Stránka 1 z 1

Skřípání, kvílení, rezonování

Napsal: čtv říj 17, 2019 09:05
od itchak
Pánové, jelikož neznám nikoho v okolí s Capturem, chtěl bych se zeptat, jestli máte stejné zkušenosti s podivnými zvuky v interiéru, nebo je to jen mým "kusem".
V tom autě "od novoty" pořád někde něco skřípe, kvílí, rezonuje.. Už několikrát mi v servisu "něco" opravili, ale převážně to po čase začne dělat znovu. Při přejíždění terénních nerovností kvílí někde zezadu pravé dveře, sedadla, vpravo vpředu stále něco rezonuje asi uvnitř dveří (nepomůže nic přitlačit apod.) i při jízdě po rovné cestě, v zimě vyloženě kvílely asi panty zadních dveří. Toto je většinou závislé na rychlosti, cca od 70 km/h - jsem zvědavý na letošní zimu. Po otevření a zavření oken obou předních dveří vrže někde v obložení, musel jsem do toho udeřit aby to přestalo (tuhle poslední věc mi trochu opravili při posledním servisu). V žádném jiném novém autě jsem toto nezažil.
Je toto normální nebo máte v autě klid....
Je to staré rok a půl, 13000, a chtěl bych to pokud možno do konce záruky ještě pořešit. Vzhledem k tomu, že si s tím moc neví rady , zvažuju změnu servisu - ale nevím jestli je to vůbec řešitelné. Nechápu jak toto je u nového auta možné. Zvažoval jsem i vrácení vozu ...
Jinak už asi 8 servisních zásahů. (S minulým Seatem jsem byl v servisu poprvé asi až po 5 letech).

Díky za info/rady

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Napsal: čtv říj 17, 2019 18:31
od jaggerl
Přesně takové problémy jsem řešil ve Scenicu IV v servisu AutoKout. Na co se sáhlo, to servis podělal, ostatně auto bylo od počátku problémové. Tedy páteční auto. U nás ve firmě jich bylo více, tak asi má Renault pátek častěji:(. Změnit servis, ale je otázkou, zda je to řešení. Ani technické oddělení Renault ČR není schopno závady tohoto charakteru vyřešit a raději nic neslyší. Mám aktuálně jinou značku a nic nevrže, lícuje a vše funguje...

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Napsal: čtv pro 12, 2019 11:58
od DYK77
Mě auto třeba vůbec nevrzalo a pak začalo. Po letech zkušeností s autošampóny co obsahují vosky, vím, že nemalou míru vrzání mají na svědomí pravě ony. Poslední dobou už šíleně vrzaly snad všechny dveře. Když bylo ještě teplo, stáhl jsem všechny okna až dolu, otevřel všechny dveře a veškerá těsnění jak oken, tak těsnění dveří, jsem namazal glycerinovým olejem koupeným v lékárně ( může být i něco podobného ). Nemazal jsem jen to co je vidět, ale např. těsnění oken jsem opatrně vytáhl z rámu dveří ( ne zcela, jen tam kde to šlo, ale čím dále dosáhnete, tím je efekt lepší ) a namazal jsem i tam, a to hlavně plochy, kde je těsnění v kontaktu s právě s tím rámem ( potažmo i karosérií ). Je potřeba namazat i ta místa, kde je na gumách jaký-si semiš a olejíčkem nešetřít. Teď mi už asi 2 měsíce auto ani nevrzlo, je fakt klid. Samozřejmě nemusíme mít stejný problém, chce to prohlédnout jak sedí dveře v zámcích, hlavně ty od kufru bývají z výroby na volno a chce to si s tím pohrát a vše řádně seřídit a promazat, není k tomu zapotřebí žádné extra nářadí, jen čas, trpělivost a trochu přemýšlení. Na servis kašlat, tyhle drobnosti nejsou pro ně kšeft, zejména při uplatnění záruky. Jdou na to rychle a často udělají víc škody jak užitku, vlastní zkušenost. Mě auta baví, tak se s tím rád poperu, člověk při tom auto i lépe pozná. V servisu mě vidí vždycky jen na garančních prohlídkách a jak záruka skončí, už mě tam nikdo nikdy nevidí, mám na ně takovou menší averzi ( od Citroenu, Mercedesu po Renault a i jiných universal servisů ), lépe provedenou práci nedostaneš, ani když jsi ochotný si připlatit.
K tomu seřízení zámku kufru jsem psal něco i sem ...
viewtopic.php?f=115&t=120222

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Napsal: čtv bře 26, 2020 08:40
od Šamša
Dá se koupit suchý PTFE a tím mazat ty sametky oken a dá se aplikovat i na navijecí pásy, když začnou po létech váznout. Nezanechává mastnotu.
https://maziva.heureka.cz/motip-ptfe-su ... vo-500-ml/

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Napsal: sob bře 28, 2020 11:55
od adtcomp
U mě Mégane Grandtour II začal vrzat po 2 letech, Clio po 6 měsících a Captur už za dva měsíce od koupě.Teď jako dvouletý auto s 50 000 km je to vevnitř hrůza, u jiných značek jsem to nezažil. Je to vlastnost Renaultu bohužel.