Renault Kadjar - sklopné zpětné zrcátka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Renault Kadjar - sklopné zpětné zrcátka

Příspěvek od Maggic » stř lis 25, 2020 23:06

Zajímalo by mě, jestli u Kadjara 2018 a starších, lze taky provést nastavení, kdy se zpětné zrcátka neodklápí hned po odemknutí, ale až po zapnutí zapalování a následném startování, což je asi lepší varianta u Kadjara 2019 +. Jde si zvolit z obou možností.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - sklopné zpětné zrcátka

Příspěvek od kadliiik » čtv lis 26, 2020 08:02

A kde se to nastavuje? Přes R-link? Já jsem si teda u sebe takového nastavení nikde nevšiml, tak u předfaceliftových to asi nepůjde.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - sklopné zpětné zrcátka

Příspěvek od Maggic » čtv lis 26, 2020 13:40

Nevim, jestli to neni uktyto pod nastavením, jak se na R-LINKu nastavuje uvítací zvuk když sedáš do auta, nebo ho vypneš. Mám pocit, že jedno z těch nastavení ovlivní i funkci zpět. zrcátek, ale je taky možné že ne. U verzí 2019 se to ještě přepíná na jiném ovládání na dveřích, ale tento přepínač u verze 2018 chybí. Nemám to moc nastudované, tak se omlouvám, jestli píšu něco špatně. Na mém novějším Kadjaru to tak je, zdá se to výhodnější, třeba při čerstvě namrzlém sněhu to nemusí motorkům skl. zrcátek vyhovovat, při odemykání současně odklápět zrcátka.
Naposledy upravil(a) Maggic dne čtv lis 26, 2020 20:30, celkem upraveno 1 x.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

auto-radce
Junior member
Příspěvky: 168
Registrován: pon úno 03, 2020 14:26

Re: Renault Kadjar - sklopné zpětné zrcátka

Příspěvek od auto-radce » čtv lis 26, 2020 16:30

Kadjar ph2 má ovládání klasické "Renaultovské" s možností nechat zrcátka odklopená při zamčení, kdežto varianta do faceliftu (2015-2018) měla automatické sklápění vždy (krom Life výbavy) a tlačítkem u nastavení zrcátek šlo pouze zrcátka sklopit či odklopit (typicky při vjezdu do myčky když sedíte v autě), při zamčení se samozřejmě vždy sklopily.
Grand Scenic III 1,6 dCi 96 kW 2012

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - sklopné zpětné zrcátka

Příspěvek od kadliiik » čtv lis 26, 2020 17:17

To není pravda. Kadjar má automatické zamykání a automatické sklápění zrcátek až od modelového roku 2017. Čili u prvních Kajdarů nejenže při odchodu od auta musí člověk mačkat tlačítko na klice, protože se auto samo nezamkne, ale jestli chce mít navíc sklopená zrcátka, tak ještě předtím to musí udělat stiskem tlačítka uvnitř auta.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - sklopné zpětné zrcátka

Příspěvek od Maggic » čtv lis 26, 2020 20:54

Vylepšování zamykání auta a sklápění zpět.zrcátek postupovalo u Renaultu za mě hoodně pomalu, vždy vylepšili záměrně jen něco, jako by to nešlo najednou. Rozdíl u zrcátek mezi verzí Kadjaru 2018 a verzí Kadjaru 2019 vidím hlavně v tom, že pokud je mám sklopené zamražené ledem se sněhem, odemknutím auta se nemusí zrcátka odklápět, když je mám tak přednastavené. To mě dovolí odstranit led použitím pomůcek z auta. Pak časté je také si do auta jen něco vzít a není dobrým řešením, že se pokaždé elektricky odklápí a sklápí, pokud bylo zamklé. Nevím jestli to půjde, ale na Kadjaru 2018 bych přes zimu raději nechal zrcátka stále odklopené. Rád bych slyšel názor na to zamražování při sněhu s ledem.., jestli nehrozí přetížení motorku při odemykání a zároveň odklápění. Protože já jen teoterizuji, s Renaulty nemám zkušenost.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů