Farba: Zelená Ural - odolnosť voči vplyvom

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
pepanx
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 03, 2015 13:00

Farba: Zelená Ural - odolnosť voči vplyvom

Příspěvek od pepanx » úte črc 20, 2021 23:54

Kadjar má necelé dva roky a je vo farbe Zelená Ural (F93). Už po prvých týždňoch používania sa mi zdalo, že jemné škrabance sa objavujú relatívne rýchlo, ale prikladám to jednoducho používaniu (aj keď pri ostatných 4 Renaultoch v rodine som takýto nábeh škrabancov nepozoroval).
Za posledné dva - tri týždne som však postupne objavil 3 miesta na karosérii s poškodením farby: 2x strecha a 1x zadné dvere za šoférom. Mám tušenie, že za tým bude vtáči trus, ale toto som vážne nečakal - chcem sa spýtať či sa s tým niekto stretol, respektíve či sa nejak podarilo niečo vybaviť v servise v rámci garancie/záruky?

V Renault servise MT-SVK ma rýchlo vybvili, že je to trus a hotovo! Keď som sa spýtal, či si auto kupujem do garáže a nie na používanie a či výrobca nepredpokladá takéto vplyvy, tak som dostal len úsmev od servisáka a bolo.
Dvojfľak na dverách sa mi objavil v rámci doobedia v jednom dni - to nech sa nikto nehnevá, ja nebudem celý deň stáť v lete pri aute a čistiť každý vtáčí bobek.

Foto: Kadjar - Zelená Ural poškodená farba

Pre zaujímavosť meranie hrúbky vrstiev prístrojom spol. Elcometer na Kadajar 2019 a Megane cca 2010: Merania

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Farba: Zelená Ural - odolnosť voči vplyvom

Příspěvek od kotasekh » stř črc 21, 2021 04:29

Toto tak uplne normalni nebude, ale taky nebude mit cenu to resit s technikem ustne. Takze pekne pisemna reklamace, po ocekavanem zamitnuti udelat znalecky posudek a pak se uvidi.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Farba: Zelená Ural - odolnosť voči vplyvom

Příspěvek od gogocik » stř črc 21, 2021 11:57

Mám taky tuto barvu a za 2 roky nic. Je ale pravda, že když se mi na něj vysere pták, tak se snažím co nejdříve zlikvidovat.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Farba: Zelená Ural - odolnosť voči vplyvom

Příspěvek od Renaulťák » stř črc 21, 2021 16:34

Cim tmavsi barva, tim viditelnejsi nedokonalosti. Nejpraktictejsi je stribrna.
Je to minimalne dvouvrstvova metaliza, takze nahore je lak. Ten bude asi pro vsechny odstiny stejny.
Take neni ptaci znacka, jako praci znacka. Kazdy zere neco jineho a podle toho ma i jinak agresivni trus.
Take spadek a pryskirice ze stromu muze dat zabrat. jednu vytvrdlou kapku na strese se mi podarilo zbrousit a prelestit. Na kapote odpryskla a vzala sebou vse, az na zaklad.
Pridejte k tomu jeste tyto tropicke teploty a silne UV a na defekt rychle zadelano. V aute mam stale petku s vodou. Polozit ubrousek, navlhcit a pak splachnout. Neotirat. Vetsinou holubi maji zrnicka pisku.
Pomuze nejaky kvalitni vosk, ktery neutralizuje kyseliny a jine.

Myslim, ze takove vady na laku jsou nereklamovatelne.

Treba sahnout do jine kategorie, kde se pouzivaji praskove laky, nebo se lakuje vice vrstvama transparentnich a pak neni problem i hloubkove prolestit.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti