špatný příjem autorádia

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
gogocik
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv čer 13, 2019 12:07
Bydliště: Ostrava

Re: špatný příjem autorádia

Příspěvek od gogocik » sob úno 01, 2020 19:29

Já mám Kadjara 6/2019 a bez problémů.
Kadjar 1.3 Tce, 103 kw,výbava Edition, 6/2019, Zelená Ural :D :D

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: špatný příjem autorádia

Příspěvek od Maggic » sob úno 01, 2020 23:44

@DOMINO2 - Není přece pravda co píšete, ne všichni si na příjem stěžují a z toho byste měl vycházet! Naděje existuje, aby FM Rádio hrálo slušně i vám. Možná někteří z vás mají stejnou závadu a zdá se mě téměř nemožné, že by na to v servisech nepřišli. Ale nezastávám se jich, možné to je. Jakoby těch R-Linků existovalo více druhů i výrobců, jinak to není možné.
Mě trochu trápí ještě jiná věc.., jelikož rád poslouchám hudbu z kvalitních repráků, přiobjednal jsem do nového auta repráky Bosse + "basák" v kufru. Ale celkově se mě to nedaří doladit a jsem celkem zklamaný s možností rádio zvukově doladit. Hlavně postrádám equalizér, který kupodivu nechybí v základním vybavení bez Bosse, nebo vlastně nejde o EQ, ale jde navíc štelovat i středy a mám pocit že Loudness, nebo dozvuk, tak něco. Neexistuje nějaká možnost, jak do R-Linku 2 dokoupit, doinstalovat Equalizér? větší možnosti nastavení, aby byl použitelný v FM rádiu? Můžu ladit jen basy a výšky a mám velký problém to doladit tak, abych ihned poznal že to zpívá zrovna Karel Gott.. a vlastně, kdo je trošku náročnější, to ani pořádně doladit nejde, alespoň né v mém autě. To můj mobil "Huawei Mate 20" hraje věrněji s repráčky rozměrově nemající ani 1cm, což zase velmi obdivuji.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: špatný příjem autorádia

Příspěvek od kadliiik » pon úno 03, 2020 09:44

To nevadí, že naprostá většina lidí nemá problém s příjmem rádia a že nemají problémy s 1,2 TCe motory. Renault je prostě křáp, 1,2 TCe motory je potřeba měnit zároveň s olejem a zvyknout si na to, že hudbu v Renault leda z flešky, protože rádio při jízdě nefunguje :-D

Jinak poznámka - R-link2 opravdu existuje více hradwarových druhů a existují různá rádia, starší rádia třeba nemají DAB, takže to, že má člověk v autě R-link2 neznamená, že má DAB, proto některé R-linky jedou svižněji, ty starší se zasekávají apod.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: špatný příjem autorádia

Příspěvek od Maggic » pon úno 03, 2020 11:07

Mám pocit, že ten DAB jakoby ani nechtěl nahradit FM Rádio, ale mě to tak celkem vyhovuje. DAB je už mnoho let o ničem..
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Lumpik
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 15, 2018 16:29

Re: špatný příjem autorádia

Příspěvek od Lumpik » ned bře 29, 2020 15:20

Odpověď z Renault.CZ
"Ohledně Vašeho podnětu jsme jednali s daným autorizovaným servisem a dle jeho vyjádření bylo vozidlo pečlivě kontrolováno, přičemž nebyla zjištěna žádná závada a projevy Vašeho vozidla jsou shodné s ostatními vozy podobné konfigurace. Autorizovaný servis zároveň projednával celou záležitost s naším technickým oddělením. Je nám velmi líto, že s projevy Vašeho vozu nejste spokojen, nicméně žádné úpravy nejsou z naší strany možné."
Radio stále chrastí,co pět minut ale je vše OK.

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: špatný příjem autorádia

Příspěvek od Maggic » ned bře 29, 2020 16:43

"zdenecek" toto téma začal a servis mu to údajně opravil..., slíbil se vyjádřit k opravě až mu předají auto.. a nic,..odmlčel se! Jen takový jednoduchý experiment vyzkoušet, jak se chová v Renaultu jiné autorádio, ne R-Link, ale na stejný zesilovač, nebo bez něj a stejná anténa, nebo jiná anténa.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: špatný příjem autorádia

Příspěvek od Maggic » úte kvě 05, 2020 22:37

Pokusím se ještě nahodit toto téma, protože je pro mě fakt těžké pochopit, že někomu hraje špatně firemní FM Rádio v R-Linku. S tím bych se já osobně nikdy nesmířil, i kdybych měl koupit celý nový R-Link. Jak už jsem tu psal, škoda že u těch, co jim to blbne nevyzkouší na stávající kabeláž jiné, třeba nějaké staré autorádío. I kdyby ho měli použít na sedadle v ruce za použití prodlužky třeba ant. svodu aj. Musí se přece dát zjistit, kde je zakopaný pes. U mě i přítelky hraje rádio FM v Kadjarech velmi pěkně, a to i slabší stanice, navíc nepadají a drží. Vím, má to AF, ale některé stanice nemají zrovna v místě náhradu. V každém bývalém autě jsem si potrpěl na solidní úroveň zvukového přednesu, i když dříve dokupované autorádia i repráky nebyly zrovna levné. Někdě jsem měl i zesilovač, tzn. že autorádio ho nemělo, byl to jen zdroj rádiového stereo signálu. Výsledek byl vždy solidní, jen to za jízdy kazil větší či menší hluk motoru daného auta, protože žádné s předešlých se nedají srovnávat se sametovou tichostí Kadjaru, který je tímto jako stvořený pro auto Hifi systém.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti