Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od Maggic » úte led 21, 2020 19:32

Láká mě pořídit si nějaký držák na mobil do mřížky ventilace, ale nevím, zda by to mobil 190g udrželo bez nadměrných vibrací. Dále při pohledu na mřížku, je tam utopená na každé straně nějaká svislá přepážka, takže některé držáky by asi vhodné nebyly. Máte s tím někdo zkušenost a je vůbec mřížka v Kadjaru vhodná jako držák mobilu?
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od gogocik » úte led 21, 2020 20:28

A na co to potřebuješ? Já vůbec telefon nevytahuju, mám to připojené přes rádio. A tlf zůstává v tašce.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od Maggic » úte led 21, 2020 22:13

Věříš navigaci v Kadjaru?
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od gogocik » stř led 22, 2020 08:53

Zatím co jsem zkoušel navigaci, tak bez problémů mě dovedla ,kde jsem potřeboval.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od kadliiik » stř led 22, 2020 10:22

Jestli chceš využívat navigaci z mobilu, tak si připoj mobil kabelem na CP nebo AA, to je asi tak milionkrát elegantnější řešení než si tam přilepit vedle R-linku ještě mobil.

Jinak já se rozhodně řadím k těm, kteří věří navigaci z R-linku, pokud není výpadek připojení. Několikrát jsem to porovnával s Googlem a nemůžu říct, že by byla horší.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od Maggic » stř led 22, 2020 23:21

Nevím o čem píšete.., neznám žádné CP, ani AA..
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od kadliiik » čtv led 23, 2020 08:33

Apple Car Play nebo Google Android Auto - potom si lze aplikace v mobilu, které to podporují pustit na displayi R-linku, třeba různé navigace, na androidu asi jen waze a google maps, na applu jdou třeba i mapy.cz.
https://www.youtube.com/watch?v=N6rQ3D8xrXI
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od Maggic » sob led 25, 2020 13:39

Takže přes mobilní aplikace Apple Car Play nebo Google Android Auto nelze používat na displeji R-Linku OFLine navigace, třeba - MapFactor Navigation?? Zatím jsem s Androidím mobilem v R-Linku nic nezkoušel.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od kadliiik » sob led 25, 2020 16:14

Offline navigace v roce 2020? K čemu to je při dnešním provozu a uzavírkách? Kdykoliv mi dojde v R-linku k výpadku připojení, tak je navigace naprosto nepoužitelná, když nemá uzavírky a nehody. A zrovna MapFactor Navigation? Osobně ji neznám, ale nepoužívá v neplaceném módu nějaké mapy, které tvoří jen sami uživatelé? Případně si lze si do ní připlatit TomTom mapy, což z toho udělá přesně tu navigaci jaká je v R-linku, když nefunguje připojení. Anebo za 54 Kč měsíčně si z ní lze udělat online navigaci s informacemi z Tomtom traffic, které máš od Renaultu k autu na 3 roky zdarma, takže to z toho udělá přesně kompletně tu samou navigaci, kterou máš v R-linku?

Mapové podklady si lze uložit do mobilu i pro Google mapy, Mapy.cz nebo Waze, aby to nemusel mobil tahat přes data a přes data tahal jen aktuální dopravní informace a uzavírky. Narozdíl od MapFactoru to ale bude úplně zdarma, a to navíc s mapovými podklady od profíků. Problém je spíš s tím Googlem, který nepouští na Android Auto navigace třetích stran, takže s mapama.cz má na AA člověk smůlu. Když člověk vypne data, tak bude mít plně offline i ty google mapy či waze...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od Maggic » ned led 26, 2020 10:18

Každý ke svému životu nepotřebuje data operátora. Osobně mě Wifi zatím stačí a zatím se nestalo, že bych někam nedojel. Jinak chápu, že OnLine navigace je dokonalejší hlavně v tom, že reaguje na okažitý stav provozu. Jo a po taškách, ani po kapsách jsem mobil nikdy nenosil, tam ho má přítelka.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od berka79 » ned led 26, 2020 10:41

Než držák do mřížky topení a riskovat její poškození, to raději magnetický držák. Mám ho a drží mobil dokonale.
https://www.aliexpress.com/item/4000253039319.html
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od Maggic » ned led 26, 2020 11:19

Nevím, jak na vašem Renaultu, ale na Kadjaru nějak není místo na nalepení magnetického držáku, snad zase jenom do té zmiňované ventilace. Navíc, sice zatím asi nemám proč, ale magnety k mobilu nechci používat.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od kadliiik » ned led 26, 2020 11:40

Maggic píše:
ned led 26, 2020 10:18
Každý ke svému životu nepotřebuje data operátora. Osobně mě Wifi zatím stačí a zatím se nestalo, že bych někam nedojel. Jinak chápu, že OnLine navigace je dokonalejší hlavně v tom, že reaguje na okažitý stav provozu. Jo a po taškách, ani po kapsách jsem mobil nikdy nenosil, tam ho má přítelka.
Určitě chápu. Ale fakt nevidím důvod proč by měla být nějaká offline free navigace lepší než to co nabízí R-link. Problémy má R-link především tehdy, kdy nemá online služby. Když je tam připojení na 3 roky zdarma, je škoda jej nevyužívat. Krom toho to umí komunikovat s dalšími aplikacemi, třeba počasím, takže si dvěma kliky lze zobrazit počasí v cílové destinaci, když není připojení v mobilu, o to větší využití má tato funkce. Jestli je problém s online navigací R-link, tak jak už jsem psal jinde, doporučuju změnit přepočítávání trasy až když to přinese víc jak 20 minut úspory.

Koneckonců komu ani tak nevyhovují mapové podklady od Renaultu, které vycházejí se zpožděním, lze si přímo do R-linku nahrát i podklady jiné, aktuálnější, viz sekce Navigace.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Renault Kadjar - držák mobilu v mřížce ventilace

Příspěvek od Maggic » ned led 26, 2020 13:28

R-Link v OfLine režimu navigace je plus mínus podobně "dobrý", jako ty nejlepší navigace pro OfLine režim. Tzn. že dělá i chyby, stejně jako jiné Ofky, ale většinou každá na jiném místě trasy.., jen moje hodnocení z vlastní zkušenosti.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti