Zadní brzdové disky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
synkopa
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon čer 05, 2017 21:50

Zadní brzdové disky

Příspěvek od synkopa » stř led 11, 2023 16:56

Mám od první technické kontroly problém s brzdovými disky zadních kol. Jsou tam kolem dokola kruhové drážky. Při první technické byly vyměněny za nové disky a nové brzdové destičky ale drážky se tam opět udělali. V Renault servisu mně sdělili že málo brzdím, ale to není pravda, brzdím normálně jako v každém jiném autě co jsem měl a drážky by se tam podle mně neměly udělat ani když by se brzdilo málo. Ale auto brzdí perfektně, na tom to není poznat. Už nevím co s tím. První kotouče jsem nechal přebrousit pro další výměnu před technickou. Neměl někdo podobný problém?

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Zadní brzdové disky

Příspěvek od kadliiik » čtv led 12, 2023 10:29

Já mám to samé, ale nijak to neřeším, na technické to taky nikdo neřešil, protože auto brzdí normálně. Jinak určitě na tom hraje roli i to brždění, dokud jsem jezdil hodně po kopcovitém městě, tak byly kotouče v pohodě, teďka jsem spíš v režimu, že auto klidně 2 - 4 týdny stojí, kotouče trochu oreznou a při dálničním přesunu, kde za 500 km přibrzdím všehovšudy 3× se ty zadní nevyhladí ale udělá to tam ty drážky. Na pohled to vypadá fakt strašně, ale ptal jsem se na to i v pneuservise a jezdí jim tam takových aut mraky. Asi záleží i na kokrétním motoru, benzínový Kadjar je fakt lehký, tak ty brzdy s tím autem nemají takovou práci.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů