Skřípání, kvílení, rezonování

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Skřípání, kvílení, rezonování

Příspěvek od itchak » čtv říj 17, 2019 09:05

Pánové, jelikož neznám nikoho v okolí s Capturem, chtěl bych se zeptat, jestli máte stejné zkušenosti s podivnými zvuky v interiéru, nebo je to jen mým "kusem".
V tom autě "od novoty" pořád někde něco skřípe, kvílí, rezonuje.. Už několikrát mi v servisu "něco" opravili, ale převážně to po čase začne dělat znovu. Při přejíždění terénních nerovností kvílí někde zezadu pravé dveře, sedadla, vpravo vpředu stále něco rezonuje asi uvnitř dveří (nepomůže nic přitlačit apod.) i při jízdě po rovné cestě, v zimě vyloženě kvílely asi panty zadních dveří. Toto je většinou závislé na rychlosti, cca od 70 km/h - jsem zvědavý na letošní zimu. Po otevření a zavření oken obou předních dveří vrže někde v obložení, musel jsem do toho udeřit aby to přestalo (tuhle poslední věc mi trochu opravili při posledním servisu). V žádném jiném novém autě jsem toto nezažil.
Je toto normální nebo máte v autě klid....
Je to staré rok a půl, 13000, a chtěl bych to pokud možno do konce záruky ještě pořešit. Vzhledem k tomu, že si s tím moc neví rady , zvažuju změnu servisu - ale nevím jestli je to vůbec řešitelné. Nechápu jak toto je u nového auta možné. Zvažoval jsem i vrácení vozu ...
Jinak už asi 8 servisních zásahů. (S minulým Seatem jsem byl v servisu poprvé asi až po 5 letech).

Díky za info/rady

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Příspěvek od jaggerl » čtv říj 17, 2019 18:31

Přesně takové problémy jsem řešil ve Scenicu IV v servisu AutoKout. Na co se sáhlo, to servis podělal, ostatně auto bylo od počátku problémové. Tedy páteční auto. U nás ve firmě jich bylo více, tak asi má Renault pátek častěji:(. Změnit servis, ale je otázkou, zda je to řešení. Ani technické oddělení Renault ČR není schopno závady tohoto charakteru vyřešit a raději nic neslyší. Mám aktuálně jinou značku a nic nevrže, lícuje a vše funguje...

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Příspěvek od DYK77 » čtv pro 12, 2019 11:58

Mě auto třeba vůbec nevrzalo a pak začalo. Po letech zkušeností s autošampóny co obsahují vosky, vím, že nemalou míru vrzání mají na svědomí pravě ony. Poslední dobou už šíleně vrzaly snad všechny dveře. Když bylo ještě teplo, stáhl jsem všechny okna až dolu, otevřel všechny dveře a veškerá těsnění jak oken, tak těsnění dveří, jsem namazal glycerinovým olejem koupeným v lékárně ( může být i něco podobného ). Nemazal jsem jen to co je vidět, ale např. těsnění oken jsem opatrně vytáhl z rámu dveří ( ne zcela, jen tam kde to šlo, ale čím dále dosáhnete, tím je efekt lepší ) a namazal jsem i tam, a to hlavně plochy, kde je těsnění v kontaktu s právě s tím rámem ( potažmo i karosérií ). Je potřeba namazat i ta místa, kde je na gumách jaký-si semiš a olejíčkem nešetřít. Teď mi už asi 2 měsíce auto ani nevrzlo, je fakt klid. Samozřejmě nemusíme mít stejný problém, chce to prohlédnout jak sedí dveře v zámcích, hlavně ty od kufru bývají z výroby na volno a chce to si s tím pohrát a vše řádně seřídit a promazat, není k tomu zapotřebí žádné extra nářadí, jen čas, trpělivost a trochu přemýšlení. Na servis kašlat, tyhle drobnosti nejsou pro ně kšeft, zejména při uplatnění záruky. Jdou na to rychle a často udělají víc škody jak užitku, vlastní zkušenost. Mě auta baví, tak se s tím rád poperu, člověk při tom auto i lépe pozná. V servisu mě vidí vždycky jen na garančních prohlídkách a jak záruka skončí, už mě tam nikdo nikdy nevidí, mám na ně takovou menší averzi ( od Citroenu, Mercedesu po Renault a i jiných universal servisů ), lépe provedenou práci nedostaneš, ani když jsi ochotný si připlatit.
K tomu seřízení zámku kufru jsem psal něco i sem ...
viewtopic.php?f=115&t=120222
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Příspěvek od Šamša » čtv bře 26, 2020 08:40

Dá se koupit suchý PTFE a tím mazat ty sametky oken a dá se aplikovat i na navijecí pásy, když začnou po létech váznout. Nezanechává mastnotu.
https://maziva.heureka.cz/motip-ptfe-su ... vo-500-ml/
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

adtcomp
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř úno 22, 2012 04:11

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Příspěvek od adtcomp » sob bře 28, 2020 11:55

U mě Mégane Grandtour II začal vrzat po 2 letech, Clio po 6 měsících a Captur už za dva měsíce od koupě.Teď jako dvouletý auto s 50 000 km je to vevnitř hrůza, u jiných značek jsem to nezažil. Je to vlastnost Renaultu bohužel.
Renault Mégane Grandtour II 2009 1,4 16v LPG po 143000 km vrácen na protiúčet

Renault Clio Grandtour IV 2017 TCe 90 vrácen na protiúčet
Renault Captur 2017 TCe90 vrácen na protiúčet

Renault Mégane grandtour IV 2019 TCe 140
Renault Captur 2023 TCe140

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Příspěvek od Vavřinec » úte pro 29, 2020 19:08

Mám také teď captura ale má zkušenost je že se každé auto časem "rozvrže" a jediná rada je hledat a "netradičně" odstraňovat. Nejvíc mě bere než zjistím co ten pazvuk vydává. Pak se uklidním a vymýšlím jak to co nejlépe odstranit pokud možno na furt. Většinou jednoduché řešení je i nejsprávnější. Ono se nelze divit že něco někde vydává pazvuky když je auto plné plastů které jsou spojovány mezi sebou ale i kovovými díly ne na pevno šroubovými spoji ale pouze takovými druky či k sobě přicvaklými tzv. bajonetovými spoji atp. Sám mám na svém capturu několik takových vycházek. Např. krycí plasty zadní nápravy přitažené zip páskami, trubka sání zip páska, upevnění př. světlometů šroubky s matkou, krycí plasty motoru opět zip pásky a teď hledám další rezonující plášť opět v prostoru motoru který rezonuje jen než se motor ohřeje - celkem legrace! Jinak to chce hlavně jezdit a nenechat se podobnými taškařicemi otrávit! Přeji hezký bezcovidový rok 2021. V.

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Příspěvek od Vavřinec » úte pro 29, 2020 19:13

Oprava - rezonující PLAST !

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Skřípání, kvílení, rezonování

Příspěvek od Vavřinec » čtv pro 31, 2020 17:46

No a ještě jedna oprava /ne vycházek ale VYCHYTÁVEK/a protože mi to nedalo tak jsem se dnes !!! ponořil do motoru i pod něj a hle rezonance odhalena pravý podběh mrška jeden. Opět vykloktaný druk a opět zip páska jako oprava a je klid. Jen plato kufru na drncákách dává o sobě vědět ale s tím se dá žít. Tak hezký Nový rok a mnoho km bez nehod a pazvuků Captur prostě nemá chybu chacha ale jezdí dobře to jo jsem fakt spokojen. V.

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů