Karta a vymena beterie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
lubost
Starting member

Karta a vymena beterie

Příspěvek od lubost » pát úno 15, 2019 18:26

Zdravim,

po viac ako dvoch rokoch prevadzky sa zacala objavovat hlaska, ze v karte dochadza baterka, ze by som ju mal vymenit. Tak som v nejakom "krame" kupil baterku CR2032 a vymenil ju. Hlaska o slabej baterke zmizla, ale coraz castejsie som mal problem nastartovat auto, ze mam prilozit kartu k tlacitku Start. Kedze mam nainstalovany VAM system a karta je spojena s tym "dekoderom", tak je to prakticky nemozne bez toho, aby som to rozdelil. Tak som v specializovanej predajni elektro kupil novu baterku Duracell... ale problem ostava. Pri prichode k autu ho napr. neviem odomknut stlacenim tlacidla na dverach, iba cez dialkove ovladanie. Pri pokuse o nastartovanie hlaska o prilozeni karty k start... ked sa mi podari nastartovat, tak to pisti, ze nebola najdena karta...
Stretol sa niekto s tym?

Vdaka za akukolvek reakciu...

Lubo

09freds
Junior member

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od 09freds » sob úno 16, 2019 08:54

Měl jsem podobné problémy u Koleose. Po výměně původní baterky docházelo často, někdy po několika dnech k hlášce o nutnosti výměny baterky přitom napětí těchto nových baterek bylo přes 3V. Jednalo se značkové baterky, vyzkoušel jsem několik značek se stejným výsledkem. Až u noname baterky z Lidla byl problém alespoň částečně odstraněn, baterka vydržela cca půl roku. Viděl bych bych to na velký vnitřní odpor baterek,nebo jejich malou kapacitu znemožňující dodat žádoucí proud bez poklesu napětí baterky.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

lalo
Starting member

Příspěvek od lalo » pát srp 16, 2019 06:55

Tento problém sa u mňa začal prejavovať po dvoch rokoch prevádzky. Nepomohla ani opakovaná výmena batérií rôznych značiek. Systém neustále hlási, že je slabá batéria karty. Často sa stane, že nejde odomknúť auto, prípadne naštartovať, alebo vypnúť motor. Vtedy vždy pomôže poklepanie po karte. Už si pripadám ako pako, keď stojím pri aute a poklepkávam sa po vrecku v ktorom mám kartu od auta. Predpokladal som, že problém bude v zlom kontakte batérie, no po niekoľkonásobnom preverení kontaktov nadobúdam dojem, že problém je v samotnej karte. Napätie batérie je pri meraní taktiež vždy cez 3 V.

kadliiik
Advanced member

Příspěvek od kadliiik » pát srp 16, 2019 08:44

Mně to hlásilo slabou baterii v kartě asi před 14 dny (cca 13 měsíců provozu). Tak jsem vyměnil baterku (Varta). Když jsem pak jel ráno do práce, auto pořád hlásilo slabou baterii v kartě. Když jsem se vracel večer domů tak už tam hláška nebyla a od té doby je klid.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

waax
Starting member

Příspěvek od waax » sob srp 17, 2019 06:07

Ja som mal ten isty problem, noname bateria z trhoviska - dal som potom GP a pohoda

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“