právě,že chci už vyšší posezení,bude mi 50.Je velká škoda,že kvůli ekoteroru zmizely krásný atmosféry.Někde tam u Vás jsem byl na vojně-Bohuslavice nad Vláří,Slavičín.
Takové kopce tu nemáme,i když se najde.Jezdím i na dálnici,kvuli vyměněnýmu srdci do Prahy.
Nejdřív jsem uvažoval o ix20,ale v tom by si vyrazil dech,zase motor 1,6.
Máš rádio s velkým displejem?Zamluvil jsemsi u nás na salonu bílého.Má malej displej,bez vyhřívání sedaček.
Odběr asi červen.

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » úte dub 12, 2016 12:56

Ahoj. Taky mám Captura 0.9 ZEN asi týden (500km) a velká spokojenost. Kopců se bát nemusíš tahá moc pěkně. Jizdní vlastnosti taky super a celkově si chrochtám. Měl jsem Megana III 1.6 83kw a tohle díky turbu jezdí lépe :)

petrxy
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 15, 2005 08:33

Re: Renault Captur

Příspěvek od petrxy » úte dub 12, 2016 13:26

Ahoj, tak Tě vítám v klubu Capturáků :) .
Manželce jsme před dvěma roky koupili 1,2 TCe s automatem a tím velkým rádiem (ne R-link). Jsme z Benecka, tak i vyhřívání sedaček. Ale v té době jsme čekali 5 (opravdu pět) měsíců na dodání. Captur byl v té době novinka a asi nezachytili tržní poptávku :( .
Máme doma i Megana 1,6e a Qashqaie 2,0l 110 kW, tak mi ten náš Catpurek přijde trošku jako lenoch - ale "odborníci" na webech píšou, že je to prý tím automatem.
Jinak mi ale vadí dvě zásadní věci - strašně málo stříkají ostřikovače - snad jen do 1/3 výšky předního skla. Už se to tu řešilo v jiném vlákně.
A druhý problém mě přivádí ke vzteku - když nejsou zadní pásy zapnuté v přesce, tak časem sklouznou ze sedadla do mezery mezi sedadlem a dveřmi a přezka klepe o dveře a klepe a klepe ..... :evil: :evil: :evil: . To bych ty kontruktéry zabil.
Ale jinak manželka si chrochtá - automat, brzdový asistent, hands-free karta (můžeme odemykat a zamykat auto a startovat bez vyndání karty z kapsy), dešťový senzor, . Takže pro manželku prý ideál :) .
Tak hodně zdaru.

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » úte dub 12, 2016 13:48

Mě neklepou :D, mrknu jak to tam mám vyřešené. Možná už to dělaj jinak :)

shepherd
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 11, 2016 09:00

Re: Renault Captur

Příspěvek od shepherd » úte dub 12, 2016 17:50

To: Miroska. No jo, krásná atmosféra. Třeba Suzuki Vitara 1,6. Nebo Mazda MX-3 dvoulitr. Jenže cenově o 100 tis víc. Cena servisu také někde jinde. Kufr malý. Takže Captur je takový zlatý kompromis. Vždy je něco za něco. A ten turbomotůrek se mi začíná líbit. :) Nemám multimediální systém, ani jsem ho nechtěl. Řidič se má za jízdy věnovat řízení a ne hrát si s tabletem. Divím se, že takové hračky do aut montují a přitom člověk nesmí vzít do ruky mobil. Hulit cigarety a bavit se s dotykovým displejem může. Divné.

shepherd
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 11, 2016 09:00

Re: Renault Captur

Příspěvek od shepherd » úte dub 12, 2016 17:52

pepinos píše:Mě neklepou :D, mrknu jak to tam mám vyřešené. Možná už to dělaj jinak :)
Taky jsem si nevšim, že by mi něco někde klepalo. Přitom vzadu nikdo nesedí.

miroska
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 11, 2016 18:52

Re: Renault Captur

Příspěvek od miroska » úte dub 12, 2016 23:10

Ahoj,děkuji za přívítání.Jinak si myslím,že ten tablet je na nic.Rád jezdím a řídím.
Chci si vzít v salonu,co mají na předvádění.Prodejce je férový chlap,tak mu celkem věřím.
Zatím řešíme finance,předělávali jsme dům po rodičích-to co jsem nikdy nechtěl.Dvojí práce a vlastně jsem nechal hrubou stavbu a dělal vše nově.Snad v květnu vyjde úvěr.
Jinak je to klasika-bílá barva,litý 16ky.Kdyžto klapne,chci couvací -bud kameru,nebo pípáky.Mám je na sedánku a nedám na ně dopustit.Raději bych nějakou kameru do zrcátka.

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » pát dub 15, 2016 10:57

Takhle to mám já :)

Obrázek

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » sob dub 16, 2016 13:19

Couvaky jsem si objednal z Číny za 200kc :D az budou na Capturovi tak vyfotim :)

Btw. Vyfoťe někdo kde je ten konektor na rozpojení START STOP nemůžu najít :)

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Renault Captur

Příspěvek od Šamša » pon dub 18, 2016 00:05

Spínač kapoty.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

petrxy
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 15, 2005 08:33

Re: Renault Captur

Příspěvek od petrxy » pon dub 18, 2016 06:34

pepinos píše:Takhle to mám já :)

Obrázek
Ahoj, takhle to má správně vypadat. Ale nevím čím to je, možná hladkým povrchem potahu sedačky, možná malým předpětím navíječe pásu, ale po pár km mi ta přeska "sklouzne" až do té mezery mezi sedačkou a dveřma. A pak to prostě tluče. Závidím Ti, že Ti to takhle drží :) :) :) .

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » pon dub 18, 2016 07:46

Je to novy,proto drzi :D

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » pon dub 18, 2016 07:49

Snímač kapoty jsem nasel. Nevím ale jak se k němu dostat :(. Ma to mit konektor a ten není vidět vůbec. Udělal by někdo foto? A dal to sem? Dekuju :)

mdr
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 27, 2015 16:50

Re: Renault Captur

Příspěvek od mdr » pon dub 18, 2016 21:07

mam 0.9 nieco cez rok a najazdenych 10 000 km .. nieje to trhac asfaltu ale zatial nebanujem .. myslim ze sa toho motora netreba bat a to co popisali na nete v niektorych recenziach je niekedy az na smiech .. :)

mdr
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 27, 2015 16:50

Re: Renault Captur

Příspěvek od mdr » pon dub 18, 2016 21:10

a tie pasy mi tiez zatial neklepu :)

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » úte dub 19, 2016 11:27

Chlapi kdo ma tohle radio?

Obrázek

Mam ho takove matne, je to OK?

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » úte dub 19, 2016 11:31

A jeste jeden dotaz :). V prirucce je, ze kdyz jedu v rezimu ECO, tak na palubce ma svitit mezi budiky barevny prouzek podle toho jak se jede. (Zelena /oranzova/ cervena).
Nic mi nesviti? Vybavu mam ZEN. Funguje vam to? :)

shepherd
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 11, 2016 09:00

Re: Renault Captur

Příspěvek od shepherd » úte dub 19, 2016 13:53

Mám stejné rádio. Byl jsem se podívat a myslím, že to mám stejně matné. Když jedu v režimu ECO, rozsvítí se mi zelená kontrolka s nápisem ECO v otáčkoměru. Jízdu ECO jsem zkusil jen dvakrát, už to dělat nebudu. Taky mám výbavu ZEN. S tím barevným proužkem - ukazatelem ekonomiky jízdy by to mělo být tak, že je vázán na multimediální displej. Kdo tam tu vopičárnu nemá, tomu proužek nesvítí. Stejně se mi to jeví jako zbytečnost. Jezdím přece jak potřebuju, ne podle nějakýho "ekohajzlíka, který mě buzeruje oranžovou barvou. :D

pepinos
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon bře 05, 2007 10:15
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Captur

Příspěvek od pepinos » úte dub 19, 2016 14:19

Jj taky tu barvicku k zivotu nepotrebuju, spis jen jestli je vse Ok :).
Muzes mi ten display vyfotit a poslat par fotek na pepa.hrabak@gmail.com
Pac ja mel podezreni ze je neco spatne :D tak mlhavej display sem jeste nevidel.

Pepino

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti