cerstvy majitel Espace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
tomasespace
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: úte kvě 31, 2022 10:08

cerstvy majitel Espace

Příspěvek od tomasespace » úte kvě 31, 2022 10:12

Zdar vsetkym :)

som tu novy kupujem manzelke espace 2015 1.6DCI najazd 214000km

Chcem sa v prvom rade opytat na vymenu oleja v automate. Mala by tam byt DW6
Taktiez aky olej najlepsie davat a vsehovsudy co ma caka a na co sa mam zamerat.
Auto vyzera byt zdrave, zaroven viem niekde podla vin najst aku ma presnu vybavu???

Dakujem

tomas

tomasespace
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: úte kvě 31, 2022 10:08

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od tomasespace » úte kvě 31, 2022 21:00

Tu to ale žije 😃...

JaRoY
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: ned črc 01, 2018 21:48

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od JaRoY » úte kvě 31, 2022 21:32

Nezije to tu. Malo ludi ma take auto. Odkiual kupuujes? DOvoz? Ukaz inzerat.

tomasespace
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: úte kvě 31, 2022 10:08

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od tomasespace » čtv čer 02, 2022 11:50

uz je kupeny, preco ho ma malo ludi?
Je to pruser? Snad sa to nerozpadne do pol roka

JaRoY
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: ned črc 01, 2018 21:48

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od JaRoY » čtv čer 02, 2022 21:20

Malo ludi preto, lebo malo sa kupovali, malo inzeratov je. Ale auto je to dobre. roky 2015 2016 sa kazili motory, menili sa v zaruke. Tvoj je uz urcite meneny, lebo motory z prvovyroby by nevydrzali 200 000 km. Tie vymenene uz vydrzia.

tomasespace
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: úte kvě 31, 2022 10:08

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od tomasespace » pát čer 03, 2022 09:52

No žiadny záznam v renaulte o výmene motora nie je... Len výmena oleja v AT pri 91000km... A nejaká zvolavacka na trysky takže tam sa chystám ... Bojím sa že ten mikromotorcek to nevydrží ani do 220000km ale žene sa to páčilo tak som to kúpil. Inak autíčko vcelku ok

tomasespace
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: úte kvě 31, 2022 10:08

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od tomasespace » pát čer 03, 2022 10:01

Mimochodom strašne trieska predná náprava, taky tupý buchot ako vlak a cítiť vole. Neviem to presne odhadnúť čo môže byť k.o. či len nejaké staby a tiahla alebo celé ramená sú už na vyhodenie. Ma niekto skúsenosť s Renault nápravami?

Ďakujem

noris1
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 26, 2022 09:26

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od noris1 » úte čer 14, 2022 15:14

Tiež som čerstvý majiteľ, cca mesiac. A tiež som sa zaujímal o výmenu oleja v prevodovke, viď vlákno o mazivách. V autorizovanom servise vraveli, že ho nevymieňajú, len kontrolujú a dolievajú. Asi najlepšie info čo som doteraz našiel je toto video, len sa mi nezdá ten použitý olej: https://www.youtube.com/watch?v=XVuFYjZMcYM.

tomasespace
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: úte kvě 31, 2022 10:08

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od tomasespace » pon čer 20, 2022 12:41

ja som cerstvo po vymene celeho predku, auto uz buchalo ako vlak, je to lepsie ale vyzera to tak ze zadne tlmice by tiez zniesli vymenu... holt zabozrut... automat ma caka... v autorizaku v BA to menia, dokonca na mojom aj bol meneny pri 100 000km co je velmi pozitivna sprava, ja sa chystam teraz pre istotu, snad to este pojazdi. V autorizaku mi nacenili vymenu na cca 400eur, v inom servise s neoriginal olejom na cca 150 eur

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Re: cerstvy majitel Espace

Příspěvek od dráček » čtv črc 21, 2022 13:30

tomasespace píše:
pon čer 20, 2022 12:41
ja som cerstvo po vymene celeho predku, auto uz buchalo ako vlak, je to lepsie ale vyzera to tak ze zadne tlmice by tiez zniesli vymenu... holt zabozrut... automat ma caka... v autorizaku v BA to menia, dokonca na mojom aj bol meneny pri 100 000km co je velmi pozitivna sprava, ja sa chystam teraz pre istotu, snad to este pojazdi. V autorizaku mi nacenili vymenu na cca 400eur, v inom servise s neoriginal olejom na cca 150 eur

A co si to vymenit doma? DW6 neni takovy problem...sice nemam Espace ale Talisman a DW je u techto motoru vsude stejne...potrebujes 6 litru oleje (je sranda, že specifikaci nikde nenajde, Renault ji nikde neuvadi, proto dpporucuji drzet original- - original DW 6 1 litr stoji cca 1000 Kč tj. 40 Ecek v autorizovanem, ale doporucuji koupit 7 litru - pri vymene se vypousti obema vypoustecimi otrvory a melo by dle reanultu se vypustit 5,5 litru, pak musis vymenit filtr, stoji cca 2 000 Kč, takze cca 80 Ecek, tam se vejde 0,1 litru oleje... takze dolejes az po vypousteci kontrolni otrvor ktery mas v tu chvili otevreny...pak nastartujes, nechas zahrat OLEJ v prevodovce na cca 40 stupnu +- 5 stupnu (tato teplota by mela byt i pri vypousteni), zaradis kazdou pozici na 20 vterin vcetne manualni. Pote vypnes a doplnis uz finalni olej k vypoustecimu otvoru a je to... ale jak pisu, renault uvadi ze cca 5,6 litru pri vymene (7 litru je nova napln, kdyz se meni cela prevodovka, pri vymene vzdy cca 1,4 litru zustane stareho, proto doporucuju interval zkratit na 60tis.), ale ja to delal pred 2 mesici, dostal jsem tam 6,3 litru k rysce, takze doporucuju koupit rovnou 7 litru a fakt ten original - interval renaultu je 90 000 km - ja delam po 60 000 km a motor 15 000 pri jednom sjem to delal. Doporucuju koupit na ebay, maji litr misto 40 za cca 10 Euro (ja naposledy kupioval litr za 5 ecek a doprava za 3, takze 8, ale to mi chybela litrovka, pak jsem to bral za 9 + dopravaza 10, ale to jsem bral 14 litru). Takze das 70 euro za olej a 20 jsem sehnal nekolik filtru. Takze za 90ecek vsechen maaterial a pak cca pulhodina prace. Vse popsane v dialogisu, zadna veda...jen uvolneni filtru je takova blba zapadka - zobacek, tak to neutrhnout, ale opatrne sroubovakem odchylit a pak to jde vytocit.

Origo olej ma znaceni 7711579456 - lepe dle toho vyhledas. Filtr znaceni 152004740R. Neoriginaly jsou i za 15 ecek. Tech 5 ecek me ale nezabije a davam tam originaly. Takze jak jsem psal. Zadna veda a bez problemu si rozhodne muzes usetrit hodne penez, kdyz si to udelas sam...

Koukal jsem ted i na alegro, jsou tam trosku drazsi no... cca 750 Kc, asi 30 ecek

https://allegro.pl/oferta/filtr-skrzyni ... 2314174687

Olej
https://allegro.pl/oferta/renault-oe-ol ... 2067739359

Na tohle je nemecky ebay levnejsi...ja toho tam vzdy koupim hodne do zasoby...vyrzi olej na 5 let a filtr asi navzdy, takze je mam pripravene...

Francouzskly je za 13 ecek...ale fakt si to podle cisel najdes a mozna i za min, obcas to pradava nekdo kdo si nakoupil hodne a zbylo mu...jak rikam, kupoval jsem to nove s peceti za 5 ecek...coz na litru je velky rozdil oproti servisu...a pokud se ti to neche delat, dones si tam sve original dily...renault by ti to mel udelat s origo dily jen za praci dle ceniku a usetris i tak tisice...

https://www.ebay.com/itm/115432803601

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace V“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti