Ventilátor chladiče

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Nery070
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 16, 2018 18:33

Ventilátor chladiče

Příspěvek od Nery070 » ned úno 28, 2021 19:29

Ahoj, rád bych zde zkonzultoval jednu věc. Máme druhým rokem Captur ve verzi Limited. S autem jezdí žena, já jen občas. Nedávno jsem si všiml, že při běhu motoru nám stále běží ventilátor chladiče a to i teď, kdy venkovní teploty jsou nízké. Nějak jsem se tím zabýval a zjistil jsem, že k vypnutí dojde, když vypnu ventilátor topení. Po jeho zapnutí dojde k opětovnému spuštění. To vše samozřejmě při vypnuté klimě. Ptám se jeli možné, že i u manuální klimatizace by nějakým způsobem mělo docházet k jejímu samovolnému spouštění nezávisle na ovládacím tlačítku?
Rád bych znal vaši zkušenost, než se obrátím na záruční opravu, neboť mám zkušenost, že v servisech jsou chytráci, kteří mne budou chtít odbýt tím, že to tak má být... Děkuji za odpovědi.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od kotasekh » ned úno 28, 2021 20:31

I manualni klima se umi sepnout sama, napriklad pri nastaveni ofuku na okno.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Nery070
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 16, 2018 18:33

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od Nery070 » ned úno 28, 2021 21:03

Jasně, to vím. Ale tohle není ten případ.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od zdeno255 » pon bře 01, 2021 03:11

Je to normálna vec a nič na reklamáciu.

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od Vavřinec » úte bře 09, 2021 18:26

kotasekh - o.k. zapíná na třetí poloze (max. ofuk okna)

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od Vavřinec » stř bře 10, 2021 18:16

Pro Nery070 - místo reklamace raději nastuduj uživatelskou příručku. V kapitole o manuální klimatizaci je přesně popsáno jak která KONFIGURACE OVLADAČŮ funguje co všechno vlastně celý systém dělá či umí. Při určité konfiguraci opravdu i manuální klima sama umí zapnout/vypnout klimu bez jakékoli informace řidiči. To znamená i roztočit ventilátor chladiče a sepnout spojku kompresoru. Takže je vše v pořádku a v servisu by se ti akorát 😁 ! Čau V.

Nery070
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 16, 2018 18:33

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od Nery070 » sob bře 13, 2021 13:50

Příručku mám nastudovanou. Ovladač ventilátoru v poloze 1, ofuk nasměrován na nohy. Regulace teploty tak napůl. Tohle není konfigurace pro spuštění klimy. Motor sotva ohřátý. Větrák chladiče běží, což mi připadá nelogické. Zvlášť v době startstopů a dalších vynálezů při honbě za úsporami a ekologií. Ovladač ventilátoru v poloze 0, větrák chladiče neběží. Dotaz či prosba, zda někdo z majitelů Captur může tento stav fyzicky vyzkoušet a potvrdit, jestli je to tak i u ostatních či ne. Případně mi logicky vysvětlit, proč by tomu tak mělo být. Toť vše.

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od Bravomv » sob bře 13, 2021 16:25

Pokud máš ovládání nastaveno jen na nohy, tak je to divné, že se spouští klima. Mám Clio, kde se klima sama, bez tlačítka a svitu kontrolky, zapne vždy, když je tam symbol ofuku okna, tedy i ofuk okno+nohy.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od moucha tse-tse » sob bře 13, 2021 18:37

Takhle to mam na cliu..
Protoze auto pouzije i syn, tak mi bylo divne, proc se za chladneho pocasi spousti ventilator.. pak jsem na to prisel.
Ted mam kontrolku navic připojenou primo na kompresor klimy, takze presne vidim, kdy se komoresor spousti.
Mam manual klimu. Kdyz je ventilator vypnutý, tak nic nebezi. Ale kdyz se da ofuk okna, tak se tajne sepne bez upozorneni...ted uz na mne druha dioda sviti.
No a kdyz se zmeni ofuk, tak klima tajne stale bezi. I kdyz vypnes ventilátor a znovu pustís.. tak bezi.
Ted pres zimu jsem zjistil, ze jak pisou ze se ma klima poustet i pres zimu, tak takhle to nefunguje. Ono ji sice pustit muzes, ale od nejake teploty.. asi kolem 5stupnu..nejde do spojky kompresoru stava.. takze zase naopak.. orig kontrolka sice sviti, ale klima nebezi.
Zkus tedy kdyz ti poběží ventilator na motoru, tak zmen ofuk na nohy.. mej pak zaply ventilator na nejakou rychlost a sepni klimu a pak ji po chvilce vypni.
No a podivej se opět na ventilator v motoru, jestli se take vypnul...
Je docela mozne, ze je to nastavene stejne v programu jako u mne..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od zdeno255 » sob bře 13, 2021 23:25

Vidíš zázrak. A aj tak to funguje,že sa nezahmlieva okno čo? ;-) Čím to asi bude. Niekde výrobca urobil chybu :-D

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Ventilátor chladiče

Příspěvek od Vavřinec » čtv dub 29, 2021 13:51

Mě také štve když si auto dělá co chce ale už jsem na něj vyzrál dám ho do polepšovny (servisu) tam ho naučej ! No někdy taky ne !

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti