Špatné "doklapnutí" zadních dveří

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Špatné "doklapnutí" zadních dveří

Příspěvek od itchak » úte kvě 29, 2018 14:11

Zdravím capturisty. Mám týden starého Captura, takže se spíše rozkoukávám.
Zatím jsem narazil na dva problémy:

Se zavíráním zadních dveří a s přehráváním mp3 jek z flešky.

Nejdříve k těm dveřím - oboje zadní dveře se "zaklapávají" hůře než přední, resp. musím je zavírat s mnohem větší silou než přední . Je to otravné, prakticky pokaždé se na první pokus nedovřou, musím znovu otevřít a více s nimi bouchnout. Je to vada nebo fíčura?

To rádio dám asi do dalšího vlákna , ale jen krátce - (po nastartování se většinou začne přehrávat od začátku (nebo náhodně někde v jiné složce než hrálo dříve). Pouze asi ve třetině případů si rádio pamatuje kde skončilo a pokračuje dále.
Je to asi podobné jako tady: viewtopic.php?f=18&t=67777&hilit=p%C5%9 ... sb#p754618 ale tamto vlákno je 5 let staré, tak to snad mohli mít už vychytané.

Obě tyto věci jsou hodně otravné.

Poradí někdo?

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Špatné "doklapnutí" zadních dveří

Příspěvek od niky79 » úte kvě 29, 2018 20:40

Dvere do servisu, seridit.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Uživatelský avatar
Mrakomor78
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned pro 10, 2017 05:00

Re: Špatné "doklapnutí" zadních dveří

Příspěvek od Mrakomor78 » úte kvě 29, 2018 21:58

dveře se vymačkají gumy a bude to ok

ferabill
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 06, 2017 20:40

Re: Špatné "doklapnutí" zadních dveří

Příspěvek od ferabill » stř kvě 30, 2018 20:25

taky mě to dělalo i přední dveře. Jsou tam nové gumy za 2 měsíce se vymačkají sednou a bude to ok.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Špatné "doklapnutí" zadních dveří

Příspěvek od DYK77 » stř kvě 30, 2018 22:59

Je divný, že to jsou oboje dveře stejně. Zkus dát na rady výše 1. počkat ty 2 měsíce, 2. když to nepomůže, nechat je seřídit. Já bych se ale bál, že to někdo rozvrtá víc než je zdrávo. Pokud dveře ve spárách lícují a zámek nenaráží na tvrdo, tak bych to asi nechal. Mě se u Clia zadní a přední dveře také nezavírají stejným způsobem a se stejnou odezvou, i když jsem v tom problém neshledal. Je to v celku logické, protože přední dveře jsou delší a těžší než ty zadní a když do nich strčím, rozdíl se projeví i na tom docvaknutí. Zkrátka zadní - lehčí dveře potřebují na zacvaknutí více postrčit, protože nemají takovou setrvačnost jako ty přední.
Než třískání naplno otevřenými dveřmi, bych však spíše doporučil dveře přivřít tak na 5 až 10cm před úplným dovřením, a pak je zvenku v oblasti kliky, jen tlakem dovřít.
Dej pak vědět zda došlo k nějaké změně.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Re: Špatné "doklapnutí" zadních dveří

Příspěvek od itchak » čtv kvě 31, 2018 06:31

Díky za rady, s dveřmi tedy počkám.
To jednoduché rádio R&Go v ZENu nikdo nemá? Je to fakt divné: vložím kartu a začne hrát něco uprostřed adresářů, nastartuju a začne hrát to co hrálo včera ...

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů