Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
carny10
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 28, 2022 14:43

Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od carny10 » pon led 02, 2023 20:01

Ahoj všem,

táta se bude v blízké době loučit se svým Grand Scénicem III 1.5 dCi 81kW a hledá náhradu. S vozem je velmi spokojený a Renaulty si kupuje celý život. Volba tedy padla opět na tuto značku. Aktuálně byl téměř na 100 % rozhodnutý pro Grand Scénic IV, ale v posledních dnech se koukáme i po Espacech V.

Mně se Espace líbí mnohem více, než Grand Scenic a i testy dokazují, že jde po téměř všech stránkách o lepší vůz, což dává smysl. Potřebuje velké auto kvůli práci, ale párkrát do měsíce jezdí delší trasy a jednou za rok klasika Chorvatsko/Itálie dovolená. Osobně si myslím, že by ocenil komfort, větší prostor a celkově lepší zpracování Espacu, ale bojí se, že budou úplně jinde ceny náhradních dílů, jako jsou třeba adaptivní tlumiče, které Grand Scénic nemá.

Co si o tom myslíte vy? Je opravdu Espace znatelně nákladnější na opravy, než Grand Scénic? A popř. jakou motorizaci byste při nájezdu 20-30 tkm ročně zvolili? U GS koukáme po 1.5 a 1.7 dCi, u Espacu nemáme moc na výběr a abychom se vešli do ceny, museli bychom sáhnout po 1.6 dCi 118 kW. Na auto má okolo 400 000 Kč. Díky moc za odpovědi a rady :D

ondro82
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: stř dub 07, 2010 15:37
Bydliště: Žilina

Re: Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od ondro82 » úte led 03, 2023 15:30

Teraz som šiel par krát na GS-IV 1.5dci automat a proti espacu je rozdiel auto je také chudsie-stihlajsie asi ako fabia-oktavia skôr superb-oktavia a hlavne ja mam na zimu R18, leto R19 a on R20 tam ten podvozok je najvecsi rozdiel.
R-21 - Laguna II 1.9 dci 88 kW - Laguna III GT 131kW - Trafic III - Espace V 1,6dci Initiale - Espace V 2,0dci Initiale

carny10
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 28, 2022 14:43

Re: Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od carny10 » úte led 03, 2023 17:50

Díky za odpověď. Koukám na různé testy a je zřejmé, že Espace je auto vyšší třídy, zatímco GS je takový pracant. A co servisní úkony? Řešil jsi něco podstatného?

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od Banana » úte led 03, 2023 23:38

Co se tyka vnitrnich romeru jsou temer stejne, jiz se to tady probiralo. Pokud koupite Espace V ph1, je to trochu technologicky zastarale auto. Velice povedena je ph2 ale ta se za tyto penize asi urcite nesezene. Jediny rozdil v prakticnosti jsou jednotlive sedacky ve 2-rade . JInak Espace je vyssi trida, takze lepsi jizdni dojem tomu samozrejme odpovida.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

auto-radce
Junior member
Příspěvky: 168
Registrován: pon úno 03, 2020 14:26

Re: Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od auto-radce » čtv led 05, 2023 16:44

Mám také GS III a pokud by došlo na výměnu za jiný vůz, koukal bych výhradně po Espace V.
Motoricky je jinde, prostor vpředu cca podobný. U Espace V bych hledal jedině verzi Initiale Paris - jen ty "křesla" co jsou u IP jsou k nezaplacení - v nižších výbavách tam je obyčejná kůže ale Nappa, co má IP, to je luxus na druhou.
Scenic IV má úzká a velká 20" kola (zbytečně drahá na pořízení - je to jen rodinné MPV), je velký, neobratný a motoricky slabý (krom raritní verze 1,6 dCi 118 kW - jen ve výbavě Bose).
Espace V - má sice v IP taky 19" kola (taky stojí dost peněz při koupi ale jste v autě jiné kategorie, takže ceně se nelze divit) ale je na nich komfortnější, díky 4Control (natáčení zadní nápravy) skvěle obratný, super sedadla jsem už zmínil a potom je tu design, který je trošku podobný se Scenicem IV ale jen zdánlivě.
Pravdou je, že u Espace V v druhé řadě není tolik místa, jak by člověk čekal dle velikosti auta, ale to je taková nechtěná daň u většiny vozů že je ve druhé řadě málo místa (zejména na hlavu - i díky panoramatickému střešnímu sklu).
Grand Scenic III 1,6 dCi 96 kW 2012

maraaa
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: pát lis 26, 2010 00:13

Re: Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od maraaa » sob led 07, 2023 11:25

Ahoj, mám služební Espace ph2. Než jsem si ho nechal objednat, tak jsem prolézal různá auta, včetně GS IV. GS se mi moc líbí zvenčí. Ale interiér pro mě byl ohromné zklamání. Byl nejhorší ze všech aut, na který jsem se v té době díval, a okamžitě jsem proto GS IV zavrhnul. Působí prostě dost lacině. Naopak interiér Espace, obzvláště ph2, mě přišel jako ze všech nejlepší. Tak to bych viděl jako hlavní a zásadní rozdíl. Porovnání zmíněné výše, Fábie versus Superb, bych podepsal.

Dále nevýhoda GS IV (alespoň pro mě), že už vzadu nemá 3 nezávislé sedačky, s 3 isofixy. Je tam normální lavice, jako má většina aut. U MPV nepochopitelné.

Servisně si nemyslím, že by byl zásadní rozdíl. Espace V i GS IV je jedna technologie, jedna platforma CMF-C/D. Espace má obecně více výbavy, tak se tam asi může víc věcí rozbít. 4-control, co jsem slyšel, je bezproblémový. Adaptivní tlumiče nevím.

Pokud je Espace moc drahý, a Renault není podmínka, určitě bych doporučil se podívat na Peugeot 5008. Kolegové v práci je mají a řekl bych, že je to super auto, skvělá alternativa k GS a Espace. Je to takový hybrid MPV/SUV. Interiérově o hodně lepší než GS IV. Sice ho někteří pomlouvají za ten i-Cockpit, ale podle mě nemají vlastní zkušenost. Jel jsem s tím a za mě je i-Cockpit skvěle vyřešený a velmi kvalitně zpracovaný. Všichni kolegové s tím jsou velmi spokojení.

carny10
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob kvě 28, 2022 14:43

Re: Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od carny10 » pon led 09, 2023 19:31

Díky moc za odpovědi, zkušenosti a rady. Vůz se nám líbí. Už v tom ležím pátý den a jediné co je potřeba vyřešit jsou adaptivní tlumiče. Nikde jsem se nebyl schopen dočíst, kolik km asi vydrží. Dále jsem si na mobile.de u mnoha inzerátů všiml, že mají verze 1.6 dCi 118 kW měněný motor. U hromady z nich je psáno, že byl v 80 - 90 tkm měněný kompletní motor na záruku. Teď mám vyhlédnuté auto, co má najeto 130 tkm a motor tam dělaný nebyl. Nerad bych to dotáhl, aby se musel třeba za 20 tkm dělat komplet nový. Nemáte s tím někdo zkušenost?

tomasespace
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: úte kvě 31, 2022 10:08

Re: Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od tomasespace » pát úno 10, 2023 18:44

Ja keď som bol v servise na zvolavacku s Espace tak som s Ana to pýtal. Ja mám 225000km a auto úplne bez problému ( v rámci možností malý objem malý výkon ) .. tam mi povedali že občasne sa vyskytli motory, ktoré mali nejaký problém so spodkom motora že skrátka sa to "trhalo" ... Neviem čo tým mysleli...ale tie sa menili na záruku. Takže pokiaľ sa to nestalo, je zrejmé že sa ani nestane. Vpodstate je auto fajn, hoci som presedlal z prémiového segmentu tak nemám nejak príliš pocit že stradam v rámci auta. Ako jasné, porovnávať toto auto s Q7 alebo BMW 5 je úplne mimo misu. Ale chcem tým povedať len to, že subjektívne nie som zhrozený že do čoho som si to sadol 😃 Samozrejme motor, automat, výkon, odhlučnenie auta je slabé oproti prémiovému segmentu. Keby tam aspoň dali 2.0 DCI...viem že v novom už je. Inak celkom fajn povoz. Len si musím zvykať že skrátka nejede 🤷

superrenault
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 16, 2018 09:22

Re: Co pořídit? Espace V vs. Grand Scénic IV

Příspěvek od superrenault » čtv bře 23, 2023 13:01

Scenic mi přijde praktičtěji provedený. Podvozkově lepší. Takové auto, na které je o něco lepší spolehnutí. Bohužel ale třeba pro 3 děti na sedačkách problematický. Interiér je i v nějvyšší výbavě k pláči.

Espace je více reprezentativní. Je to jako málo vybavená Octavia versus Super Laurin/Klement. Pokud máte rád sci-fi, tak je to bomba.

Pokud chcete auto na 3 děti a bahno, tak Scenic. Pokud auto na 3 děti (i dospělé dozadu) a elegantní, luxusní povození, tak Espace.
Pokud chcete mít nejspíš menší výdaje s provozem, tak Scénic.

Srovnávat generace je nesmysl. Dřív byl prostě svět lepší,jednodušší, prostornější - teď jde všechno do kopru. :mava:

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace V“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host