Výstražná kontrolka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Výstražná kontrolka

Příspěvek od petrf » pát čer 03, 2016 09:05

Ahoj . Při zkušební jízde s Kadjar 1.2 se rozsvítila výstražná kontrolka , symbol klíče . V manuálu je psáno že jde o nějakou závadu a vůz musí do servisu . Nevíte někdo co to může bejt ? Nedochází třeba jenom palivo ? Šlo o uplně nový vůz . Najeto 15km .Nijak jsem to neřešil , protože šlo jenom o zkušební jízdu . Jenže ted přemejšlím že právě todle auto koupím ale výše uvedené mne dost odrazuje . Nechci aby se hned po několika km něco podělalo . Dík za každou odpoved .

Uživatelský avatar
tompecz
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: pon kvě 30, 2016 12:06
Bydliště: FnO

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od tompecz » pát čer 03, 2016 11:57

A neptal ses prodejce ? Je auto ještě na prodejně ? Kde to bylo ?
Kadjar 05/2016, 1,2 Tce, červená limited edition

petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od petrf » pát čer 03, 2016 12:32

Prodejce jsem se neptal , protože jsem měl původně zájem o vůz jiné výbavy . Při té jízdě jsem chtěl hlavě poznat jak ta 1.2 jede .

Uživatelský avatar
tompecz
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: pon kvě 30, 2016 12:06
Bydliště: FnO

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od tompecz » pát čer 03, 2016 12:57

Chápu. a jaký byl pocit z 1,2 ?
Kadjar 05/2016, 1,2 Tce, červená limited edition

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od muWme » pát čer 03, 2016 13:42

petrf píše:Ahoj . Při zkušební jízde s Kadjar 1.2 se rozsvítila výstražná kontrolka , symbol klíče . V manuálu je psáno že jde o nějakou závadu a vůz musí do servisu . Nevíte někdo co to může bejt ? Nedochází třeba jenom palivo ? Šlo o uplně nový vůz . Najeto 15km .Nijak jsem to neřešil , protože šlo jenom o zkušební jízdu . Jenže ted přemejšlím že právě todle auto koupím ale výše uvedené mne dost odrazuje . Nechci aby se hned po několika km něco podělalo . Dík za každou odpoved .
Palivo určitě ne, to provází jiná signalizace, muže se to rozsvítit defakto u kterékoliv závady nebo když si auto myslí, že se s ním děje něco nestandardního jako mě po dlouhé cestě z kopce na neutrál na displeji palubky se zároveň musela ukázat i textová zpráva v mém případě pouze hlášení "zkontrolujte stop start systém" a druhá následovala "zkontrolujte systém rozjezdu do kopce", pod kopcem vypnout zapnout motor a vše OK. Každopádně bych se prodejce zeptal a podíval se procházením menu pravým ovladačem na volantu jestli ta zpráva tam pořád není a co to je za zprávu.
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Uživatelský avatar
tompecz
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: pon kvě 30, 2016 12:06
Bydliště: FnO

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od tompecz » pát čer 03, 2016 14:27

muWme: Kadjar ukládá historii hlášení v palubním počítači ?
Kadjar 05/2016, 1,2 Tce, červená limited edition

petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od petrf » pát čer 03, 2016 14:27

Jo je možný že se tam ukázala i nějaká zpráva , dokonce to bylo dobrovázeno i zvukovým signálem , ale jak uvádím v tu chvíli mě to bylo fuk. Ovšem těd premejšlím že bych ho vzal . Je ihned k odberu a vlastně krom vyhřívání sedadel a parkováků má všechno co potřebuju . No vyhřívání snad pude dodělat , a parkováky zatím řešit nabudu . Jinak byla to moje druhá jízda s kadjarem 1.2 . Po té první jsem to auto zavrhl s tím že to vůbec najede . Jenže u toho vozu byl po dobu jízdy zapnutý eco, a jak jsem doma v manuálu zjistil tak ta funkce snižuje výkon motoru . Tak že znova jízda u jiného prodejce a nyní uš bych řekl že to jede celkem pěkně . Jenom nevím co spotřeba ukazovalo to hrozné čísla . No ale snad se při normálním provozu do těch 8 vejdu .

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od muWme » pát čer 03, 2016 14:59

tompecz: tak to myslím že ne, je tam asi jen ta poslední a pokud tam pořád svítí ten symbol tak ta zpráva tam asi bude pořad vidět.

petrf: nevím, doprovázeno signálem to je OK, podstatná je ta zpráva, nevím teda co chceš kupovat za výbavu ale tuším, že minimálně tu co mám já, tedy ZEN, protože v 02/2016 se ta nižší základní varianta ještě neprodávala tak má parkovací senzory vpředu i vzadu.
Co se týká spotřeby ano, ona hned od začátku ukazuje průměrnou někde přes 10l také jsem měl na tacháku cca 18km takže toho bych se nebál.
Tlačítko na režim EKO, no abych se přiznal tak já jezdím na to EKO pořád už od začátku :-) v Praze není kam spěchat, takže já mám rád takovou tu klidnou jízdu, ta moje (když už se mnou jede) furt nadává že s tím jedu jak s hnojem a když náhodou v Praze někde vytáhnu nad 70km/h tak tleská :-) ale já ho prostě šetřím :-) (se starým 2,0 D C-maxem jsem jezdil jinak :-) )
ale můžu tě ubezpečit že vypnutím EKO režimu (což také občas na chvilku udělám) je to hodně citelné jak to jde potom za plynem :-) a ten pocit z jízdy je jiný :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od Zefek » pát čer 03, 2016 16:15

Může to být taky třeba termín servisní prohlídky. Nepropadal bych panice.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od muWme » pát čer 03, 2016 16:49

Zefek píše:Může to být taky třeba termín servisní prohlídky. Nepropadal bych panice.
otázka jestli on najel 15 km testovací jízdou nebo byl fungláč co měl 15 km na tacháku :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od Zefek » pát čer 03, 2016 19:40

Jo, toho jsem si nevšiml, že měl 15km najeto.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

petrf
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: pát čer 03, 2016 08:46

Re: Výstražná kontrolka

Příspěvek od petrf » sob čer 04, 2016 10:33

Mělo to 15 km celkem . Byla to uplna funglovka . Ještě bych se chtěl zeptat , má R LINK DAB TUNER ?

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů