Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od muWme » úte úno 23, 2016 09:50

Zdravím, potřeboval bych potvrdit nebo vyvrátit některé mé myšlenkové pochody.
Ke stylu jízdy: nejsem žádnej divočák a najezdím tak 10-12.000 ročně (1,2 TCe)

17“/19“
19“ asi vypadají na autě lépe ale zase mám z prodeje nové 17“ letní a když k tomu koupím zímní 17“, tak na české silnice budou lepší než 19“ asi nesmysl mít 17“ letní a 19“ zimní ne?
ALU disky
Na autě mám 17“ design Aquila, ne že by byly ošklivé, ale zvažuju nějaké černé s leštěným předkem
na letní a tyto Aquila nechat na zimu
Zimní / letní
Předpokládám že už nemá smysl teď honit a řešit zimní gumy (23.2.) venku sice není nejlépe ale 90% cest mám po Praze a chystám se pouze do východních čech na přihlášení vozu.
Vzhledem k tomu, že zajíždím tak jezdím opatrně a jediný případný argument pro policii muže být souvislá vrstva sněhu, náledí nebo značka zimní výbavy za kterou bych mohl nafasovat nějakou odměnu.
Senzory tlaku
Chápu to tak, že jsou připevněny na disku kola zevniř, takže když koupím nové disky tak k nim musím i koupit 4x senzor (co jsem tak zjišťoval tak cca 1100,- / ks) abych měl 2 sady, ne že by se mi chtělo.
teď vypláznout 4 disky + 4 gumy + 4x senzor.
Autorizovaný servis
Jak se tváří autorizovaný servis pokud tam přivezu svoje gumy a svoje disky koupený jinde a budu od nich chtít jen senzory, sestavení, montáž a spárování?
Nebo pouze koupit gumy a nechat je namontovat na stávající disk. To co totiž nyní nabízejí v akci se mi moc nezamlouvá, chtěli mi nacpat zimní 17“ UG8 za 4150,- (což při mém nájezdu asi zbytečně drahá guma).
Případně můžu koupit gumy jinde a nechat je i jinde přehodit na moje disky? Budou umět pracovat se senzory a správně je spárovat s vozem? Nebo je to jen výsada autorizovaných servisů.

Pro mě z toho asi plyne aktuálně nic nekupovat, do podzimu jezdit na tom co mám a na podzim koupit zimní gumy na stávající ALU disky a příští jaro nové disky + senzory na stávající letní.
Omlouvám se, že sem se tolik rozepsal, snad se tyto informace budou hodit i dalším „kaďákům“.
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od Zefek » úte úno 23, 2016 15:49

Senzory si zjisti přímo v renaultu. Spousta prodejců sice senzory nabízí, ale kdykoliv porovnávám nabídku jiných prodejců, tak mi vždy nejlíp vychází cena v autorizáku, kdekoliv jinde je prostě dražší.

Záleží na servisu, jestli ti vezmou tvoje gumy. Servis, který si chce udržet zákazníka s tím nebude mít problém. Ventily by měl umět načíst kterýkoliv lepší pneuservis, který na to má vybavení, otázkou je, zda to budou umět.

Prostě máš vždy na výběr.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od muWme » sob úno 27, 2016 14:34

Ahoj, tak podle článků to vypadá že březen ještě bude zima a bude chumelit, takže narychlo jsem si domluvil na úterý přezutí na zimní a nechal jsem si koupit Nokian WR D4 215/60 R17 96H, snad sem zvolil dobře.
Tak a teď disky, koukal a prohlížel jsem docela dlouho a dle TP můžu 7x17 ET40

Tady jsem se dozvěděl kromě rozměru 5x114.3 i průměr díry 66,1
http://www.aluapneu.cz/webpage/roztec-renault¨

Nejsem si jistý jestli je to nějak extra důležitý, někteří (většina) prodejci toto číslo neuvádějí
dlouho jsem hledal a některé konfigurátory mi na Kadjara nabízely nevím proč i disky šířky 7,5x17 ale když je nemám v TP tak asi smolík. Nakonec jsem vybral některé které by se mi líbily :

http://www.centrumkolies.sk/product/oxx ... ny-411661/
http://www.e-pneumatiky.cz/dezent-tc-da ... y-lak.html
https://www.makwheels.it/it-it/milano-b ... ff.aspx#!/
https://www.makwheels.it/it-it/wolf-bla ... ff.aspx#!/

Znáte někdo značku MAK? Dezent TC asi budou známá značka. Budou mi tam některé z těchto pasovat? a co s tou středovou dírou?
Díky
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od Kopa » úte bře 01, 2016 16:35

Zdravím. Já jsem v lednu s novým Kadjarem pořídil i zimní pneu na plechových discích, nechce se mi do solených silnic vyhazovat korunky za ALU. Domnívám se, ale, že jsou mylné představy o snímačích tlaku v kolech. Ty snímače jsou ve ventilcích a mě je nabídli za 500,-Kč/ks a varovali mě před neoriginály. Prý nemusí s řídící jednotkou Kadjara komunikovat :)
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od Zefek » úte bře 01, 2016 21:12

A hlavně jakýkoliv neoriginál je aspoň jednou tolik dražší - prozatimní zkušenost.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od muWme » úte bře 01, 2016 22:25

Je to tak no, zimní sem dnes obul na elektrony z prodeje a za měsíc koupím nové elektrony (viz výše) na letní gumy, senzory tak mě v Renaultu říkala okolo 500,- original takže asi tak, gumy mám u nich schovaný, takže dodám jen disky a nechám to sestavit u nich ať si poraděj :-)
Safra ale co s tím průměrem středových děr? nerad bych koupil něco s čím mě potom vyhoděj v Renaultu že to tam nepasuje, dneska sem taky koukal že na Dacii v Pyramidě nabízej ty Dezen TC Dark takže možná to vezmu všechno od nich a bude klid :-) (teda pokdu se rozhodnu pro ty Dezeny) :-)
PS: plecháče nebrat :-) na "kaďákovi" prostě elektrony vypadaj dobře :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od Kopa » stř bře 02, 2016 09:11

Naprostý souhlas na Kadjara patří elektrony /jsou připraveny na letních gumách/, ale mám na plecháčích poklice v barvě a tvaru od elektronů k nerozeznání, /jen při bližším pohledu "prosvítají" plechové disky/ a nevypadá to špatně. No a na těch pár měsíců zimního přece jen trochu omezeného ježdění...
Nicméně je to samosebou na rozhodnutí každého z nás a nic to nemění na tom, že Kadjar se velmi povedl. Jak píši jinde u mého miláčka před barákem se občas lidi zastavují a prohlíží si tu krásu :shock:
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od 09freds » ned srp 28, 2016 07:17

Zdravím, jsem před kompletaci zimního obutí, Al disky mám 17" CMS, zimní gumy též a zajímá mne jak se čidly tlaku, koupit je a dat do kol nebo ne? Jak bude auto reagovat když nasadím kola bez senzorů? Bude nějaký výstražný signál?
Na TP pojedu na originál letních kolech se senzory a policajti nekontroluji funkčnost systému hlášení tlaku vzduchu.
Pro mne osobně jsou senzory zbytečné, celý život jezdím bez nich a umím poznat když je kolo málo nahuštěné........
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od destroy » ned srp 28, 2016 12:39

Ahoj. Chcem sa spytat ohladom rafikov. Viete prosim niekto presne napisat cely typ rafiku v 16" a 17" tak ze vam zafungoval?

V technicaku mam napisane

rozmer rafikov 6.50 J 16 - 40

na spodku c poznamkach je este pripisane:

41,42: (*) 215/60 R17 (96)H, 7 J 17 -40


Z toho mi vychadza ze mozem mat 16" a 17".

clanok s vysvetlivkami je tu http://www.pneudom.sk/ako-si-vybrat-disky ale len co ma zneistil, pretoze kopec parametrov som nikde nenasiel a web je plny protichodnych informacii. Dik za rady

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od destroy » ned srp 28, 2016 12:41

09freds píše:Zdravím, jsem před kompletaci zimního obutí, Al disky mám 17" CMS, zimní gumy též a zajímá mne jak se čidly tlaku, koupit je a dat do kol nebo ne? Jak bude auto reagovat když nasadím kola bez senzorů? Bude nějaký výstražný signál?
Na TP pojedu na originál letních kolech se senzory a policajti nekontroluji funkčnost systému hlášení tlaku vzduchu.
Pro mne osobně jsou senzory zbytečné, celý život jezdím bez nich a umím poznat když je kolo málo nahuštěné........
nikde nie je povinnost pre teba ako vodica mat senzory tlaku (je to povinnost vyrobcu), tiez ich na zimnych zrejme nebudem riesit ale mozno tu ma este niekto ine informacie.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od Zefek » ned srp 28, 2016 20:14

Pokud pojedeš na TK, musí být ten systém funkční. Ale to píše, že má pořešeno. Jinak tam bude svítit nějaká kontrolka, že mu chybí senzory.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od 09freds » pon zář 12, 2016 16:14

09freds píše:Zdravím, jsem před kompletaci zimního obutí, Al disky mám 17" CMS, zimní gumy též a zajímá mne jak se čidly tlaku, koupit je a dat do kol nebo ne? Jak bude auto reagovat když nasadím kola bez senzorů? Bude nějaký výstražný signál?
Na TP pojedu na originál letních kolech se senzory a policajti nekontroluji funkčnost systému hlášení tlaku vzduchu.
Pro mne osobně jsou senzory zbytečné, celý život jezdím bez nich a umím poznat když je kolo málo nahuštěné........
Tak jsem na konec koupil i originál senzory 407004cboa u Renaulta a ještě mne zajímá zda po nasazení těchto kol si je auto samo přiřadí a přečte tlaky a nebo se jednotlivé senzory musí nějak přiřadit vzhledem k umístěni na autě. V servisu nebyli zcela jistí...... :allesgut:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od Zefek » pon zář 12, 2016 16:49

Pokud ti to zobrazuje tlaky na displeji, pak se to musí přiřadit, pokud ne, pak by to mělo načíst automaticky - postupuj dle manuálu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od destroy » pon zář 12, 2016 18:32

v aktualnom cenniku kadjara je akcia na zimne obutie...alu disky a nokian pneumatiky stoja 190e za kus. Je to trosku viac ako v online obchodoch ale zase je to priamo od predajcu a rovno to asi aj namontuju. Snimace tlaku priamo z renaultu stoja cca 20e, online weby ponukaju vraj lacnejsie ako original po 40-50e...neviem co si mam o tom mysliet.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od 09freds » pon zář 12, 2016 20:03

Zefek píše:Pokud ti to zobrazuje tlaky na displeji, pak se to musí přiřadit, pokud ne, pak by to mělo načíst automaticky - postupuj dle manuálu.
Ukazuje tlak na displeji, tak že přiřadit........? Tzn. nasadím na auto zimní kola s novými čidly a pojedu do servisu a tam mi je přiřadí ? V manuálu není samozřejmě nic.
A pro Renaulty neplatí to co Logana ?
Cituji z fóra Dacia klub :Mě v servisu řekli, že nová sada snímačů se musí načíst přes diagnostiku, ale moc jim nevěřím. Libor007 zprovoznil sadu kol bez návštěvy servisu. Dojde-li k poklesu tlaku o cca 20%, rozsvítí se vám kontrolka. Pro její zhasnutí je po dohuštění třeba systém kalibrovat - na to slouží to Set TP v palubním kompjůtru. Dojde k tomu, že si auto načte ze snímačů nové referenční hodnoty a hlídá tlak dál. Já osobně jsem kvůli tomuhle rezignoval na celou sadou zimáků. Spočítal jsem si, že přezouvání bude výhodnější (při mém nájezdu v zimě).

Více na: http://www.daciaclub.cz/forum-tema/kont ... 409?kols=9
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od Zefek » pon zář 12, 2016 20:26

Existují dva systémy. Pokud ti to ukazuje tlaky na displeji, tak řj musí vědět, na kterém místě má který senzor, jinak by to nemohlo správně zobrazit na displeji. A neumím si představit možnost, jak by řj poznala, ve kterém kole který senzor je bez toho, aby se to načetlo skrz diagnostiku.
Pokud se tlaky nezobrazují, pak je to vcelku jedno, které kolo je kde. Řeší se vždy jedno kolo, ale řj ti neřekne na kterém kole je pokles tlaku. Tenhle systém pak nevyžaduje načtení skrz diag.

To co píšeš s tím menu v PP, tak to se píše v manuálu k autu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od 09freds » úte zář 13, 2016 11:06

Zefek píše:Existují dva systémy. Pokud ti to ukazuje tlaky na displeji, tak řj musí vědět, na kterém místě má který senzor, jinak by to nemohlo správně zobrazit na displeji. A neumím si představit možnost, jak by řj poznala, ve kterém kole který senzor je bez toho, aby se to načetlo skrz diagnostiku.
Pokud se tlaky nezobrazují, pak je to vcelku jedno, které kolo je kde. Řeší se vždy jedno kolo, ale řj ti neřekne na kterém kole je pokles tlaku. Tenhle systém pak nevyžaduje načtení skrz diag.

To co píšeš s tím menu v PP, tak to se píše v manuálu k autu.
Díky, je to zcela jasné. Ještě jeden dotaz, kolik kol lze načíst - čtyři nebo osm ??????
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od destroy » úte zář 13, 2016 14:10

09freds pytas sa preto ze myslis ze to bude treba zakazdym znova nacitavat pri zmene kol? Zacinam mat z prezutia strach :)

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od 09freds » úte zář 13, 2016 17:21

Ano, jedna se to zda stačí zimní sadu jednou načíst a pak už měnit sady dle potřeby, nebo při každém přezutí bude nutno kola znova načíst............
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Kopa
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 01, 2016 14:50

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od Kopa » úte zář 13, 2016 19:48

Zdraví všechny Kadjary. Já mám tuto zkušenost. kola ze zimních na letní mi přehodili v servisu. Když jsem ujel cca 20km nahlásila mi ŘJ chybu a chtěla návštěvu servisu. po telefonickém dotazu co s tím mi poradili, zresetovat načítání tlaků dle návodu, udělal jsem a od té doby je pár měsíců klid. domnívám se, že po každé výměně snímačů/kol (jsou-li na discích včetně ventilků) se musí systém zresetovat a tím se "naučí" pracovat s aktuálními snímači a není žádný problém.
hodně šťastných km
Hezký den a mnoho šťastných kilometrů

Luděk

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od destroy » pát zář 16, 2016 08:17

- takze pri problemoch so snimacmi moze RJ dokonca vyhlasit chybu a pozadovat navstevu servisu....sila. Dufam ze aspon
napisalo dovod na palubnom pocitaci.

- to ze ti to po resete nabehlo je pozitivne, ale uz samotna vystraha ma desi. Ved baterka v snimaci vydrzi len par rokov,
to nas vsetkych skor ci neskor potom caka vyplasena hlaska z RJ. Uff.

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od destroy » ned zář 18, 2016 11:56

Zhodil som jedno koleso a odniesol ho uplne prec.
Vysledok....nic. System nehlasil ziadnu chybu. Po preklikani v menu na Rlinku alebo na palubnom pocitaci len proste neukazuje ciselka na ziadnej
pneumatike. Tj. bud su funkcne vsetky snimace alebo sa system proste vypne a nic nehlasi

Myslim ze kludne mozem ist aj na STK bez systemu merania tlaku v pneumatikach, kedze sa podla RJ nejedna o ziadnu chybu a nikde sa ziadna hlaska nezobrazuje.
Ono realne ta baterka v snimaci aj tak asi vydrzi len par rokov (original vraj kratsie, kvalitnejsie snimace pisu ze pri idealnych podmienkach aj 5rokov...ale stoja dvojnasobok). Neviem povedat ci je to naozaj tak a ci sa da kupit len nova bateria, alebo by som musel kupovat novy snimac. Neviete niekto? Dufam ze baterka to riesi, neviem si predstavit napr. na 10r aute kazde 2roky riesit nove snimace.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

lichoresnice
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: stř srp 24, 2016 18:45

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od lichoresnice » ned zář 18, 2016 12:57

Pouze sundat kolo nestačí - auto musí jet. Když jsme auto koupili tak při jízdě domů to začalo hlásit kontrolu tlaku v pneu, reset nepomohl, takže vyměnili senzor a už je to ok. po resetu nějakou dobu (nebo kilometry ?) trvá, než se senzory načtou a po tu dobu to žádnou chybu nehlásilo.

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od destroy » ned zář 18, 2016 13:31

lichoresnice píše:Pouze sundat kolo nestačí - auto musí jet. Když jsme auto koupili tak při jízdě domů to začalo hlásit kontrolu tlaku v pneu, reset nepomohl, takže vyměnili senzor a už je to ok. po resetu nějakou dobu (nebo kilometry ?) trvá, než se senzory načtou a po tu dobu to žádnou chybu nehlásilo.
Mne to pripada ako keby si mal vadny senzor. Ked hlasi nejaku chybu tak to ma logiku, ale ked ziadny senzor ani nie je zdetekovany preco by nieco hlasilo. Ja som aj nastartoval motor aj vsetko ale ok, skusim nahodit rezervu ked budem mat este chvilku cas a prejst sa s tym par km. Pokial nespustis reset z menu tak RJ ani nema tendenciu tie senzory hladat. Mne ked dali auto tak mi senzory vobec nefungovali, prvych 300km pokial som si nepozrel v navode ako ich treba zresetovat.

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Kadjar – obutí (17“/19“, letní/zimní, senzory tlaku)

Příspěvek od 09freds » ned zář 18, 2016 13:51

destroy píše:Zhodil som jedno koleso a odniesol ho uplne prec.
Vysledok....nic. System nehlasil ziadnu chybu. Po preklikani v menu na Rlinku alebo na palubnom pocitaci len proste neukazuje ciselka na ziadnej
pneumatike. Tj. bud su funkcne vsetky snimace alebo sa system proste vypne a nic nehlasi

Myslim ze kludne mozem ist aj na STK bez systemu merania tlaku v pneumatikach, kedze sa podla RJ nejedna o ziadnu chybu a nikde sa ziadna hlaska nezobrazuje.
Ono realne ta baterka v snimaci aj tak asi vydrzi len par rokov (original vraj kratsie, kvalitnejsie snimace pisu ze pri idealnych podmienkach aj 5rokov...ale stoja dvojnasobok). Neviem povedat ci je to naozaj tak a ci sa da kupit len nova bateria, alebo by som musel kupovat novy snimac. Neviete niekto? Dufam ze baterka to riesi, neviem si predstavit napr. na 10r aute kazde 2roky riesit nove snimace.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mimo mísu. To růžové na třetí fotce je "antikorozně" ošetřený spodek karoserie? Tak to nás Bože ochraňuj..........
Na předchozím Koleosu mi za sedm roků totálně zkorodavaly nápravy a tu mám obavy aby to nebyl spodek. :oops:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host