Tlak v pneu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
tomas.krumpholz
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 27, 2011 11:13
Bydliště: Bohumín

Tlak v pneu

Příspěvek od tomas.krumpholz » čtv lis 07, 2019 15:15

Zdravím všechny. Mám Kadjar 1.5 DCI. Originál letní kola 18. Na zimu jsem koupil povolené 215/65 R16. Tabulka na dveřích uvádí tlak 2.6 bar všechny. Zdá se mi to jako nesmysl. Poradíte někdo jaký tlak přední/zadní ? Nebo vážně všechny kola stejně ??? Díky.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Tlak v pneu

Příspěvek od kadliiik » čtv lis 07, 2019 15:40

Proč by to byl nesmysl a předně proč by oficiální tabulka uváděla nesmysl? Spiknutí ilumátů? Nebo sám Soros? :-D Tady je kdyžtak tabulka od Continetalu, kde je i Kadjar: https://blobs.continental-tires.com/www ... k2Zjc4NWM5~
Bohužel pro 1.5 dCi tam 16" nejsou, jsou tam jen pro 1,2 TCe a tvrdí na předek 2,3 bar, na zadek 2,1 až 2,6 bar podle naložení auta. Já teda nemám čas přefukovat pneu podle toho kolik zrovna vezu lidí a nákladu, takže já mám ve všech kolech stejně - 2,3 bar, jezdím na 17". 2,3 za studena znamená 2,5 když se pneu zahřeje jízdou. Vyšší tlak mi vadí, protože pak kola mají tendenci při přidání plynu prokluzovat, klidně i při zařazené trojce, a zbytečně zasahuje stabilizace.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů