Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
demdotoho
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte zář 29, 2009 21:48
Bydliště: Znojmo

Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od demdotoho » čtv led 04, 2018 20:00

Ahoj!
Už delší dobu přemýšlím,že vyměním GS 3 za nového Espace V.Máme dvě školou povinné děti a s GS 3 jsme velmi spokojení.
Chci se zeptat majitelů vozidla,jak jsou spokojeni a koupili by jste si tohle auto znovu?
Škoda 120LS(v roce 1998 (sešrotovano)

Škoda Fabia combi 1.4MPI comfort(v roce 2011 prodáno)
Renault Grand Scenic Dynamique 1.4Tce 7m,Bi-xenony,Carminat Tom Tom,modrá Extreme( v roce 2019 prodáno)
Renault Clio IV 1,2 16V Expression,červená Flamme(v provozu)
Renault Espace 1,6 dCi 160 EDC Initiale Paris stříbrná metalíza( v provozu)
Renault Vel Satis 3,5 V6 Initiale šedá metalíza (v provozu)
Renault Avantime Dynamique 2,0 T benzín šedá (v provozu)

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od Banana » pát led 05, 2018 09:23

Ja myslim, ze se za ty peníze pro tento ucel nevyplati, radeji koupit na Vasem miste zase noveho Grand Scenica IV. Rozdil ve vnitrni velikosti je minimalni a cena temer polovicni.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

demdotoho
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte zář 29, 2009 21:48
Bydliště: Znojmo

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od demdotoho » pon led 08, 2018 08:19

U GS IV mi vadí zadní sedadla,nejsou variabilní(u MPV je to dost velká chyba),to bych mohl koupit rovnou nějaké kombi.Proto o GS IV vůbec neuvažuji.
U Espacu V mě zatím odrazuje cena vozu. Na sinicích moc tohle auto není vidět,a nikde jsem nenašel pořádnou recenzi od majitele vozu,jak je spokojený s vozidlem.
Škoda 120LS(v roce 1998 (sešrotovano)

Škoda Fabia combi 1.4MPI comfort(v roce 2011 prodáno)
Renault Grand Scenic Dynamique 1.4Tce 7m,Bi-xenony,Carminat Tom Tom,modrá Extreme( v roce 2019 prodáno)
Renault Clio IV 1,2 16V Expression,červená Flamme(v provozu)
Renault Espace 1,6 dCi 160 EDC Initiale Paris stříbrná metalíza( v provozu)
Renault Vel Satis 3,5 V6 Initiale šedá metalíza (v provozu)
Renault Avantime Dynamique 2,0 T benzín šedá (v provozu)

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od Banana » pon led 08, 2018 09:21

Pokud je hlavni parametr ty samostatna sedadla, tak bych se podival po jiné značce na trhu, jsou na trhu konkurencni MPV, co je mají a jsou levnejsi nez Espace.
Osobne me také ty nesamostatna sedadla papirove nesedely, ale nadruhou stranu, za rok pouzivani (s rodinou) jsem je ani jednou nepotreboval a naopak je to lepsi, ze to ma při sklopeni jednolitou velkou vodorovnou plochu, ta se celkem hodi.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

demdotoho
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte zář 29, 2009 21:48
Bydliště: Znojmo

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od demdotoho » pon led 08, 2018 10:52

Každé léto vyhazuji prostřední sedačku.když třeba jedeme a dovču.Naložím tam třeba dětem koloběžky,je tam pak i více místa.Ono když jedete delší cestu: Bulharsko,Řecko,Rumunsko apod,tak tohle pak oceníte,a GS 3 je také velmi pohodlné auto a taky ho máme už 7 let,tak pomalu přemýšlím o výměně vozu.Taky jsme se značkou Renault spokojeni.tak proč ji měnit. A dizajn Espacu V je se opravdu povedl,
Škoda 120LS(v roce 1998 (sešrotovano)

Škoda Fabia combi 1.4MPI comfort(v roce 2011 prodáno)
Renault Grand Scenic Dynamique 1.4Tce 7m,Bi-xenony,Carminat Tom Tom,modrá Extreme( v roce 2019 prodáno)
Renault Clio IV 1,2 16V Expression,červená Flamme(v provozu)
Renault Espace 1,6 dCi 160 EDC Initiale Paris stříbrná metalíza( v provozu)
Renault Vel Satis 3,5 V6 Initiale šedá metalíza (v provozu)
Renault Avantime Dynamique 2,0 T benzín šedá (v provozu)

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od jaggerl » pon led 08, 2018 19:07

Mezi Scenicem a Espacem je ve zpracovani propastny rozdil. Staci si obe auta projet. Pokud navic koupite Espace jako predvadecku, tak jsou opravdu velmi zajimave ceny. Osobne jsem to takto resil. Proti Scenicu vse perfektne licuje, interier je mnohem lepe odhlucnen a celkove perfektne zpracovan. Snad tedy bude jiz klid a budu s Renaultem nadale spokojen.

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od Novotka » pon led 08, 2018 19:42

Jestli se povedl dizajn je otázka vkusu,ale u Espace V totálně zmizela funkce MPV. Takže kolo, nebo neslozenej kočár,se tam uz nevejde. Takže ta vyndavaci sedadla by byla k ničemu. Asi stejne jako je k ničemu to el sklepení sedadel. Auto je sice moc pekne luxusně zpracované,ale ten tunel a hnusnou palubku mu neodpustim.
Já chystám taky nějaký upgrade vozového parku,ale zatím nevím jakým směrem se dat.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od Banana » stř led 10, 2018 09:54

jaggerl píše:
pon led 08, 2018 19:07
Mezi Scenicem a Espacem je ve zpracovani propastny rozdil. Staci si obe auta projet. Pokud Proti Scenicu vse perfektne licuje, interier je mnohem lepe odhlucnen a celkove perfektne zpracovan. Snad tedy bude jiz klid a budu s Renaultem nadale spokojen.
To uz se resilo jinde, ale asi fakt sla ta kvalita Scenica rapidne dolu, ja mam ty první auta vyrobene v roce 2016 a to je super licovani. Prave naopak me to prekvapilo, protoze bych ocekaval spise horsi kvalitu. Musí zajit do salonu a vyzokuset ty novy varky.
Ty sklopne sedacky, to je vecna diskuze, ono tam stejne toho clovek uz moc neda, i kdyby by sla ta sedacky prostredni vyndat, protože uz to není takovy krabiciodni vysoky MPV. A pak taky bezpečnost, mit narvany věci takhle na volno v aute.
Jeli jsme v lete k mori s Grand Scenicem, deti jsem posupnout vic dopředu a vznikla tam tim padem cca 10 cm dira v kufru, do který jsem narval dve kolobezky a další věci, jeli jsme a věci byly pod roletku, takze s mistem pohoda.
Kupovat pro několik dovolenych auto s takovou variabilitou a mnohem drazi, mi prijde zbytecne, radeji si koupit/pujcit rakev na strechu nebo nosice na lyze za zlomek ceny a mate vystarano. Aspon takova byla moje rozhodovaci uvaha, proc ne treba Espace ale Grand Scenica :-)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

nera738
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: sob říj 31, 2009 08:22

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od nera738 » pát úno 09, 2018 09:12

Mám dvojkoveho grandscenica a žiadne iné mpv ho pre môj vkus a potrebu ho nepredbehlo. Chcel som nového ale krátkeho a miesta tam je žalostne menej. Nový grand je na zadných sedačkach síce lepší ale aj tak sme sa rozhodli pre koleos. Pohodlie posádky je super a keďže už máme väčšie deti tak sme ozeleli o niečo menší kufor. Pre naše dovolenkové potreby stačí. A hlavne, je tam dvojlitrovy motor a ten už voľačo vydrží.
Koleos II 2.0 Dci 2018 128kw 4x4 cvt
Scenic 1.9 dci 2006 FAP 85 kw
Clio 1,5 dCI 2001

33chose33
Experienced member
Příspěvky: 574
Registrován: čtv kvě 21, 2009 18:09
Bydliště: Plzeň, Praha

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od 33chose33 » čtv led 03, 2019 10:33

Já jsem teď také sháněl nové MPV a asi půl roku jsem to různě hodnotil a ve finálě mi zůstali dvě auto a to renault Espace V a Ford S-max.Renaulty jsem měl řadu let a velká spokojenost , ale nakonec jsme vzal Forda a to hlavně z důvodu ceny. Necjtěl jsme jít přes milion a to u Espace moc nešlo. Espace je rozhodně větší a více vybavené auto, ale jak už padlo výše pro rodinu to není, je to spíše manařerské auto. Třeba taková blbost, stolečky pro zadní řadu neexistují a přitom Grand Scenic je normálně má od základu. Rozhodně mi přišlo, že Espace a S-max jsou na jiné úrovni než byla ostatní konkurence jako Citroen C4, Opel Zafira nebo VW Sharan/Seat Alhambra.
Renault Master 2500ccm 1999
Renault Thalia II 1,2 Privileg
Úpravy:
Zástěrky, trojblik by Krtek, ESB, kopletní výměna reproduktorů + zadní, vytlumení předních dveří, čidlo hladiny oleje, čidlo ostřikovače.

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od vitakri » úte pro 10, 2019 11:03

Já řešil podobné dilema.
Nakonec u mě zvítězil Citroen C4 Grand Spacetourer se 7 místy.
Uvnitř je rozhodně více prostoru než v Grand Scenicovi nebo Espasovi a nebo S-maxovi (jak ve 2. řadě, tak i ve 3. řadě).
Výbava je také luxusní (natáčecí xenony do zatáček, otvírání kufru nohou, adaptivní tempomat, masážní a vyhřívaná sedadla, Tomtom navigace, zrcadlení displeje Android Auto, výdechy klimatizace ve 2. řadě sedadel včetně nastavení průtoku a směru, ... )
Jediné, co tam není a asi by se mi líbilo je vyhřívání volantu a Head-up displej, které Citroen nedělá.
Také to má méně odkládacích schránek než Renault (nejsou schránky v podlaze u řidiče a spolujezdce a nejvíc chybí odpadkový koš ve 2. řadě sedadel pro děti).
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od Banana » úte pro 10, 2019 11:27

vitakri píše:
úte pro 10, 2019 11:03
Já řešil podobné dilema.
Nakonec u mě zvítězil Citroen C4 Grand Spacetourer se 7 místy.
Jak to vyslo cenove? Ja kdyz vybiral před cca 3 roky , tak jsem mel stejne dilema, ale GS IV 7 mist skoro ve full vybave (Premiere Edition) byl za cca pul milionu, coz ostatní zacinaly na 700 tis. CZK (Zafira, Citroen ) a S-max ještě drazsi. Libil se mi nejvic asi PEUGEOT 5008, ale ten byl taky cenove mimo misu.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

vitakri
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 25, 2010 11:36
Bydliště: Tišnov, okres Brno-venkov

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od vitakri » úte pro 10, 2019 11:54

Cenově ve full výbavě (kromě střechy) jsem se dostal k 650t (a to mám kůži za příplatek 56.000 - chtěl jsem ty hlavové naklápěcí opěrky i pro druhou řadu sedadel a sedadlo řidiče elektricky nastavitelné s pamětí). Každý autosalon mi nabízel ještě cca 20-30t slevu z ceníkových cen. Šel jsem samozřejmě do nejlevnější motorizace a bez automatu (jezdím pohodově a nepotřebuji větší výkon ani automat), např. automat je +60t, diesel dalších +60t.

Zafira se mi vůbec nelíbila (ani funkčně), takže jsem ani neporovnával.
S-max a Peougeot 5008 jsou mnohem dražší, a také nedělají hlavové opěrky pro druhou řadu sedadel.
Grand Scenic je sice trochu levnější (max o 20t), ale s tím místem uvnitř to hodně posrali + to dělení sedadel 1/3+2/3 bez nastavování.
Espace je uvnitř větší, ale za tu cenu pouze ojetý + zbytečně moc velký zvenku (hlavně předek před řidičem se manželce vůbec nelíbil).

Hodně věcí má Citroen vychytanějších:
1) Např. apka v mobilu, kam ti chodí přehled všech jízd (trasy, vzdálenosti, prům. rychlost, prům. spotřeba), které se dají kategorizovat, třídit, filtrovat, dělat týdení, měsíční, ... souhrny. Dále jsou tam data o servisech + Manuály k autu včetně video manuálů, ...
2) Podporuje Android Auto - takže tam můžu (na spodní obrazovce) např. zrcadlit Waze z mobilu - ale pouze přes kabel.
Citroen Grand C4 SpaceTourer 1,2 PureTech 130 S&S Man6; 96kW, r.v. 10/2019, Shine Pack, Bi-xenony, Kůže
Grand Scenic Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 5/2007, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Kůže, Denní světla Obrázek
Scenic II Privilege 2.0 dCi; 110kW, r.v. 10/2006, Privilege, Panorama, CNC Carminat, Polokůže, Xenony, Denní světla - prodáno

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od Banana » úte pro 10, 2019 14:17

Na rodinnou akcije urcite Citroen Grand C4 Space Tourer vyborna volba, bohužel ty Renaulty jak GS IV tak i Espace jsou fakt drahe, proti konkurentum nabizeji fakt malo systemu a komfortu za ty penize!
Nadruhou stranu GS a ESPACE jsou designove hezci auta, ten Citroen/Zafira/Touran jsou takova krabice a to se mi nelibi a ne vždy jezdim s dětmi abych vyuzil tu vyssi užitnou hodnotu samostatných sedacek. To sklapovani sedacek mi vůbec nevadi. To jsem nevyuzil . Jedine na lyze by se to dalo pouzit, ale to stejne davam lyze na strechu.
Co me ale stve je, ze Renault nahlaval lidem, ze bude mit tu online aplikaci pro vzdálenou spravu vozu, jako mají všichni a i před 3 lety třeba Zafira mela uz super apku. To by se mi hodilo pomerne casto. To je opravdu nehoraznost a podvod na lidi!!
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Jak jezdí a vyplatí se za ty peníze?

Příspěvek od Banana » pát úno 14, 2020 08:51

Když zradi i prezidenta, to je uz mega ostuda:
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/pa ... -klasikou/
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace V“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti