Životnost rozvodového řětězu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
astanej
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 07, 2023 13:43

Životnost rozvodového řětězu

Příspěvek od astanej » pát dub 07, 2023 14:02

Zdravím všechny příznivce i odpůrce motorů 0,9 Tce. Chtěl bych se zeptat, zda se dá nějakým způsobem zkontrolovat rozvodový řetěz. Mám na svém Capturu již 100tis. km, olej měním pravidelně, spíše dříve, včetně filtru. Chci vědět, jaká je zkušenost při dobrém zacházení (řazení, ne podle indikátoru, jízda se studeným motorem atd), kolik lze natočit bez obav, jestli existuje nějaká indikace pro výměnu. Co jsem se díval na bazary viděl jsem nabízené vozy s cca 150 tisíci, předpokládám funkční.

Jirikan
Junior member
Příspěvky: 182
Registrován: pát dub 06, 2012 16:51

Re: Životnost rozvodového řětězu

Příspěvek od Jirikan » úte dub 18, 2023 21:47

Napoví v Renault servisu. Já v Thalii II mám předpis měnit jestli se nepletu co 5 let ,nebo 90 000KM.

astanej
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 07, 2023 13:43

Re: Životnost rozvodového řětězu

Příspěvek od astanej » stř dub 19, 2023 07:51

Díky za reakci, ale asi jste mne špatně pochopil, měl jsem na mysli řetěz který pohání ventilové rozvody. Řemen se samozřejmě mění dle cyklu který udáváte. Pěkný den

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Životnost rozvodového řětězu

Příspěvek od kotasekh » stř dub 19, 2023 10:01

Pochopil dobre, napovi renault servis. Me pri koupi logana s 0.9tce rikal prodejce, ze se retez meni kazdych 120k km a trval na tom, i kdyz jsem ho upozornil, ze je to fakt blbost. V renaultu ti daji kompletni servisni plan k autu, kde bude napsana i kontrola/vymena retezu dle km/roku.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Životnost rozvodového řětězu

Příspěvek od Vavřinec » čtv pro 14, 2023 17:00

Životnost rozv. řetězu je velmi individuální záležitost. Na km ani letech nezáleží. Záleží na způsobu používání auta a jeho servisu tudíž na jeho skutečném stavu. Čím "šetrnější" chcete-li "citlivější" zacházení tím i déle vydrží. Ale hlavně bych zdůraznil opravdu včasná spíš častá výměna oleje/a kvalitního!!! Kdo jezdí tzv. kolem komína jako já tak 10t km max. a výměna, se to vyplatí i pro turbo. A takto i přes 300t km by neměl být problém. A čas výměny se pozná nejlépe sluchem na volnoběh studeného motoru protože řetěz chrastí a to sám o sobě nebo je-li hodně volný i o kryt rozvodů. Řetěz a kola vydrží celkem dost. Nejvíce trpí oba napínáky které zanedbávali se výměna oleje se rychle opotřebovávají a nestačí napínat protože jejich pracovní zdvih - pohyb je omezen a řetěz chrastí. Takže jak jsem psal na začátku velice individuální záležitost ale do cca 100-120t km bych byl v klidu. A ještě něco prý se nestává aby jen tak přeskočil prý nemá místo a ozubení by muselo být opravdu hodně ojeté ale to by byl už opravdu extrém. Tak zdar V

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů