Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od lubost » ned srp 27, 2017 20:55

Zdravim,

akurat som v Chorvatsku a trapi ma problem, ze neviem v Kadjari (automat, "bezklucove" startovanie - hands free karta, ci ako sa tomu nadava) otvorit okna bez toho, aby som vozidlo nastartoval...VW Tiguan, ktory som do minuleho roka vlastnil, som bez problemov dialkovym ovladacom okna otvoril/zatvoril na pozadovany otvor (cele, kustik, polovicu...)
Podobne to funguje hadam v klasickej Oktavii, ci v inych autach...
V synovom Scenicu stacilo iba na chvilu pridrzat stlacene tlacidlo Start/Stop bez zoslanutia brzdoveho pedala (tiez automat, bezklucove startovanie), zopli sa obvody a okna bolo mozne tvorit/zatvorit (mam pocit, ze bezklucovym ovladacom to nejde - aj ked som sa niekde docital, ze minimane by sa mali dat zavriet, ak ostali otvorene a auto sa uzamyka)
Mam pocit, ze v lete to tak nejak fungovalo aj v Kadjari, ale to bolo v Chorvatsku iba den (ja som tam bol cely cas so synovym Scenicom a jeho detmi, potom dosiel mojim Kadjarom a my sme druhy den odisli... ale ruku do ohna nedam, ale zda sa mi, ze to tiez takto islo (stlacenie Start/stop bez brzdy, nasledne okna fungovali)
Testne pred dovolenkou kvoli mapam menili firmware v R-Linku2 a teraz nijako neviem okna ovladat, dokial auto nenastartujem... Skusal som aj dlho drzat odomknutie vozidla na dialkovom ovladaci, ako to bezne funguje v inych autach, ale absolutne nic... nema niekto na to nejaky trik?
alebo co vlastne robim zle? ved po tom "zopnuti" vsetko v aute funguje, zasuvky... ale okna nie...

PS: Az tu v Chorvatsku som si vsimol, ze v kufri vobec nie je zasuvka 12V, ked sme chceli fukat nejake nafukovacky... coraz viac mam pocit, ze vsetko dobre, co bolo v inach modeloch, tak na tom Kadjarovi ubrali... uz len to automaticke zamykanie pri vzdialeni sa od auta, ako mal Scenic pred 7 rokmi... automaticke otvorenie pri chyteni ktorejkolvek klucky... teraz trafit sa presne na ten cudlik... uz som v inych vlaknach pisal, ze som prestal porovnavat s Tiguanom, lebo by som porovnaval neporovnatelne... ale auto roku 2010 malo urcite vychytavky lepsie, ako toto tu... :-(

xmaster
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 11, 2010 21:08

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od xmaster » pon srp 28, 2017 11:39

taky jsem na to narazil. U Laguny, Megana a podobně stačilo zastrčit kartu. Tady mi funguje zmáčknout start bez sešlápnuté brzdy. Potom se dají ovládat okna. Vadí mi, že nejdou na stisknutí zavřít, musí se držet tlačítko, vyjma u řidiče. Ale ani to nejde zavřít kartou na dálku jako u starších modelů.
Kadjar 1.2 TCE EDC
Megane IV 1.6 SCE LPG

ampapa
Junior member
Příspěvky: 123
Registrován: ned bře 13, 2011 12:13
Bydliště: Brno

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od ampapa » pon srp 28, 2017 11:51

Ti ze to nejde zavrit kartou je protoze nema Kadjar pulsni zavirani/otvirani oken. Je to dan ze je to vyrabene s Nissan....bohuzel ze to neni cistokrevny Renault.
Reanult Fluence 2011 1,6 16v černá barva
Renault Scenic 2013, 1,6 16v, barva červená rubín
Renault Kadjar 2015 1,2 Tce bílá barva Intense
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce bílá batva night & day

waax
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte čer 28, 2016 15:36

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od waax » pon srp 28, 2017 13:26

Dik aspon za info, ze staci stlacit start/stop bez brzdy a bez nastartovania. Ja som na to tiez neprisiel, vzdy som na chvilku nastartoval :mrgreen:

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od lubost » pon srp 28, 2017 17:17

mne to ale nefunguje ani tymto sposobom, preto pisem... a som na pochybach, ci je to tym novym firmware, ktory mi kvoli mapam nahodili pred dovolenkou (v inom vlakne je k tomu vela), alebo to suvisi s instalaciou VAM R1, ktore som si dal nainstalovat hned po kupe Kadjara... ale ako som pisal, mal som pocit, ze ked som bol v july v Chorvatsku, tak to fungovalo... ale ruku do ohna nedam... ale ak drzitelia Kadjaru potvrdili, ze to tak funguje, tak aspon viem, ze mozem hladat pricinu, ze to nie je iba jedno z dalsich vynechani overenych veci, na ktore som uz narazil oproti starsim modelom Renault...

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od destroy » úte srp 29, 2017 07:41

...hmm...mne to tiez funguje. Musis mat zavrete dvere, pustit vsetky pedale a stlacit start. Vtedy sa aktivuju okna bez nastartovania motora

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od lubost » úte srp 29, 2017 08:42

Fuha... Pri zavretych dverach aj mne funguje... Preto som mal pocit, ze uz mi to fungovalo a teraz som nevedel, preco nefunguje... Takze zavrete dvere... Dalsi uzasny pokrok od Renaultu pre novsie modely... V Scenicu aj pri otvorenych dverach bez problémov...

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od destroy » úte srp 29, 2017 09:09

lubost píše:
úte srp 29, 2017 08:42
Fuha... Pri zavretych dverach aj mne funguje... Preto som mal pocit, ze uz mi to fungovalo a teraz som nevedel, preco nefunguje... Takze zavrete dvere... Dalsi uzasny pokrok od Renaultu pre novsie modely... V Scenicu aj pri otvorenych dverach bez problémov...
No...otvorenie soferovych dveri je logicka funkcia ktora pre riadiacu jednotku znamena celkom dost veci....to mas aj v napr. superb a inych autach. Mna sa to zda celkom logicke. Trosku sa mi nepaci, ze pri tom vypnu rlink. Namiesto toho mohli dat napriklad kontrolu na rucnu nech nemusim krizit ruky ked nechcem zatahovat rucnu, ale uz som si zvykol. Cele je to vsak len o tom co do eventu nahodia. Programatori od nissanu sa mi vzdy zdali tak trosku srandisti ale v konecnom dosledku si ludia vacsinou zvyknu a potom sa im zda divne ked sa ine auto sprava inak.

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od lubost » úte srp 29, 2017 10:40

Chapem, ked mam dvere zatvorene a nasledne ich otvorim, ze to je pokyn pre X funkcii, ktore na to maju dopad. Ale vylozene pri vypnutom aute, otvorenych dverach, bezklucovom startovani stlacim (pridrzim) Start/Stop a v mnohych autach, dokonca aj v Renaulte Scenic r. 2010 bez problemov okna funguju... V Kadjari nefunguju... Musim zavriet dvere... Cize posadit sa do auta... No naozaj sranda... :-(

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od Jean ViC » čtv zář 07, 2017 10:43

neni to jen kadjar, ale i clio IV
tam mam pocit ze i se zavrenymi dvermi kdyz dam START bez brzdy, tak se zapne 12v zasuvka a ostatni veci displeje , ale okna nejdou ? ...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od lubost » čtv zář 07, 2017 12:36

ak to clovek nevyuziva, tak ani nevie, ze nieco take je mozne... hlavne ked som to mal v minulosti priamo v dialkovom ovladani (VW) a vedel som uz z dialky tie okna otvorit/zavriet, (kustik otvorit)...
Na dovolenke kazde rano z terasy okienka kustik dole, vecer opat hore... bez nutnosti nieco v aute riesit...
Sme raz v lete boli so znamymi v Madarsku a posledny den v aute vsetko nalozene, cely den na kupalisku a ked sme sa blizili k autu, ze som nanho videl, tak som vo vrecku pridrzal odomknutie a okna zisli dole... kym sme prisli k autu, tak uz sa vetralo, ale priatelia uplne vedla, ako sme mohli nechat auto na parkovisku s otvorenymi oknami... reku, ved horuco, tak nech sa auto vetra... az po chvili som im to vysvetlil...
(samozrejme spominam auto VW, nie Kadjar)

No Renault ma na to asi iny nazor... pekne pricupitaj k auticku, sadni si donho, zatvor dvere v tej horucave a snad potom aj bez nastartovania (alebo aj nie, ako citam) si kustik tie okienka pootvor... teraz netvrdim, ze kazdy VW to tiez ma, ale za auto, ktoreho nakupna cena je cez 25.000 € uz by snad pasovali aj taketo drobnosti v dnesnej dobe (ked sa okna otvaraju cez mobil nech ste kdekolvek)...

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od destroy » čtv zář 07, 2017 21:37

Ja by som do rozhoruceneho auta nesadol. Staci pootvorit vsetky dvere na minutku, navyse nebudem predsa likvidovat bateriu bez motora. No, budes musiet predat a kupit WV, alebo starsi model ak chces take frajerinky :) Potom ze sa z WV kradnu lahko veci, ked si na dialku otvaraju okna nahranym kodom :) Prepac, len si robim srandu. Holt, Kadjar je krajsi Nissan a mas co si si zaplatil.

lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od lubost » pát zář 08, 2017 07:54

alebo spoliehat sa, ze "tretie strany" sa chopia prilezitosti... napr. ak sa vozidlo nachadza tuto https://www.xmarton.com/sk/podporovana-vozidla/... verim, ze takychto moznosti bude pribudat...

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Otvaranie okien pri nenastartovanom aute

Příspěvek od destroy » ned zář 10, 2017 20:37

no nemusia to byt zle veci...len co si dal link, pokusne som klikol na megane III a s oknami nevedia nic. Zaujimave

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti