Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od Maggic » sob úno 22, 2020 09:22

Přední sedadla v Kadjaru jsou navzdory všem kladným recenzím pro mě zklamáním, určitě proto, že jsem před tím sedával 18 let do pro mě kvalitnějších, tužších a lépe tvarovaných sedadách u VW Sharan, ve kterých sezení bylo méně únavné a pohodlnější. U Kadjaru jsou příliš měká, dělaná pro úzkou "zadek", stejně tak opěrná část má sice dobré boční vedení a výšku, ale spíše pro neramenaté osoby, skoro bych řekl, že ženám celkově sedadlo vyhovuje více. Kvalita materiálu ještě posoudit nelze, leč výběr mareriálů a barvy potahu je katastrofální, skoro žádný. Dal bych přednost určitě velni kvalitním a na omak příjemným velurům, které dříve bývaly zcela bežné, zvláště u Renaultů, Peugeotů a u Japonských aut. Vůbec se mě nelíbí ty konbinace s koženkou, ale takový je dneska trend u všech výrobců, odrbat spotřebitele, kde to ještě jde. Polohovatelnost různého ručního nastavení je na dostatečné úrovni. Zadní sedala jsou v rámci třídy na dobré úrovni, zvláště povedené je možnost sklopení z kufru. Co je ale téměř na kriminál někoho u Renaultu, je prostřední opěrka hlavy u zadního sedadla, která má spodní hranu tak tvrdou a ostrou, jako by se hned za koženkou ukrýval ocelový jekl. Dovedu si představit, že taková opěrka život nezachrání, naopak někoho o něj může připavit zlomením vazu. Shrnuto celkově, jsem spíše pro tužší sedadla a měkčí pérování, u Kadjaru přesně naopak. Názor na sedadla u Kadjaru je čistě subjektivní, ne objektivní.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od kadliiik » ned úno 23, 2020 10:44

Jak píšeš na konci, tohle je hrozně subjektivní. Mně zas naopak připadnou přední sedadla skvělá. Širokým bočním vedením krásně obepínají tělo a přitom nejsou vůbec stísněná. Jestli máš pocit, že sedadla v Kadjaru jsou pro úzký zadek a neramenaté osoby, tak se zkus posadit do Scenicu, potom ti ta v Kadjaru budou připadat široká. Tady to holt mají automobilky těžké, protože všem se určitě nezavděčí. Já mám v Kadjaru absolvováno hodně dlouhých cest, i dvoudenní přesuny a se sedadlem jsem maximálně spokojený, a to sedadlo není jinak moc štelovatelné, nastavitelnou délku sedáku nemám, hlavová opěrka je taky úplně obyčejná, jediné štelování je tuhost v bederní oblasti. I tak za mě maximální spokojenost. S tím materiálem se to pak těžko generalizuje, protože různé výbavové verze mají materiály hodně jiné. Ty základní v Zenu před faceliftem z takové divné látky mi připadnou hrozné. Na omak nepříjemné, na pohled vypadají, že po 20 000km se roztrhnou. Po faceliftu je ZEN taky látkové, ale na obrázku jsou jiné než původní, reálně jsem je neviděl. Naopak celokožená sedadla podle mě také nejsou to právé ořechové, v zimě je to studené, v létě se na tom člověk hrozně potí. Není to holt Mercedes s nějakými odvětrávanými hi-tech sedadly. Zkoušel jsem Kadjar s celokoženými sedadly. Já mám třeba právě tu kombinaci koženky a látky a připadne mi to super. Nevím jak to bude s odolností, kožence upřímně moc nevěřím, ale mám skoro 40 000 km a zatím v pohodě. Díky tomu, že koženkové jsou pouze boky se člověk v sedadle nepotí, ani to zbytečně nestudí po zadkem. Přitom se to strašně dobře udržuje. Snažíme se žít docela aktivně, jezdíme na lyže a na treky, při přezouvání je bežné, že člověk zavadí zablácenými pohorkami/lyžáky/botami o sedadlo, z té koženky to pak jde snadno setřít vhlkým hadrem a je hotovo. LIMITED pak měla použitou ještě hodně specifickou látku na zbytek sedadel, která vypadá dobře a je i velmi příjemná na dotek. Jem je to velmi strukturovaný materiál, takže je problém když by si člověk pod sebe nadrobil, na to je potřeba dát pozor.

Naopak zadní sedadla podle mě podprůměr. Možnost jakéhokoliv nastavení nula. Neposuvné, nenastavitelný sklon nic. Vzadu je navíc Kadjar reálně pouze dvoumístný, prostřední místo je stejná nouzovka jak třetí řada sedade v GrandScenicu. Včera jsme jeli 2 hodiny v pěti a pro prostřední vzadu je to utrpení. Ale pro ty dva na krajích ok, místa nad hlavou i před koleny dost. Ve čtyřech se dá pohodlně cestovat i velké dálky. Možnost skopení sedadel z kufru je paráda, to využívám často. Co mě mrzí je chybějící průvlak na lyže či jiné dlouhé předměty. Vždy je potřeba sklopit sedadlo a reálně už pak člověk naloží jen 3 lidi.

Protože máš možnost srovnání před faceliftem vs. po faceliftu, jsou tam nějaké větší rozdíly?
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od Maggic » ned úno 23, 2020 13:32

I když je uváděno, že přední sedadla u 2019 jsou tužší oproti 2018, řekl bych, že minimálně nebo vůbec, posezení velmi podobné. Prodloužení sedadla jsem zkoušel zatím jen jednou, ale asi se líp sedí bez prodloužení, nebo se chce pohrát s celým nastavením - potáhnout volant, zvýšit a sklopit posez atd., to později. Materiál u obou modelů jiný, i když oba v kombinaci s koženkou, výdrž se teprve uvidí. S výdrží textilie jsem byl u VW docela zklamaný. Ale jak píšeš, sedadla Kadjaru nejsou špatná, jen já jsem asi trochu širší(přitom nejsem tlouštík, postavu spíše ovlivnil sport) a nejde se asi zavděčit všem, někomu padnou, jinému trochu míň. Ale není to něco, s čím by se nedalo žít a užívat si toto skvělé auto. Souhlas s tím, že ten průvlak v zadních sedadlech udělat z výroby už mohli, když už ta opěrka je sklopná. A taky mohli využít velkého prostoru pro nohy a udělat u zadních sedadel 2 polohy opření pro delší cestování. Jakoby nechtěli kopírovat Peugeot 3008, který, mám dojem má otvor i polohovatelné zadní sedadlo.
Naposledy upravil(a) Maggic dne ned úno 23, 2020 22:17, celkem upraveno 1 x.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od kadliiik » ned úno 23, 2020 15:34

Z Kadjaru je v tom ohledu praktičnosti bohužel hodně cítit Nissan Qashqai, takže mu chybí vychytávky pro ostatní Renaulty běžné. Ale všechna proti mají i své pro, jiné věci jsou naopak dotaženější než u ostatních Renaultů - nejviditelnějším prvkem jsou asi ostřikovače. Celkově je Kadjar velmi povedené auto a kvalitou zpracování je nad běžné poměry Renaultu, takže byť nemá Multisense, ambientní osvětlení a podobné fičurky, příplatek oproti Meganu si dokáže podle mě v pohodě obhájit. Škoda jen R-linku a online služeb, já mám s nimi bohužel dost velké problémy a celkově mi to hodně kazí dojem z jinak skvělého auta. Z velké části za to může hlavně jednání importéra, protože to co předvádí je vrchol amatérismu.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » pát úno 28, 2020 22:04

DNES JSOU VŠUDE SHOWROOMY A TESTOVACÍ JÍZDY,ÚPLNĚ KAŽDÉ AUTO MÁ SVÉ MOUCHY,TAKŽE NIKDY NEPOCHOPÍM TA RŮZNÁ SROVNÁVÁNÍ A KRITIKU,POKUD JSOU JINDE LEPŠÍ TAK KUPUJTE TAM,JÁ KOUPIL KADJAR A JSEM SPOKOJEN,PROTOŽE 90% MÝCH POŽADAVKŮ SPLŇUJE,U DALŠÍCH 5-TI ZNAČEK TO BYLO V TÉ CENĚ I VÝBAVOU NA MAX 70% PROSTĚ "I LOVE KADJAAAR!:)"
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

Mako19
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: stř led 04, 2017 23:29

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od Mako19 » pát úno 28, 2020 22:16

vendolino píše:
pát úno 28, 2020 22:04
DNES JSOU VŠUDE SHOWROOMY A TESTOVACÍ JÍZDY,ÚPLNĚ KAŽDÉ AUTO MÁ SVÉ MOUCHY,TAKŽE NIKDY NEPOCHOPÍM TA RŮZNÁ SROVNÁVÁNÍ A KRITIKU,POKUD JSOU JINDE LEPŠÍ TAK KUPUJTE TAM,JÁ KOUPIL KADJAR A JSEM SPOKOJEN,PROTOŽE 90% MÝCH POŽADAVKŮ SPLŇUJE,U DALŠÍCH 5-TI ZNAČEK TO BYLO V TÉ CENĚ I VÝBAVOU NA MAX 70% PROSTĚ "I LOVE KADJAAAR!:)"
Vždy treba brať všetko aj s pomerom cena/hodnota a za to je Kadjar to najlepšie čo môže človek dostať. A presne ako píšeš, ak sa niekomu nepáči, predať a kúpiť iné, dnes je možnosti habadej 😉

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » pát úno 28, 2020 22:26

Naprostá Pravda Mako19👍🏻
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » pát úno 28, 2020 22:29

Už jen ta světlá výška například (20cm) nááádhera:)
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od kadliiik » ned bře 01, 2020 19:57

Nechápu, proč by se auta neměla nebo přímo nemohla srovnávat a podrobovat kritice. Vždyť to vychází přesně z toho co píšeš - žádné auto není bez chyby, tak je zajímavé je porovnávat, v čem je který model lepší, v čem horší. Kdyby sis ty osobně auta neporovnával, tak nemůžeš napsat, že Kadjar je 90% a ostatní ve stejné cenové 70% :-D :-D

Když se někomu nepáči tak prodat a koupit je rada nad zlato :-D To možná může fungovat u někoho kdo má nekonečně peněz, ale když někdo zaplatí půl mega za auto, tak asi chce, aby mu vyhovovalo a ne aby jej za rok prodal se ztrátou 150 tisíc ne? :-D Tak kvůli tomu jsou ta srovnání přímo nutná, aspoň pro nás nemilionáře. Sednout si v showroomu na dvě hoďky do auta, projet ho pár km na předváděcí jízdě je nutnost, ale spoustu věcí začne člověk zjišťovat po 2 - 3 měsících, kdy se a autem sžije, proto jsou zkušenosti majitelů super pro někoho, kdo si o autě něco zjišťuje. A ostatně i pro stávající majitele, aby si přečetli jak ty stejné věci vidí někdo (subjektivně, jak Maggic nazačátku napsal!) jinak.

Jinak za mě je Kadjar taky pecka. Jediný problém je R-link2 a online (ne)služby, ale to není problém Kadjaru ale bohužel Renaultu obecně. Totálně se vykašlal na R-link2. Kdybych si měl Kadjara kupovat dnes, tak musím říct, že by mě snad skoro i uráželo, že za víc než půl milionu dostanu auto, které ma R-link2, který nelze vzdáleně spravovat, zatímco ten kdo si koupí Clio za polovic se může podívat z mobilu kde má auto zaparkované, nahrát si do něj naplánovanou trasu vzdáleně apod. (to platí pouze pro zbytek světa, v ČR a SR, na které Renault kašle apka na mobil pořád není :-D)
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » ned bře 01, 2020 21:36

Jasně vpořádku,poznatky neodsuzuji a jsou užitečné,ale konkrétně jde o to,že pokud mi nevyhovují např. sedačky,tak zkouším posez v X autech i s materiály a na takovou věc si myslím,že není potřeba zjišťovat 2-3 měs. noo
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » ned bře 01, 2020 21:41

A ohledně R-linku ikdyž není extra vychytaný myslím,že celkem dělá co má,je to přeci jen auto-néé kosmická loď,helikoptéra,stíhačka,Playstation atd.
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od Maggic » ned bře 01, 2020 22:35

"vendolino" - Je tak těžké pochopit, že zde může každý napsat kritiku ke všemu na svém vozu, konkrétně Kadjaru, kterou přece nikomu nevnucuje?! Já kritiku "kadliiik" k R-Linku plně respektuji a vím, že on ví nejen o R-Linku daleko více než si myslíte, zajímá se o to, a to nejen na CZ internetu. Také už jezdím podle nových map, ale jelikož nevyužívám všech možných služeb R-Linku v navigaci, nemá význam abych tuto část tady hodnotil. Téměř vždy je pro mě poučné, co tu o čemkoliv napíše "kadliiik". I když taky se vším určitě nesouhlasím, nebudu ho urážet a napíši to normálně, s čím nesouhlasím. Ani to ale nemusí znamenat, že já mám pravdu! Světe div se.., on se na to neurazí, ani nedělá mistra světa, ale spíše se snaží pochopit, proč s ním nesouhlasím. Čím to asi bude..? řekl bych, že inteligencí.. Tak nějak má probíhat forum normálních lidí. Je opravdu trapas tu číst ptákoviny.., když se ti sedí blbe v Kadjaru, proč si ho kupuješ..? kup si takové, kde se ti dobře sedí.. apod.! Aby bylo jasno, já i "kadliiik" máme Kadjar za výborné auto, i když to není Helikoptéra ani Raketoplán a už několikrát jsme to zde oba napsali, ale to neznamená, že tu nebudeme psát o věcech, které se nám po osobních zkušenostech ve spojitosti s Kadjarem nelíbí. Rozhodně tu raději čtu kritické názory většinou lidí se zkušenostmi, než věčnou chválu na vše..., tím se ještě nikdy nic nezlepšilo a hlavně se nikdo nic nedozví! Každý tu snad musí vědět, že koupě jakéhokoliv auta je kompromis, na ideální auto, kde vám všechno vyhovuje, jsem nikdy nenarazil.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » pon bře 02, 2020 12:42

O inteligenci tu téma ještě nebylo,každý má právo na svůj názor,ale mylně jsem se domníval,že když jsem na Fóru o Kadjaru,tak to bude hlavně o radách,návodech,zajímavostech tohoto auta.Tady to z poloviny vypadá o kritice na věci,které jsou jinde i daleko horší,je rozdíl Forum pro majitele vozidla Renault nebo "Babská drbárna" ,novináři a komerční recenze snad toho napsali už dost!!!Takže,si tu pište jak někde u piva!Já jdu jezdit a kochat se!A jelikož užmám věk i znalosti,tak si vždycky poraím sám,už tady nebudu raději otravovat,to je pro mladší drbáky:)Myslím si -Renault je Renault a dělá co může v dnešní konkurenci,má na to špičkové týmy a nepotřebuje drbárnyale podporu ve všech směrech!Čaaau!
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » pon bře 02, 2020 13:16

Příklad:Aktualizace R-link i map-stáhnu Toolbox nebo najedu Easconnect,naformátuji Usb flasku na Fat32,vlozim ji do usb v autě na 2minuty jako v návodu at se nahraje Id soubor auta,vložím do Pc doma,většinou přes toolbox stáhnu co chci(ted mapy 06/2019 určené do konce 2Q2020-druhý kvartál 2020(06/2020) zhruba 7GB,vložím do usb auta-to mapy aktualizuje-aaa je to-no problem a jestli jsou problemy,tak špatná Flashka,virované PC atd atd, to jen zkrácený příklad:) olej měnit každý rok max.15000 předepsaný jako všudeee,začínat a provádět jízdu tak jak se má atd atd atd
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od kadliiik » pon bře 02, 2020 15:45

Maggicu kašli na něj, je to nějaký troll :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » pon bře 02, 2020 17:01

No právě jsi se trefil,že VY DVA:)) Třikrát měř ...kdybys věděl jen kdo já jsem hochu,lepší je kolikrát radši jen držet volant...:)
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od kotasekh » pon bře 02, 2020 17:50

Tohle vemeno bude potreba asi pretrpet, uspesne se vyjadruje ve spouste technickych sekci, jeho konverzace je spise monologem, protoze clovek uz ani nema chut na nej reagovat. Vyjadrovani jak kral Jeliman, co se prave vratil z diskuze na novinkach.cz
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » pon bře 02, 2020 22:05

Díky! Urážky od pinďoura s autíčkama beru! Díky pinďoure:)
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

vendolino
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 12, 2019 17:21

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od vendolino » pon bře 02, 2020 22:08

Jinak pokud čtu nadpis,tak o to mi celou dobu jde, že jsme v TECHNICKÁ SEKCE KADJAR
Kadjar 1.2Tce LIMITED 9/2018 Red Flamme

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od kadliiik » stř bře 04, 2020 18:16

4Maggic: Dneska jsem většinu dne jezdil v náhradním Capturu, ještě staré generace. Strávil jsem v něm za volantem skoro 2 hoďky, tak můžu říct, že co se týče pohodlí, tak je to s Kadjarem neporovnatelné. Samozřejmě vychází to z logiky věci, Kadjar je +200t Kč a je to na něm opravdu znát. Sedačky v Capturu jsou takové nijaké, jak sedět ve školní lavici :-D Měl jsem půjčenou 1,3TCe a musím říct, že ten motor umí s tím prckem pěkně zamávat. Za mě je ten motor na tak malé auto zbytečně silný a zbytek auta mu přizpůsobený není. Když na to člověk šlápne, tak už to cuká s volantem a celkově je to Captur takový neposedný oproti Kadjaru :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - sedadla, pohodlí

Příspěvek od Maggic » stř bře 04, 2020 21:22

No já to viděl na YouTube při testech Kadjara, kdy týpek(pražák) se výjádřil, že podle Capturu je Kadjar minimálně o třídu výše ve všem a že je v jízdě velký rozdíl. Máš pravdu s tou unifikací motorů, na Kadjar akorát, na Captur zbytečně silný a nevím jestli to nepoužívá i Kolleos, tam by to možná stačit nemuselo, nevím.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti