Dodatocna montaz parkovacej kamery

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od gogocik » úte čer 02, 2020 10:38

No jejich odpověď mě docela překvapila. Asi si budu muset najít nějakého jiného odborníka, který by mi ji tam namontoval.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od DYK77 » úte čer 02, 2020 16:55

Jak malý fakani. "Oblékni si ty punčocháče" ! "To nejde" :mrgreen:
Kdepak, všude je to +/- stejný. Umí akorát člověku mazat med kolem huby, když kupuje auto a měnit olej a i to umí zprasit :evil:
Se servisama je to stejný jak s doktorama - lepší se jim vůbec nedostat do ruky.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od gogocik » úte čer 02, 2020 20:02

Bohužel kvůli záruky musíš.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od DYK77 » úte čer 02, 2020 22:20

Taky stříhám metr, už aby bylo po. Ale ten olej jim ještě dám, přeci jen je dobrý být krytý zárukou, když je na ni nárok. Sice až přijedu z garančky, tak budu muset na nájezdy a zkontrolovat, jestli zase nenasadili blbě kryt pod motorem, ale mlčím, alespoň vím, že vypustili olej a snad i vyměnili filtr.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od Maggic » stř čer 03, 2020 15:01

Ani s olejem od jiné firmy bys neměl přijít o záruku. To bys musel nalít něco, čím bys motor prokazatelně poškodil a to neudělá nikdo. Auto je toho, kdo za něho zaplatil.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od gogocik » stř čer 03, 2020 16:03

Říkal jsem přijímacímu techniku, že mi tam nemusí dávat extra olej na 30t. km, že ho budu stejně za rok měnit - za dalších cca 10t km, ale řekl mi, že abych měl záruku na motor, musí dát olej co tam patří.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od kadliiik » stř čer 03, 2020 19:00

V tom tvým servisu obecně moc věcí "nejde" co? :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od Maggic » stř čer 03, 2020 23:35

gogocik - Dle mě je to s tím olejem tak, že ti tam sice dají olej co tam patří, ale je několikrát dražší, než si tam dáš sám(u jiného servisu) olej co tam patří. Pak máš ještě možnost si dát ještě kvalitnější olej než ten, co tam patří, za mnohem lepší cenu oleje co tam patří v Renault servisu. Poslední možnost je si tam dát možná kapku horší olej(laicky nerozeznatelný), ale pořád certifikovaný pro Renault. Závěr je ten, že vlastně každý z těch olejů splní účel, i když u různých Top olejů se třeba nemusí přidávat aditiva, díky čistícím a velmi nadstadartním vlastnostem oleje.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od gogocik » čtv čer 04, 2020 05:53

Mi šlo o to, že je to škoda, cpát tam olej long life na x km, když stejně najedu dalších 10 t a budu ho měnit znovu.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

Uživatelský avatar
idam.i
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: ned bře 11, 2012 20:22
Bydliště: Bratislava

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od idam.i » čtv čer 04, 2020 18:43

Nechal by som to tak.Olej si vymeň kedy chceš a ten Long po 10.000 už bude dosť načatý.
Hyundai Elantra 1,6 ( 2016- )

ace?9
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 08, 2020 18:59

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od ace?9 » čtv říj 08, 2020 19:13

Ahojte, chystam sa na montaz 6V kamery z Ciny s drziakom v jednom zo krytiek osvetlenia SPZ. Precital som uz viac informacii aj na inych strankach a uz som si bol prakticky isty, ze 4 vodice kamery staci pripojit na 4 vodice v jednom z konektorov v kufri, kde su iba na jednej strane bieleho konektora, ale na druhej strane konektora uz nevychadzaju "von". Samozrejme za predpokladu, ze medzi cervenym a ciernym vodicom je 6V. No po precitani navodu od "kadliiik" som zmateny druhym ciernym konektorom, do ktoreho je podla navodu zasunuty mikromolex konektor s kablami vedenymi z kabiny z R-linku az do kufra. Predpokladam spravne, ze tento cierny konektor je konektor originalnej kamery, ktory tam ja samozrejme vobec mat nebudem? Co je potom podla navodu pripojene na 4 vodice kamery v bielom konektore?

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od kadliiik » pát říj 09, 2020 09:27

Je to tak jak píšeš, ten černý konektor je konektor originální kamery. Tu poslední část otázky moc nechápu, nevím co myslíš tím bílým konektorem. Já jsem prostě musel táhnout kabeláž komplet z R-linku, protože do kufru vyvedená nebyla.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

ace?9
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 08, 2020 18:59

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od ace?9 » pát říj 09, 2020 16:06

Ok, dik za info. Dnes som uz aj kameru namontoval. Priamo som naspajkoval vodice kamery na 4 kabliky veduce do jednej strany bieleho konektora.
Ohladom tvojho navodu je vsetko dost dobre popisane, iba som bol trochu zmateny vetou v kroku c. 3:
"Pokud tam máte 6V, jste za vodou, do konektoru nějak osaďte ty 4 piny."
Nevedel som ake piny mam osadzat, kedze original kameru nemam. Pride mi univerzalnejsie napisat ze ak tam je napatie 6V, tak na dane 4 vodice je mozne priamo pripojit kameru bud pridanim chybajucich pinov z druhej strany konektora alebo odizolovanim kablov a pripojenim kablov kamery. Hlavne ale som bol pomyleny potom pri "skoku" na krok 8, kde v kroku 9 je napisane:
"Na druhý konec kabelu opět připevněte dutinky a zasuňte je do 4 pinového mikromolex konektoru.". Zjavne tam ide o koniec kabla, ktory je privedeny z R-Linku v palubnej doske, lenze ak clovek kabel od R-Linku tahat nemusel iba skocil podla odporucania na krok 8, tak zrazu nebolo jasne na aky kabel sa ma osadzat mikromolex konektor. Navyse som ani nemal original kameru, takze som ohladom toho mikromolex konektora bol chvilu zmateny uz uplne :D
Ale po odstraneni tapacirov bolo vsetko hned jasne, cierny konektor ku kamere som tam samozrejme nemal, takze ma neplietol a tak som nasiel 4 vodice iduce iba do jednej strany bieleho konektora, odmeral som ci je medzi cervenym a ciernym 6 V (este pre info by si mohol do navodu doplnit, ze pri kontrole 6V musi byt zatvoreny kufor, pri otvorenom som napatie nemal),a potom som len jednoducho naspajkoval vodice z pripravenej kabelaze kamery na kabliky k bielemu konektoru.
Ale kazdopadne dikes za informacie v PDF. Pomohli mi utvrdit sa v tom ako by mal cely proces prebehnut. Mal som uz predoslu skusenost z domontovania kamery do Mazdy CX-3, takze teraz s Kadjarom uz som to mal komplet cele za nejake 4 hodky na prvy sup :D

Plesatec
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 17, 2019 08:32

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od Plesatec » čtv lis 19, 2020 08:11

Môžete sem dať foto kde máte umiestnenú palubnú kameru? Tak aby neprekážala v zornom poli vodiča? Mám 70mai Dash cam pro a najlepšie miesto sa mi zdá vedľa spätného zrkadla od vodiča. Nalepiť cez čierne bodky a kamera by snímala popod ne. Čo vy na to?

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od gogocik » stř lis 25, 2020 13:15

Ahoj, je tady někdo z okolí Ostravy, kdo by mi to byl schopen nainstalovat?
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od gogocik » pát pro 04, 2020 13:45

Našel jsem na aliexpressu toto:

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 2e0eREJVqy

Kabel pro připojení reverzní kamery 32 pinů, použil to někdo? Bylo by to asi jednoduché napojit na to zadní kameru ne?
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od kadliiik » pát pro 04, 2020 16:50

Vypadá to celkem OK, pod R-linkem za displayem nějaké místo je, takže se by se tam taková prodlužka vejít mohla. Na druhou stranu, že by to ulehčilo nějak práci? Asi ani ne. Když už se musí dodělávat kabeláž přes celé auto, tak je nejvýhodnější tam vést jakýkoliv 4 žilový kabel. Podle mě to pak postrádá smysl. Ledaže bys napojil kameru přímo na to a vyvedl si ji pod displayem někde u zásuvky a při couvání kameroval sám sebe :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
maty307
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte črc 23, 2019 14:31

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od maty307 » pát pro 04, 2020 19:01

gogocik,kámo máš v tom pořád trochu hokej,tak ještě jednou.

Jak jsem Ti ted o víkendu osobně zjistil,máš téměř veškerou přípravu na couvací kameru hotovou.
Tj. od R-link až do kufru máš kabeláš z výroby. Jak jsem to zjistil?
1.Aktivoval jsem kameru ,přes DEV.MODE,na 1 pokus-je to někdy rychlejší než s ddt4all.
2.Sundal tapecír-zanadával,odpojil konektor,napíchnul dráty žlutý a čerý z mojí Cina kamery.
3.Připojil ji na externí trafo-po otevření kufru pravdepodobně není napetí 6V.
4.Zatrhnutí kamery v asistentech v R-link,zapalování,zpátečka a máme obraz.
5.Tudíž máš 70% práce/peněz ušetřeno,žádný 32 pin konektor u rlink tě NEZAJIMA.
6.Koupit origo kameru +držák,čísla tu na foru jsou a nějak rozumně napojit.

Jinak přes ddt4all dokodováno následující

Aktivace zadních LED světel spolu s denními
Deaktivace Start/stop
Aktivace video/foto za jízdy
Zobrazení vnější teploty na displeji před řidičem
Zobrazení nastavení teploty klimy na dis. R-link-jen aby vyplnilo rožky
Aktivace couvací kamery
Uvítací logo RS line

Kdyby měl někdo zájem tak do zpráv....
Kadjar 1.3Tce 103kw Intense červená 4/2019
některé upravy https://www.rajce.net/a16954702
Kodování s ddt4all Renault ,škoda carista,Car scanner,android auto-YouTube,zrcadlení obrazu telefonu atd.
maty307@gmail.com

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od Maggic » sob pro 05, 2020 20:52

Mám pocit, že držák té origo kamery se nemusí pořizovat, jen kamera která se vloží do naznačeného místa při otevření kufru.

DDT4ALL a Devel.mode - asi až na jaře něco upravím též, z toho co máš určitě ten Start/Stop. Pak mě láká něco jako - teplota vody v motoru ve stupních C, nebo i oleje, jen ještě nevím, jestli to je v nabídce. Možná i deaktivuju ruční brzdu, teda její automatiku, ještě to zvážím. Musím nastudovat.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Uživatelský avatar
maty307
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte črc 23, 2019 14:31

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od maty307 » čtv pro 10, 2020 19:20

Ten držák org.kamery musíš koupit vždy,nacvakne se do něho kamera a ta se pak vloží do vypilovaného plastu s tím vyznačením.
Vloni jsem to sám řešil ,viz strana č.2 foto od kadliiika přes pul fora...
Kadjar 1.3Tce 103kw Intense červená 4/2019
některé upravy https://www.rajce.net/a16954702
Kodování s ddt4all Renault ,škoda carista,Car scanner,android auto-YouTube,zrcadlení obrazu telefonu atd.
maty307@gmail.com

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od Maggic » čtv pro 10, 2020 19:29

Dík za upřesnění, samozřejmě máš pravdu s tím držákem, jsem v tomto případě jen teoretik.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od minno77 » ned kvě 02, 2021 21:31

ja som dorabal kameru na megane IV a je to kamera z ali za cca 20e SONY CCD, sirokouhla ale nie rybi oko... v bielej.. maju ju aj v inych farbach.. odporucam.. je k nej aj komplet kabelaz.. 6metrov video kabel..

Obrázek

Obrázek
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od gogocik » čtv kvě 06, 2021 13:10

Tak mám za sebou 2. prohlídku. Cena 3800 kč. Což je na pohodu.
Ptal jsem se i na ceny dílů na montáž kamery.

284427832R - couvací kamera je 3445,- s dph
284F42170R - držák couvací kamery je: 1370,- s dph

Ta cena kamery se mi zdá dost ujetá. Když jsem jim řekl, že ji chci jen napojit v pátých dveřích, že mám kabely až do rádia navedené, nedokázal jsem jim vysvětlit, že to tak opravdu je. Bylo mi řečeno, že musí po instalaci kamery ještě rozkuchat středový panel u řadící páky, aby natáhli kabel do r-linku. Nevím co na tom nechápou, když jim člověk řekne, že jsem zkoušel napojit kameru do kabeláže v zadních dveřích a že se mi obraz zobrazuje v rádiu. Divné.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od minno77 » čtv kvě 06, 2021 13:24

@gogocik ved je to jasne, chcu zarobit.. isli by proti sebe.. mna stala kamera cca 18e a monitor 17e..
tak si kup kameru napr z ali. a napoj si ju tam sam.. rozhodne nemusi byt original.. tomu dispalyu je jedno z coho pride video vstup ci z renault kamery alebo z neorigo kamery.. inak, tie ali kamery su uplne super.. mozno lepsie ako original.. ta moja je SONY CCD kamera a obraz krasny

https://www.aliexpress.com/item/3234986 ... 4c4dcSCCiq
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Dodatocna montaz parkovacej kamery

Příspěvek od kadliiik » čtv kvě 06, 2021 14:26

Ta origo kamera je za přemrštěnou cenu, ještě víc ten držák. Ale je to jediný způsob, jak tam dostat smysluplné řešení podle kterého lze pohodlně parkovat. Já teda od parkovací kamery očekávám, že podle ní zaparkuju, protože 90% času parkuju podélně do mezer o půl metru delších než auto. To žádná neorigo kamera nenabídne. Neorigo kamery míří do ruzných směrů, některé totálně do země, že tam nejde nic vidět, jiné tak do vrchu, že ani není vidět zadek auta, vodící lajny míří někam totálně pryč. Pak to člověk vlastně použije jen ke kontrole jak daleko je od překážky za autem, jenže na to jsou tam už z výroby senzory. Jinak origo kameru i s držákem už lze nyní sehnat i na Ali od baificar, není to 20 dolarů, ale 120, nicméně pořád levnější něž kupovat přímo v rencku: https://www.aliexpress.com/item/1005002007048750.html
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů