Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
k55uns54
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 20, 2010 20:11

Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od k55uns54 » pát kvě 18, 2018 21:15

Ahoj, mam problem, pred 2tydny jsem si koupil novy Renault Captur a uz se mi 2x stalo, ze pri jizde mi uplne prestala fungovat leva packa (jedine co fungovalo byly blinkry), takze svetla svitila ale svetla nesly vypnout, nesla zapnout dalkova svetla ani svetelna houkacka nereagovala, zkousel sem i mlhovky a ty taky nic... proste vse az na blinkry prestalo fungovat. Az kdyz sem vypnul motor a znova nastartoval tak zase fungovalo, v servise mi rekli ze to neni zavada ale ze kdyz baterie klesne pod kapacitu 70% tak se vypinaji nektere podpurne systemy coz mi prijde jako naprosta blbost. Nesetkal se nekdo s podobnym problemem?

petr 73
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: ned zář 03, 2017 21:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od petr 73 » sob kvě 19, 2018 10:44

Čau, už se to stalo více lidem mě například pouze jednou za deset měsíců co Captura mám (více v sekci Renault Captur), stejně jako ty jsem motor vypnul a hned nastartoval a od té doby nic, tak jsem to dál neřešil. Jinak to vysvětlení, že to dělá baterie to fakt nevím, je to možné, ale pozor na některé servisáky, ty jsou schopni nakecat lidem takový pohádky až člověk žasne.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od Šamša » pon kvě 21, 2018 20:28

Borci vypněte si start/stop a bude vyřešíno.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od Jean ViC » stř črc 04, 2018 16:52

vypinam start-stop od zacatku vzdy po startu auta a stejne problem se u me za cca 80tis km co mam najeto na cliu IV vyskytl 3x,
vzdy po vypnuti motoru a otevreni dveri se problem odstranil... tak snad to nebude zlobit moc casto... evidentne mame v cliu i capturu stejne soucastky co obcas zazlobi...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od Jean ViC » stř črc 04, 2018 16:54

petr 73 píše:
sob kvě 19, 2018 10:44
pozor na některé servisáky, ty jsou schopni nakecat lidem takový pohádky až člověk žasne.
nejhorsi je ze obcas nejake blbosti sami servisaci veri :( to mi pak ani neprijde smesne ale smutne :(
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

k55uns54
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 20, 2010 20:11

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od k55uns54 » čtv črc 12, 2018 11:34

No kdyby mi to delalo jen obcas, ale dela mi to pravidelne treba 3-4x do mesice. Nejhorsi je, ze kdyz zkusim zapnout mlhove svetla tim "posuvnym prstencem" tak v nem tak "skripe" jak kdyby dochazelo k nejakemu zkratu. Zkousel jsem to i u noveho Capturu, ktery meli vystaveny v salonu a tam to delalo ten stejny zvuk. Mam spis obavy, ze az tenhle problem s temi svetly pojedu reklamovat aby mi nesdelili ze jsem si tam neco poskodil sam, kdyz to zapinani mlhovek dela takovy zvuk.

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od Jean ViC » pon črc 16, 2018 10:14

to si nemyslim ze by tohle chteli svest na tebe, vzdyt to jen pouzivas ale spise kdyz se to vyresi vypnutim motoru tak se to hure dokazuje, jedine kdyby se ti to stalo a hned jet a nevypinat motor pred servisem
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od itchak » pon srp 20, 2018 10:15

Prosím o info, jestli se to někomu podařilo vyřešit. Včera se mně to stalo v noci poprvé, přesně tak jako je to popsáno v prvním příspěvku. Captur je nový, najeto 2,5 tis. Docela mě to vyděsilo, je to už asi 5. porucha na novém autě. děs.

Uživatelský avatar
milan967
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: stř črc 28, 2010 06:12
Bydliště: Liberecko

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od milan967 » stř led 23, 2019 14:04

Zdravím pánové , taky si mohu postěžovat , jsem vlastníkem nového Vivara 2018 ( Trafic ) včera jsem nemohl zapnout dálková světla , na Renaultu se nám to nikdy nestalo , po vyp. motoru a zap. dálkových se zapnulo svícení tlumené 30s , po nastartování motoru vše OK . Do servisu zatím nejedu ty řeči a čas mi za to nestojí. Zažil jsem si svoje CAPTUR OSTŘIKOVAČE NĚKDE NA FORU. Žena má Captura 2013 a na 90 tis km jsem měnil tuto celou páčku při mrazech ji na poprvé někdy nešli zapnout světla . Výměna snadná , cena pod 2 tis kč.
Kadjar 1,5 81 kW 2016
Vivaro b 1,6 92kW
Ford Kuga 2,0 100kW
Opel Vivaro 1.9 DTI 74kW prodáno
Captur 1.5 dCi 66 kW prodáno
Opel Zafra 1.8 103kW LPG prodáno
Opel Zafira 1.6 74 kW LPG prodáno
Scenic II 1.6 , LPG, 2004 prodáno
atd. Opel , Opel , Opel .

kompre
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon říj 22, 2018 09:48

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od kompre » pon úno 04, 2019 13:04

U mna na cliu 4 zatial za 4 mesiace len raz. Ale dialkove som pouzil mozno 5 krat dokopy. Packa nereagovala na nic (dialkove, hmlovky) iba na vypnutie stretavaciek. Rovnako som pri prepinani ovladaca hmloviek citil odpor a pocul zvuk, ako keby tam dochadzalo ku skratu, z coho usudzujem ze problem bude zjavne v packe.

Dokazat toto nasimulovat v okamihu, ked bude auto v servise bude zaujimave :) a co im nevie clovek ukazat, to samozrejme riesit nebudu.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od moucha tse-tse » stř bře 06, 2019 13:45

Ahoj chlapi, nekdo nam psal do clia IV, tak jsem tady kouknul na vas. Mam mj. Clio iv, a take se mi stalo, ze v noci nesly svetla vypnout, prepnout.. jen svitily a zhasly az se motor vypnul. Mam svou diag. a tak jsem se dival a chyba se zaznamenava do pameti... ale ridic ji nevidi. Kdyz se mi to stalo po treti tak jsem zajel do renaultu, vse jim rekl, take o tom ze ta zavada uvnitr je zapsana, ze vsechny kontroly jsem provedl ale nic se nezmenilo. Nakonec po napichnuti u nich mi rekli, ze mi tam chybel jakysi program. No, nechapu jaky ale kazdopadne od te doby uz to nedela. Ahoj rene
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od moucha tse-tse » pát bře 15, 2019 08:52

moucha tse-tse píše:
stř bře 06, 2019 13:45
Ahoj chlapi, nekdo nam psal do clia IV, tak jsem tady kouknul na vas. Mam mj. Clio iv, a take se mi stalo, ze v noci nesly svetla vypnout, prepnout.. jen svitily a zhasly az se motor vypnul. Mam svou diag. a tak jsem se dival a chyba se zaznamenava do pameti... ale ridic ji nevidi. Kdyz se mi to stalo po treti tak jsem zajel do renaultu, vse jim rekl, take o tom ze ta zavada uvnitr je zapsana, ze vsechny kontroly jsem provedl ale nic se nezmenilo. Nakonec po napichnuti u nich mi rekli, ze mi tam chybel jakysi program. No, nechapu jaky ale kazdopadne od te doby uz to nedela. Ahoj rene
Jen pro doplneni:o te pacce jsem se s jednim ze servisu bavil ale rikal mi, ze ji stejne nemaji, ze by se musela objednat. Ani ve fakture nic nebylo napsane.. za hodku a pul jsem si prisel pro auto a od te doby to funguje bez problemu..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

itchak
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 29, 2018 13:05

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od itchak » stř bře 27, 2019 09:02

Takže ad světla - asi 2 měsíce po výměně řídící jednotky z důvodu občasného nefunkčního přepínání světel , se mi závada včera opakovala. Viz video

https://www.youtube.com/watch?v=o0yWVF6 ... e=youtu.be


Jsem už tedy totálně nas.aný a zvažuju co dál. Mám už z toho auta strach. Mám ho 9 měsíců a z toho už asi 8 x v servisu kvůli světel a rádia, (nemluvě o různém vrzání/kvílení z interiéru). Člověk si koupí nové auto a místo z radosti z jízdy jenom trnu, co se zase kde posere,zaskřípe,zarachotí. Všechny ty poruchy jsou jako začarované - všechno se to projevuje jenom někdy, nezávisle na ničem zpozorovatelném...

momo71
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 28, 2012 19:05
Bydliště: Martin

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od momo71 » pon dub 01, 2019 16:44

Presne mne sa toto stalo tiez. Ked som to vravel v servisakovi v renaulte tak len kukal na mna zacudovane a ze na diagnostiku by bolo treba. Predpokladal som ze autorizovany servis pozna svoje auta dokonale a po popisani priznakov poruchy bude vediet co tomu je a nie len hadat. to viem aj ja. Auto je v zaruke stale. Ako riesis tuto zahadu dalej teda?

kocumich
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob zář 21, 2019 19:16

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od kocumich » pon lis 18, 2019 16:11

Mně se stalo tohle: zapnutý senzor přepínání světel- vjel jsem do tunelu světla se správně zapnula, vyjel jsem z tunelu, světla se správně vypnula, ale za chvíli se zase zapnula ačkoli jsem jel proti slunci takže senzor byl na přímém světle, a nefungovala ani světelná houkačka ani přepnutí na dálková světla.

kocumich
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob zář 21, 2019 19:16

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od kocumich » úte lis 19, 2019 15:31

Tak jsem byl v servisu. ráno jsem vyjel z garážového stání a světla se na slunci nepřepnula na denní svícení a nešla ani přepnout ani vypnout. V servisu ze mně dělali blbce a ukazovali mi jak se světla vypínají a zapínají a tvrdili, že o takové závadě nikdy neslyšeli. Auto mám teprve týden a už se mi to stalo dvakrát. Navíc to přepínání je za příplatek, takže jsem si za to dokonce připlatil. V pondělí jdu na diagnostiku tak uvidíme.

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od Honza O. » stř lis 20, 2019 18:24

Taky se nam to deje na Capturu ve firme. Mame ho cca mesic, stalo se to asi 5x. V servisu tvrdi, ze se zadna zavada neulozila, ze na diagnostice udajne nic nevidi. Mame zkusit prijet, az se to stane a nevypinat motor. Co presne jim ma clovek rict, aby to nasli, nevite?
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

Honza O.
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob bře 03, 2018 13:06

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od Honza O. » stř lis 20, 2019 18:28

moucha tse-tse píše:
stř bře 06, 2019 13:45
Ahoj chlapi, nekdo nam psal do clia IV, tak jsem tady kouknul na vas. Mam mj. Clio iv, a take se mi stalo, ze v noci nesly svetla vypnout, prepnout.. jen svitily a zhasly az se motor vypnul. Mam svou diag. a tak jsem se dival a chyba se zaznamenava do pameti... ale ridic ji nevidi. Kdyz se mi to stalo po treti tak jsem zajel do renaultu, vse jim rekl, take o tom ze ta zavada uvnitr je zapsana, ze vsechny kontroly jsem provedl ale nic se nezmenilo. Nakonec po napichnuti u nich mi rekli, ze mi tam chybel jakysi program. No, nechapu jaky ale kazdopadne od te doby uz to nedela. Ahoj rene
Ahoj, nemas prosim k tomu vic info, aby clovek mohl servise poradit, jak presne to vyresili jinde? Diky
Grand Scenic IV 1.2 TCe 130, Premiere Edition

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od moucha tse-tse » čtv lis 21, 2019 10:17

Ahoj,
bohuzel vic nevim nez to, co jsem napsal.
Na cliu IV a pripojeni clip diag. tam ta zavada byla ulozena.. tak jsem ji smazl a jezdil dal. Pak byla opet a kdyz to udelalo nekolikrat, tak jsem tam prisel a rekl, ze ta zavada tam je ulozena, protoze jsem ji videl.
A pak jsem jim dal auto a jen pry, ze tam chybel jakysi program. Co ve skutecnosti to bylo, tak nevim.
Letosni ctvrtou prohlidku jsem si udelal sam i se serizenim ventilu..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

kocumich
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob zář 21, 2019 19:16

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od kocumich » čtv pro 12, 2019 20:50

Tak jsem byl s těmi světly na aktualizaci SW a od té doby zatím klid. Říkali, že to někdy pomáhá. Nevím sice jak to mohou vědět když předtím říkali, že o takové závadě nikdy neslyšeli, ale budu doufat.

Vavřinec
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte bře 05, 2019 17:34

Re: Nefunkcni vypnuti svetel/zapnuti dalkovych svetel

Příspěvek od Vavřinec » ned led 10, 2021 20:49

Ten problém jsem měl taky někde jsem také tady o tom psal. Prý přehráli software a od té doby dobrý tak doufám že na pořád !

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů