Zatekanie do kufra

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
jame
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 18, 2019 19:55

Zatekanie do kufra

Příspěvek od jame » pát říj 18, 2019 20:28

Mám Captur od 7. 2013, najazdené 115000, doteraz som bol s autom spokojný, v 6. mesiaci som si dal prezrieť auto v servise Renault pred STK a tam zistili že mám vodu v priestore pre rezervu, teraz pri väčšom daždi sa ukazuje voda na pravej strane za spolujazdcom. Už ho dva krát kontrolovali v servise, ale nevedia zistiť odkiaľ sa tam tá voda berie, nakoniec mi odporučili aby som si našiel nejakú firmu ktorá sa takýmito poruchami zaoberá. Chcel by som sa spýtať či s týmto problémom má niekto skúsenosti alebo by mi odporučil nejaký servis kde by to vedeli vyriešiť.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Zatekanie do kufra

Příspěvek od DYK77 » čtv pro 12, 2019 11:43

Jednak by to servis vyřešit měl, ale poradit si určitě lze.
1. Zkontroluj poctivě celé těsnění dveří, zda nemá trhlinu, zejména u spodní hrany jej lidi často dřou nákladem, až ho natrhnou.
2. Vlez si večer do kufru a požádej někoho, ať Ti zvenčí svítí baterkou do spáry dveří a Ty zevnitř sleduj, kde světlo prosvítá.
3. Zabouchni kufr, uchop madlo a zkus je mírnou silou jakoby párkrát otevřít zavřít, jestli dveře nemají v zámku vůli. Dveře by se neměly ani hnout. Pokud je tam vůle, musíš seřídit oko zámku dveří. Udělej si u oka fixem rysku, ať víš výchozí polohu a oko posuň směrem dovnitř. Nejprve o 1mm, když nepomůže, tak o další mm. Neboj se dveřmi pokaždé trochu ducnout, ať se řádně zabouchnou.
Myslím si, že jen od deště, když auto stojí, se tam voda nedostává. Při jízdě v dešti, nebo při mytí vapkou či na automyčce už to reálné je.

Pokud ani to nepomůže musíš jít dál. Teď nevím kde má Captur anténu, pokud vzadu, tak jestli problém není tam. Voda může vnikat i díky nějaké špatně nasazené gumové kabelové průchodce. Nevím kudy tam máte nataženou hadičku od ostřikovačů, jestli není prasklá a nejde tak o vodu dešťovou, ale tu z ostřikovačů. Zlom vaz :-)
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti