Renault Captur

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Renault Captur

Příspěvek od Šamša » sob pro 08, 2018 13:39

Nevím jak Captur, ale na LII. byly dvě sady šroubů, na plecháče kratší i s kratší hlavou a na liťáky delší niklované a s plovoucím kuželem. Renault má vesměs na originálních kolech kužel.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Re: Renault Captur

Příspěvek od itchak » stř pro 12, 2018 06:45

Dnes ráno opět problémy s vypínáním/přepínáním světel. Bojím, že by mi sebrali techničák :-) Mazec.... https://youtu.be/10J0qv2RxNc

masabo
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned říj 01, 2017 19:11

Re: Renault Captur

Příspěvek od masabo » pon pro 17, 2018 13:36

Zdravím všetkých, tu je niečo ohľadom už skôr preberanej problematiky oneskoreného zapnutia automatickej klimatizácie v zime pri studenom agregáte. Snáď by to vysvetľovalo, prečo aut. klíma začína fúkať, až keď sa motor zahreje.....
https://auto.sme.sk/c/20429939/ako-zohr ... ml?ref=trz

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Renault Captur

Příspěvek od zdeno255 » pon pro 17, 2018 20:37

Záleží aj aký máš motor, pretože novšie už majú termomanagment stavaný tak že sa ti pri naštartovaní uzavrie okruh do radiátora aby sa rýchlejšie ohrial motor a vpredu bývajú pred chladičom žalúzie. A niektoré motory ako 1.6 a 1.8 už nemajú termostat ale šupátkový termomanagment.

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » úte bře 05, 2019 21:59

Čau všem - "nefunkční" páčka ! Sám mám Captura tři měsíce 2300 km a popisovaný "problém" jsem měl již 3x ! Uvozovky protože to není závada ale vlastnost !!! Ano vlastnost ! Vše souvisí s tzv. inteligentním dobíjením akumulátoru! Celou problematiku podrobně vysvětlují v jednom loňském čísle ve Světě motorů! Ale stručně - ve snaze o co nejmenší emise tento systém zavedly i jiné automobilky. V podstatě jde o to že akumulátor není dobíjen lineárně kdy odebírá část výkonu motoru stále ale pouze v jakýchsi skocích a to ještě jen v určitých režimech ! V době kdy nedobíjí neodebírá výkon motoru a tím klesají i emise! Zní to blbě ale je to tak prostě fyzika ! Při tomto způsobu dobíjení dostává akumulátor dost zabrat proto jsou používány zcela jiné / normální vydrží tak tři měsíce/ které toto nabíjení vydrží tak 3-4 roky ! Při provozu dochází k tomu že akumulátor je vybíjen až téměř na samotnou mez svého výkonu a nabíjen vysokým proudem aby v omezeném čase dosáhl co největšího nabití! Zároveň musí zabezpečit dostatek elektřiny pro provoz auta PROTO v určitých režimech odpojí nebo nedovolí zapnout spotřebiče které jsou v tu chvíli nepotřebné! Proto ty výpadky autoklimatizace, větráku, dálkových světel a stopstartu ! Tak se s tím musíme naučit žít a jezdit je to prostě daň "pokroku" !!!

tondas2
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte kvě 31, 2011 20:56

Re: Renault Captur

Příspěvek od tondas2 » úte bře 05, 2019 22:23

Které číslo Světa motorů?

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » stř bře 06, 2019 00:11

Které bohužel přesně nevím - někdy na podzim - schovávám jen speciály! Je to tam popsáno dost odborně ale aby laik taky pochopil ! Bohužel v honbě za emisemi se musejí vymýšlet i takováto řešení ! Spotřeba akumulátorů do těchto aut je cca dvojnásobná ale cena cca trojnásobná než normálně plus silnější startér i alternátor ! A tak by mě zajímalo kdo vlastně zvítězil - příroda, výrobci, prodejci, spotřebitelé, byrokracie, ekoteroristi ? Jinak Captur parádní auto naprostá spokojenost jinak bych si ho nekoupil že /chacha/ tak čau V.

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Renault Captur

Příspěvek od renault841 » stř bře 06, 2019 06:28

http://www.auto.cz/nespolehlivost-bater ... jet-125770
I zde se dá článek najít.
https://svetmotoru.auto.cz/archiv-vydani/list/25/2018/
(Jinak o akumulátorech číslo 6 a 45).

Bohužel mám pocit, že tato vymoženost právě moc ekologii nepřispívá, ušetřím sice palivo, tím i emise. Ale na druhé straně se pak musí měnit ne zrovna moc ekologická a už vůbec ne levná baterie.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » stř bře 06, 2019 09:44

Chlapci neberte mě za slovo ale fakt nevím ve kterém čísle Sm to bylo ale co vím přesně protože jsem si to poznamenal je že v Jesenici /u Prahy/ v ulici K Rybníku je prodejna akumulátorů vhodných právě pro tento typ dobíjení a to za dobrou cenu protože jsou na ně prý specializovaný ! Ještě by mě zajímalo jestli takové problémy mají i s Clii IV které by měli mít stejnou nebo velmi podobnou elektriku ! Takže v sekci Clio vznesu dotaz - třeba někdo odpovi ! Tak zatím...

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » pon bře 11, 2019 18:36

Čau - tak nějaký Cliista se ozval závada stejná ale odpověď nic moc - prý nějaký chybějící program - tak nevím - zatím co jsem o tom poprvé psal se mi to nestalo tak to neřeším - věřím že to tak má být - kdyby to byl průser z výroby tak by za tu dobu co se to vyrábí byla už dávno nějaká svolávačka ale kde nic tu nic a že by se to "opravovalo" tajně třeba při garančce tomu moc nevěřím - tak uvidíme - zatím V.

itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Re: Renault Captur

Příspěvek od itchak » pon bře 11, 2019 19:27

Ahoj Vavřinec a spol. - asi to opravit jde a asi hoši z Renaultu o této závadě vědí a vědí také, jak ji řešit!!! Jen se jim asi do toho moc nechce. Vzhledem k tomu, že o této chybě lze najít na netu zmínky několik let dozadu u různých typů Renaultů, připadá mi tento jejích přístup jako hodně nešťastný.
Takže asi tak: po vyhrůžce odstoupení od smlouvy - opakované "neopravitelné" závadě osvětlení vozidla (doporučuji pokaždé nahrát video jako důkaz) se Renault rozhoupal ke konečnému řešení - výměně řídící jednotky a kdoví čemu ještě utajenému ... nic více mi k tomu neřekli, v každém případě od této opravy se tato závada ani jednou neprojevila ... a opravdu to zkouším dost často.
Hoši ze servisu z toho byli evidentně tumpachoví a řešili to společně s nějakýma dalšíma chytrýma hlavama: "Rád bych Vás informoval, že u tohoto zásahu byl také přímo přítomen zástupce našeho technického oddělení, za účelem poskytnutí maximální péče Vašemu vozidlu. Vámi zmiňovaný problém s přepínačem světel, který byl hlavním předmětem Vaší stížnosti, byl po konzultaci s technickým oddělením vyřešen. "

Takže asi tak...

Teď jen vyřešit osmkrát reklamované přehrávání rádia a byl bych s Capturem docela spokojen...

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Captur

Příspěvek od kadliiik » úte bře 12, 2019 13:13

LOL, to že nejdou zapnout dálková světla nemůže být vlastnost vozu :-D :-D leda vlastnost rozbitého vozu :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » úte bře 12, 2019 23:32

Velké díky itchak za fundovanou odpověď hned jak mi čas dovolí jedu reklamovat a dám vědět jak jsem dopadl ! V.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Renault Captur

Příspěvek od Šamša » stř bře 13, 2019 13:54

Zruš si na zkoušku start-stop, jestli to nebude mít vliv i na tu umělou inteligenci dobíjení, samotného by mne to zajímalo, když už jsem "vynalezl" způsob jak ho zrušit.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » čtv bře 14, 2019 11:49

Tak jsem byl v servisu a těma světlama - že by to bylo schválně je trapný omyl ! Je to závada !!! Takže se omlouvám za mystifikaci kterou jsem zde šířil !!! Nicméně o závadě vědí prý se to občas stává ! V drtivé většině případů jde o závadu v páčkovém kompletu pod volantem - řeší se výměnou! Může se prý stát že "chyba v páčce" poškodí i jiné komponenty ale i to prý umí poznat! Doufám že velká slova budou následovat i velké činy! 19ého ráno dávám auto na opravu ! Pak se ozvu jak jsem dopadl ! Ještě jednou pardon za tu mystifikaci !!! V.

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » čtv bře 14, 2019 11:52

Tak jsem byl v servisu a těma světlama - že by to bylo schválně je trapný omyl ! Je to závada !!! Takže se omlouvám za mystifikaci kterou jsem zde šířil !!! Nicméně o závadě vědí prý se to občas stává ! V drtivé většině případů jde o závadu v páčkovém kompletu pod volantem - řeší se výměnou! Může se prý stát že "chyba v páčce" poškodí i jiné komponenty ale i to prý umí poznat! Doufám že velká slova budou následovat i velké činy! 19ého ráno dávám auto na opravu ! Pak se ozvu jak jsem dopadl ! Ještě jednou pardon za tu mystifikaci !!! V.

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » čtv bře 14, 2019 11:59

Omlouvám se za to zdvojení při odeslání příspěvku ale blbne mi mobil /možná že i já /

itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Re: Renault Captur

Příspěvek od itchak » čtv bře 14, 2019 13:18

Tak páčku mi měnili nejdříve taky, nepomohlo to však

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Renault Captur

Příspěvek od Vavřinec » úte bře 19, 2019 23:03

Takže s těmi světly je to tak - aby šla určit pravá příčina musí ta porucha nastat - když to funguje není co měřit - to znamená každou jízdu světla zapínat a až se ta porucha projeví tak tradá do servisu. A jen se modlit abych to stihl v pracovní době. Jsem zvědavý kdy to bude. Potom se zase ozvu. V.

itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Re: Renault Captur

Příspěvek od itchak » stř bře 20, 2019 06:47

JO, doufám že mají noční :-)

itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Re: Renault Captur

Příspěvek od itchak » stř bře 27, 2019 08:37

Takže ad světla - asi 2 měsíce po výměně řídící jednotky z důvodu občasného nefunkčního přepínání světel , se mi závada včera opakovala.
Viz video
https://www.youtube.com/watch?v=o0yWVF6 ... e=youtu.be

Jsem už tedy totálně nas.aný a zvažuju co dál. Mám už z toho auta strach. Mám ho 9 měsíců a z toho už asi 8 x v servisu kvůli světel a rádia, (nemluvě o různém vrzání/kvílení z interiéru). Člověk si koupí nové auto a místo z radosti z jízdy jenom trnu, co se zase kde posere,zaskřípe,zarachotí. Všechny ty poruchy jsou jako začarované - všechno se to projevuje jenom někdy, nezávisle na ničem zpozorovatelném...

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Renault Captur

Příspěvek od DYK77 » čtv bře 28, 2019 14:46

u me sem tam nejaka ta vrzani postupne ustala, pravda, nekde jsem tomu pomohl silikonovym sprejem. ted mam celou zimu klid. obcas si pres nerovnosti zacvakal zamek kufru, byl to stejny zvuk jako pri otevreni/zavreni kufru. tak jsem se na to vrhnul. uz od zacatku jsem vedel, ze dvere maji vakl ( vuli ). kdyz jsem chytil z venci za listu, co je v ni integrovane osvetleni spz, a hybal nahoru a dolu, byla vule dveri patrna. posunul jsem oko zamku smerem do kufru a spodni gumove dorazy dveri jsem nastavil 3mm gumovym nastavcem, aby se oprely o kastli ( smula je, ze gumove dorazy se nedaji stelovat, jak tomu bezne byva, takze vuli bylo nutno vymezit, aby se dvere nemely, tendenci "utopit" a aby se oprely - od toho tam ty dorazy maji byt ).
zatim dobry.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Aisa
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 17, 2017 17:55

Re: Renault Captur

Příspěvek od Aisa » čtv črc 11, 2019 22:16

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Mam renaulta Captura.....odešla mi žárovka v předním světlometu.....na palubce nesvitila žádná kontrolka....je tam vůbec?

Aisa
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 17, 2017 17:55

Re: Renault Captur

Příspěvek od Aisa » čtv črc 11, 2019 22:17

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Mam renaulta Captura.....odešla mi žárovka v předním světlometu.....na palubce nesvitila žádná kontrolka....je tam vůbec?

adtcomp
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř úno 22, 2012 04:11

Re: Renault Captur

Příspěvek od adtcomp » stř říj 16, 2019 13:38

Tak taky přispěji se zkušenostmi s Capturem. Stáří rok a třičtvrtě najeto 37000 km. Spotřeba dlouhodobá pod 6 litrů. Navštívil jsem servis s tyčkami stabilizátoru a pískající brzdy za jízdy. Krom toho problém s páčkou ovládání světel, prozatím jen jednou - neřeším zatím. Záruka na tyčky stab. 30000 km - platil jsem. Brzdy prý výměna kotoučů a destiček, že prý moc brzdim. Stejný problém s brzdami mám i na cliu 4 grandtour najeto 31000km + nefunkční klima, zadní ložisko v záruce a v obou autech vrzání, drnčení, klepání a další pazvuky. Výměna brzd jedno auto cca 7000 s prací, to jsem odmítl. S meganem jsem na origo kotouče najel 140000 a pak jim ho vracel na protiucet a v pohodě. Pak mi prodejce od něhož jsem 3 nový Rencky bral řekl, že každej novej je horší a horší. Další nový auto už asi Renault nebude.
Renault Mégane Grandtour II 2009 1,4 16v LPG po 143000 km vrácen na protiúčet

Renault Clio Grandtour IV 2017 TCe 90 vrácen na protiúčet
Renault Captur 2017 TCe90 vrácen na protiúčet

Renault Mégane grandtour IV 2019 TCe 140
Renault Captur 2023 TCe140

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti