Renault Kadjar - spotřeba paliva naměřená a skutečná, spotřeba oleje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - spotřeba paliva naměřená a skutečná, spotřeba oleje

Příspěvek od Maggic » pon zář 14, 2020 14:33

Ty jsi 2 krát tankoval? Protože já více než 940 km na nádrž(55) neujedu a to bych ji musel vyjet celou do mrtě při spotřebě necelých 6l/100km. Samozřejmě tvá spotřeba je pořád z říše snů u tak rychlých vozítek, jako jsou Kadjary, navíc určitě při naloženém voze. Je zajímavé, že tobě u 1.2 to ukazuje téměř přesnou skutečnou spotřebu a mě u 1.3 docela velkou chybu -0.7l. Asi tam bude jiná technologie měření, nebo líp nastavený SW. Vyzkouším naschvál u Kadjara 1.2 Aut. přítelky, jak jí to ukazuje přesně. Tu vzdálenost bez spotřeby vždy zapomenu zkontrolovat.., snad už teď to vyjde. Jinak jízda z Kadjarem je fakt na pohodu, každého překvapí ta "tichost" motoru, jako by to byl elekromotor. Nevidím nějaký podstatný rozdíl v komfotu jízdy jet po dálnici s Kadjarem, nebo nějakým novým Mercedesem. Není tomu co vytknout, ten vyšší posed je velká výhoda a přispívá též ke komfortu jízdy.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - spotřeba paliva naměřená a skutečná, spotřeba oleje

Příspěvek od kadliiik » pon zář 14, 2020 14:53

Jj, po cestě jsem musel přitankovat cca 12 litrů, na jednu nádrž bych to nedal. Byli jsme na Slovensku, benzín je tam dražší než u nás, takže jsem vzal jen nutné minimum a tankoval do plné až doma, u stejné benzínky i stojanu jako tesně před začátkem měření.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - spotřeba paliva naměřená a skutečná, spotřeba oleje

Příspěvek od Maggic » sob pro 05, 2020 20:30

Další měření spotřeby při dotankování do "plné". PP ukazuje průměrnou spotřebu 5,5 l/100km na úseku 617,3 km. Vypočítaná průměrná spotřeba je opět o hodně vyšší - 6,32 l/100km. Rozdíl pořád téměř stejný kolem 0,8 l. Ale objektivně by mělo být opět 0,7 l jako pokaždé od začátku mého měření, protože auto párkrát stálo nastartované, což se netýkalo jízdy. Takže ukazuje to přesně pořád stejně blbě jako Švýcarské hodinky! Jsem zklamán.., z těch Francouzských Švýcarů, na druhou stranu, je to jediná "závada", navíc "ničemu nevadící", takže držím hubu.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - spotřeba paliva naměřená a skutečná, spotřeba oleje

Příspěvek od kadliiik » úte čer 08, 2021 13:19

Mám za sebou 3letý servis, poslední rok jsem jezdil na 5w30 Elf, teď ho tam mám zase (první dva roky jsem měl 5w40 Elf). Za ten covidový rok jsem na něj najel jen cca 11 000km, s velkým podílem města. Olej byl přesně na rysce, ani milimetr pod, ani nad. Čili spotřeba oleje 0.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

henstridge
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 04, 2024 07:31

Re: Renault Kadjar - spotřeba paliva naměřená a skutečná, spotřeba oleje

Příspěvek od henstridge » pon bře 04, 2024 08:09

Od ledna jsem majitelem Kadjaru 1,3 benzín 140k, r.v. 2018, při koupi měl najeto 43 tisíc km, nyní mám přes 47 tisíc. Když jsem ho přebíral byla spotřeba 6,6 litru, nyní na PC ukazuje 5,9, počítáno podle dotankování 5,88 litru, takže ta udávaná spotřeba celkem odpovídá. Měl jsem předtím Kiu Sportage, ale diesel dvoulitr s automatem a čtyřkolku, a ta si brala 7,6 litru, al taky byla o 260 kg těžší (Kadjar 1407 kg vs. Sportage 1667 kg).

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti