Porucha vstrekovania a termostat

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kucu
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: úte kvě 25, 2010 08:16
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Porucha vstrekovania a termostat

Příspěvek od kucu » pát led 24, 2020 10:55

Ahojte, v servise mi na základe vyskakujúcej poruchy "Skontrolujte vstrekovanie" diagnostikovali vadný termostat (jeden z dvojice) - Renault KADJAR benzín 1.2(96kW).
Je tam nejaký súvis - ten termostat má na starosti ohrev okruhu s palivom, alebo čím? Aj mi na fotke ukázali ktorý to je, ale pravdupovediac neviem ho lokalizovať presne v motore, dosť by mi to pomohlo, keďže som sa práve vykašlal na predražený autorizovaný servis. Existuje niekde obrázok motora kde si viem pozrieť tieto komponenty? Vďaka
## RENAULT Thalia r.v. 2006, 1.2 16V, limitovaná edícia ICE, červená farba

28.11.2011 - 134000 km

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Porucha vstrekovania a termostat

Příspěvek od kadliiik » sob led 25, 2020 15:46

Ty hlášky z displaye jsou o ničem, nemá cenu řešit co to píše, když máš udělanou diagnostiku a přesně identifikovaný problém. Já jsem měl to stejné, hláška "zkontrolujte vstřikování " a rozvsvítila kontrolka klíče. Na diagnostice to pak bylo jasné - vadný termostat někde zepředu na motoru. Svítili mi tam baterkou ale upřímně jsem viděl prd. Kód dílu byl 110617089R. Víc bohužel nevím, měl jsem to v rámci záruky. Co se týče jednotlivých dílů, tak rád používám tyto stránky: https://partsouq.com/ Když tam zadáš svůj VIN, tak ti to bude hledat součástky přímo na tvoje auto a jsou k tomu i nákresy. Jsou tedy takové hodně jednoduché, ale třeba ti to pomůže s lokalizací. Ta výměna sama o sobě asi nebude až tak složitá, ale bude potřeba vypustit a následně napustit chladící kapalinu a odvzdušnit to...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů