Nový Renault Espace 1.6 dCi

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od jaggerl » stř črc 08, 2015 19:11

Ahoj všichni,
dnes jsem se stal hrdým majitelem nového Espace ve výbavě Life + příplatkový Winter pack, rezerva, 18" alu, bílá základní barva, motor 1.6 dCi 96kW. V ČR jej nikdo neměl skladem a tak jsem jel jej otestovat k sousedům do DE. Autí na svou váhu jelo super, čímž jsem byl mile překvapen. Měl jsem Grand Scenica s tímto motorem, kde to bylo o něco lepší, ale i tak. Padlo slovo a prodejce mi udělal hezkou cenu, platí záruka v ČR, auto mělo době převzetí 4km na tacho. Cesta do ČR super, naprosté ticho, pohodlí, žehlí nerovnosti, proste super. Do Prahy jsem dojel se spotřebou 6,5l, což se mi jeví jako super hodnota. Tedy základního motoru se nikdo nebojte. Další věci budu doplňovat, mám najeto 650km a jsem stále v euforii:).

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od jaggerl » stř črc 15, 2015 18:58

Ahoj všichni,
tak najeto 2653km, spotřeba se ustálila na 5,7l. Jezdim 40% město, 60% okresky + dálnice, vše předpisově. V autě nic nevže, nepraská. Nadšení je stále větší a každá jízda je radostí.

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od nomadm » čtv črc 16, 2015 15:08

moc velká gratulace k v současnosti (dle mého) nejpěknějšímu renaultu :) ať dobře slouží a přidej foto....:) honem honem a můžu se zeptat na kolik ta sranda v DE přišla (cca)?
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 16, 2015 19:49

Moc děkuji. Foto přidám po víkendu, bude čas na pěkné fotky. V DE jsem platil v přepočtu 670tis, což je super cena, levnější než náš stávající Grandík. Z počátku mě drobet štvala tupost motoru do 2000 ot, měl jsem tento motor v kratkém Sceniku a bylo to super. Co mi rikal prodejce, tak ma motor stejny problém v Grand Scenicu i Kadjaru, vaha tam nehraje roli, jsou to ty silene emise. Jinak to jede suprove. V CR me dokonale odradila totalni neznalost prodejcu a dostupnost této konfigurace cca za 6 mesicu a vice. V Nemecku jsem dostal zdarma koberce, vanu do kufru, mapy pro celou Evropu, dokonaly pristup.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od Zefek » čtv črc 16, 2015 19:51

Protože do čr se do konce roku dostanou převážně vozy pro prodejce.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 16, 2015 19:56

V Avantu stal jeden novinarsky v zakladu, ale nevedi, kdy bude k prodeji. Tady mají same TOP vybavy, coz chápu, Renault chce vysoko. Nicmene co mi rikal prodjce v DE, tak je novy Espace TOP a podobna auta mají skladem max 14 dnu, drahe vybavy moc neprodavaji, mají je rako testovaci, ale klient chce levnejsi. I tak je to super auto a jsem zatím moc spokojen, uvidíme casem. Ja jsem mel stesti i na Espace 2008, který super slouzil, nez nas vzal pan s Ivecem.

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od nomadm » pát črc 17, 2015 10:36

a jaký pocitově rozdíl mezi tím 2.0 ve scenicu a tou 1.6 v espace? kdyby ty motory byly prohozené, tak by to bylo asi lepší,ne?
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od jaggerl » pát črc 17, 2015 10:54

Určitě by to bylo lepší. Scenic je v automatu a Espace v manualu. Auto jede moc pekne, nejak nepocituji, ze by byl motor spatny, to ne. Jen je tam strasna turbo dira a musí se motor vice tocit, ale nad 2000ot je vse OK. Prubeh 2.0 dCi je lepši, o tom bez debat, ale také mnohem více žere.

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od nomadm » úte črc 21, 2015 20:26

tak kde jsou fotky? :)
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od jaggerl » čtv črc 23, 2015 17:32

Autí je bohužel v servisu, nějaký šikovný pán to do mne nacouval u Globusu. Kdybych v té chvíli nešel k autu, tak by klidně ujel. Podařilo se mi jej zastavit kočíkem, celkem drama. Měl kouli,tak to vypadalo ošklivě. Snad koncem příští týden bude zpět ze servisu, tedy pokud budou díly.

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od nomadm » čtv črc 23, 2015 22:27

tak to mě moc mrzí, ale měli jsme takovou zkušenost s posledním novým autem rodičů (FoFo II), auto bylo cca týden staré...vyjeli jsme od paneláku na dovču a na parkovišti dodnás najel soused....
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od hackerjack » ned srp 02, 2015 16:17

jaggerl píše:..Nicmene co mi rikal prodjce v DE, tak je novy Espace TOP a podobna auta mají skladem max 14 dnu, drahe vybavy moc neprodavaji, mají je rako testovaci, ale klient chce levnejsi..
Zdravím,
rád věřím, že klienti chtějí levnější výbavu. Vypadá to ale, že prodej nového modelu zadrhává za představami firmy. Stačí podívat se do přehledu nově přihlášených vozů v DE:
http://www.kba.de/SharedDocs/Publikatio ... onFile&v=2
777 kusů celkem od začátku prodeje je na německý trh málo. Tedy pokud to není způsobeno tím, že frantící pořád ještě nejsou schopni najet výrobu na plno a řada kupců musí čekat.
Pro zajímavost - v celém roce 2014 bylo v DE nově přihlášeno celkem 904 vozů Espace, v roce, kdy už se vědělo, že brzy bude nový model a objednávat bylo možné jen asi do konce září. V lednu 2016 bude zajímavé srovnat rok 2014 a 2015, ale obávám se, že tenhle nový Espace čeká osud modelu Avantime. Francouzi budou muset výrazně zlevnit, aby byl ten vůz atraktivnější. Teď již to žel není žádný skutečný "Espace", čo bolo, bolo, a v tom segmentu, kam se s tím Renault protlačil, je dost veliká konkurence levnějších vozů. Všelijaké ty Hyundai, Kia,..
Tu pro Tebe výhodnou německou cenu bych si vysvětloval hlavně tím, že je malý zájem a tak se prodejce snaží naplnit minimální odběrné kvóty i za cenu toho, že to prodá prakticky bez marže. Navíc, když to prodá do Česka, tak se nemusí obávat budoucích možných nákladů na tzv. "kulanci", kdy se zákazníkům hradí něco i nad rámec záruky a náklady si potom mezi sebou rozdělí výrobce a prodejce. V Německu je to celkem běžná praxe k udržení zákazníků.
Mimochodem - kolik roků garance máš v té ceně? V Německu Renault tradičně nabízí kratší garanci než v Česku, tak abys nebyl potom překvapený.
HJ

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Nový Renault Espace 1.6 dCi

Příspěvek od jaggerl » ned srp 02, 2015 18:04

Byl to DEMO vuz s najezdem 5km vystaveny na showroomu, proto takova cena. Co rikal prodejce, tak pry Nemci kupuji drazsi verze, jen ma Renault problém uspokojovat objednávky. Se zárukou nebude problém, pracuji v Nemecku a prodejce znam, jiz mame od nich Grand Scenica. Zaruka na tento konkretni kus je 5let/150tis. Jinak vim, ze v DE na Renault záruka kratsi, nicmene není problém ji dokoupit, coz tam zase moc lidi nedala:).

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace V“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti