Renault Kadjar - Navigace v R-Link 2

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Renault Kadjar - Navigace v R-Link 2

Příspěvek od Maggic » stř bře 04, 2020 22:19

Při jízdě s Kadjarem 1.2 96 KW EDC 8/2018 jsem zaznamenal menší chybu, kdy 200m před vjezdem do menšího města přikazovala fyzická značka venku 70km/h a po 200m následovala cedule s názvem města, která automaticky znamená 50 km/h. Navigace v autě nejprve správně ukázala značku 70 km/h, ale při míjení cedule města zůstala ještě dlouho na 70 km/h. Tá samá trasa s mým Kadjarem 1.3 manual 11/2019 znovu správně navigace i příst.deska ukázala 70 km/h při míjení cedule se 70.., ale při míjení cedule s názvem města skočila už správně na 50 km/h. Porovnání proběhlo ve velmi podobnou odpolední dobu kolem 16 hod. za velmi dobrého venkovního světla a na obou autech jsou čerstvě aktualizovány nejnovější mapy 6/2019. Nedělám z toho vědu, protože vím, že s každou navigací jsou občas daleko horší problémy, ale spíše je na zamyšlení, proč při stejných mapách ukazuje každé auto jinak. Taky připouštím, že při dalších jízdách to může být u obou stejné, nevím. Jen nevím, co způsobilo rozdíl ukázané rychlosti při projetí za ceduli města. Jiná kamera, typ..? Jiný typ R-Linku.? tak jiný určitě je. Nebo jen náhoda, že kamera mimořádně nereagovala na ceduli?, špatně nastaveno? (skla byly vždy čisté). Ještě zopakuji, že z toho vědu nedělám, jde jen o zajímavý poznatek průjezdu dvou, rok od sebe Kadjarů, se stejnými mapami a rozdílnou notifikací max. rychlosti.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault Kadjar - Navigace v R-Link 2

Příspěvek od kotasekh » čtv bře 05, 2020 07:09

Je tam tolik promennych, ze to spada do kategorie “nahoda”. Kdyby to bylo opakovatelne, dalo by se nad necim uvazovat, ale takhle je zbytecne to rozebirat. Takze zkusit znovu ;).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - Navigace v R-Link 2

Příspěvek od kadliiik » čtv bře 05, 2020 07:59

Než něco zkoušet znovu, tak je dobré se nad těmi proměnými zamyslet, některé z nich lze ovlivnit nastavením. Kadjar, pokud to není nějaký základní Zen, má Racam a čte rychlostní dopravní značky kamerou, takže pak už věta "navigace ukázala..." je nesmysl, protože když auto přečte značku, tak ukáže rychlost z přečtené značky a ne z navigace. Navíc upozornění na rychlost z navigace je aspoň u předfaceliftových Kadjarů defaultně vypnuté a je potřeba jej aktivovat v nastavení navigace. Naopak čtení značek kamerou je od novoty zapnuté, lze jej vypnout tuším v nastavením pomoc s řízením. Já mám třeba tu informaci o rychlosti z mapy vypnutou, protože to, že na dědině můžu je pade a mimo devade mi nemusí auto hlásit. Naopak další místní úpravy je potřeba sledovat, takže čtení kamerou mám zapnuté. V mém případě by se tedy Kadjar zachoval přesně jak píšeš v prvním případě, přečetl by rychlostní značku a rozvítil by na displayi 70 a to by tam nechal i při projetí značky města, protože tuto značku číst neumí. Bohužel ten systém není dělaný na české specifikum, kdy rychlostní značku ruší značka obce či křižovatka. Jinde ve světě je běžné, že značku omezení rychlostni končí další značka konce omezení rychlosti (v Německu nebo Rakousku by se značkou obce byla i značka konec 70). Pokud by ale bylo zapnuté i ukazování rychlosti z navigace, pak věřím, že by se to z té 70 přepsalo na 50, takže já myslím, že ve starším Kadjaru máš jen vypnuté to ukazování rychlosti z mapy a v novějším zapnuté. Takže zkus kouknout do toho nastavení navigace a teprv potom to zkus znovu a uvidíš jak to dopadne. :-)
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - Navigace v R-Link 2

Příspěvek od Maggic » čtv bře 05, 2020 13:22

Podívám se na to nastavení Navigace a určitě vyzkouším..
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - Navigace v R-Link 2

Příspěvek od Maggic » sob bře 07, 2020 11:32

Ještě doplním, že jsem aktualizoval nové mapy bez nastartování auta, jen ze začátku zaplé zapalování zmáčnutím S/S, které po pár minutách stejně vyplo, ale aktualizaci to nijak nezastavilo. A jak už tu někdo psal, trvá to zhruba 10 minut. U altualizace systému R-Link chci též zkusit aktualizovat bez nastartování, ale zatím je mě nabízena kupodivu stará verze 24-160, když mám 24-161. Nebo je nějaký závažný důvod, aby byl nastartovaný motor?, když je baterie OK?
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - Navigace v R-Link 2

Příspěvek od vendolino » sob bře 07, 2020 13:16

Není! Jen větší jostota noo:)Ať je sepnuté vše:))
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů