Chyba brzdy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bezdekpetr
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon črc 04, 2011 21:56

Chyba brzdy

Příspěvek od bezdekpetr » úte kvě 07, 2019 20:16

Před cca půl rokem se konečně vyřešilo proč od pořízení vozu před dvěma lety občas vůz nezabrzdí automaticky ani manuálně viz video https://youtu.be/PzJez5P6jHA
a nedrží zabržděný při rozjezdu do kopce.
Prý to souviselo s nějakým čidlem pro automatické zabrždění rozjezdu v kopci. Od té doby už se závada neprojevila.
Ale trvalo to několik garančních prohlídek a servisů než to konečně odstranili ( protože se závada v servisu neprojevila). 😃
Renault Megane Grandtour III 1.6 16V modrá metal.
Renault Kadjar Intens Energy Tce 130 modrá Cosmos

rimida
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 01, 2020 16:08

Re: Chyba brzdy

Příspěvek od rimida » stř pro 16, 2020 17:03

bezdekpetr píše:
úte kvě 07, 2019 20:16
Před cca půl rokem se konečně vyřešilo proč od pořízení vozu před dvěma lety občas vůz nezabrzdí automaticky ani manuálně viz video https://youtu.be/PzJez5P6jHA
a nedrží zabržděný při rozjezdu do kopce.
Prý to souviselo s nějakým čidlem pro automatické zabrždění rozjezdu v kopci. Od té doby už se závada neprojevila.
Ale trvalo to několik garančních prohlídek a servisů než to konečně odstranili ( protože se závada v servisu neprojevila). 😃
Zdravím všechny,

Tak přesně tato závada se vyskytla na mém Kadjaru dnes - t.j. 16.12.2020. Při zastavení na křižovatce ve stoupání začal Kadjar hlásit chyby
a jedna z nich byla i ta na videu. Dost mě to překvapilo. protože vyskakovaly hlášky ve smyslu -porucha brzdového sysrému, zkontrolujte parkovací brzdu a pod. Na přístrojovce se objevil oranžový klíč, blikaly kontrolky jak na ovládání parkovací brzdy, tak na příst.desce a něco vtom smyslu - ukončete jízdu a pod. Ani jsem to nestačil všechno sledovat, byla odpolední provozní špička, za mnou plno aut, ja byl na světllech první, nedalo se nikam uhnout, ani zastavit.Držel jsem to na nožní brzdě, ta fungovala, na štěstí jsem byl kousek od domova, tak jsem se i přes další křižovatku v kopci doplížil domů, zaparkoval , parkovací brzda nefungovala, pořád něco pípalo. Zhasnul jem motor. Nastartoval - proběhla kontrola systému a najednou vše zase fungovalo. Napadlo mě jestli se zase neobjevil DuMrDu. / Duch Mrtvého Důstojníka /.

Doma jsem zasedl ke zdejšímu fóru a vida DuMrDu se naštěstí neobjevil, je to pravděpodobně nějaké čidlo. Zítra skočím do servisu a uvidím co mě chlapci řeknou.

Zatím nashle
Kadjar 1,3 TCe 140 INTENS Modrá Cosmos 3/2019

rimida
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 01, 2020 16:08

Re: Chyba brzdy

Příspěvek od rimida » čtv pro 17, 2020 14:17

Zdravím,

návštěva servisu, provedena diagnostika - indikována SW chyba + problém na pravém zadním třmenu brzdy, následovalo přehrání SW na řídící jednotce a kontrola třmenů zadních brzd.
Po opakované diagnostice vše O.K. Při opakování závady bude nutno vyměnit zadní třmen brzdy.

Vše bylo provedeno na počkání, přístup servisu k řešení problému byl slušný a vstřícný. Dostal jsem i kafe.

Tož asi tak.
Kadjar 1,3 TCe 140 INTENS Modrá Cosmos 3/2019

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti