Karta a vymena beterie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
lubost
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 06, 2017 19:20

Karta a vymena beterie

Příspěvek od lubost » pát úno 15, 2019 18:26

Zdravim,

po viac ako dvoch rokoch prevadzky sa zacala objavovat hlaska, ze v karte dochadza baterka, ze by som ju mal vymenit. Tak som v nejakom "krame" kupil baterku CR2032 a vymenil ju. Hlaska o slabej baterke zmizla, ale coraz castejsie som mal problem nastartovat auto, ze mam prilozit kartu k tlacitku Start. Kedze mam nainstalovany VAM system a karta je spojena s tym "dekoderom", tak je to prakticky nemozne bez toho, aby som to rozdelil. Tak som v specializovanej predajni elektro kupil novu baterku Duracell... ale problem ostava. Pri prichode k autu ho napr. neviem odomknut stlacenim tlacidla na dverach, iba cez dialkove ovladanie. Pri pokuse o nastartovanie hlaska o prilozeni karty k start... ked sa mi podari nastartovat, tak to pisti, ze nebola najdena karta...
Stretol sa niekto s tym?

Vdaka za akukolvek reakciu...

Lubo

Uživatelský avatar
09freds
Junior member
Příspěvky: 211
Registrován: sob črc 09, 2011 18:37

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od 09freds » sob úno 16, 2019 08:54

Měl jsem podobné problémy u Koleose. Po výměně původní baterky docházelo často, někdy po několika dnech k hlášce o nutnosti výměny baterky přitom napětí těchto nových baterek bylo přes 3V. Jednalo se značkové baterky, vyzkoušel jsem několik značek se stejným výsledkem. Až u noname baterky z Lidla byl problém alespoň částečně odstraněn, baterka vydržela cca půl roku. Viděl bych bych to na velký vnitřní odpor baterek,nebo jejich malou kapacitu znemožňující dodat žádoucí proud bez poklesu napětí baterky.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100kW,4x4, Best of Czech GO, bílá polar
Renault Kadjar 2016 1,2 Tce, barva cosmic blue, Intense,Pack City,Pack Winter - prodán
Renaut Koleos 2009 2.0 DCI 127 kW, Privilegee - prodán

lalo
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 13, 2018 06:33

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od lalo » pát srp 16, 2019 06:55

Tento problém sa u mňa začal prejavovať po dvoch rokoch prevádzky. Nepomohla ani opakovaná výmena batérií rôznych značiek. Systém neustále hlási, že je slabá batéria karty. Často sa stane, že nejde odomknúť auto, prípadne naštartovať, alebo vypnúť motor. Vtedy vždy pomôže poklepanie po karte. Už si pripadám ako pako, keď stojím pri aute a poklepkávam sa po vrecku v ktorom mám kartu od auta. Predpokladal som, že problém bude v zlom kontakte batérie, no po niekoľkonásobnom preverení kontaktov nadobúdam dojem, že problém je v samotnej karte. Napätie batérie je pri meraní taktiež vždy cez 3 V.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od kadliiik » pát srp 16, 2019 08:44

Mně to hlásilo slabou baterii v kartě asi před 14 dny (cca 13 měsíců provozu). Tak jsem vyměnil baterku (Varta). Když jsem pak jel ráno do práce, auto pořád hlásilo slabou baterii v kartě. Když jsem se vracel večer domů tak už tam hláška nebyla a od té doby je klid.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

waax
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte čer 28, 2016 15:36

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od waax » sob srp 17, 2019 06:07

Ja som mal ten isty problem, noname bateria z trhoviska - dal som potom GP a pohoda

fonsky
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 02, 2017 22:19

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od fonsky » stř led 04, 2023 18:05

Po vymene bat v karte v navode píšu že 4x potlačiť lubovolne tlačitko na karte ked si pri aute. Po naštartovaní správa o slabej baterii v karte zmizne.
Renault Kadjar TCe 130

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od Maggic » pát led 20, 2023 10:10

Máme v rodině dva zánovní Kadjary a takové jsou zkušenosti. U prvního hláška vyměnit baterii karty těsně před 2.roky provozu, výměna baterie za levnou méně kvalitní se ukázalo jako blbost, po pár měsících hláška a výměna za kvalitní 3V baterii. Při přeměření té původní originální zjištěno, že moc důvodů na výměnu ani nebylo, ukazovala jen o velmi málo(nějakou desetinu) menší napětí, než nová kvalitní. Můj názor je ten, že je to SW auta a jeho nastavením, který při nespecifikovaném (asi u každého málo jiném) napětí baterie v ovladači hlásí výměnu. Proto u druhého auta jsem už neplašil, první hláška se objevila asi po 2,5 roce a dnes už je to 3 roky 2 měsíce a baterka stále původní při občasném upozornění. Když je ovladač v teple, hláška obvykle žádná, byl li v chladné kapse..objeví se. Takže po 3 letech a 2 měsících se pomalu chystám na výměnu baterky a jsem zvědavý na její "zdravotní" stav. Na delší jízdy beru vždy dva ovladače.., pro jistotu.. a taky abych furt nezamykal přítelku v autě.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

lenin2001
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 08, 2009 14:40
Bydliště: na hranici Moravy a Slezska

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od lenin2001 » ned led 22, 2023 21:39

4 Maggic
Malé doporučení pro majitele Kadjara a slabou baterii v ovladači. Kadjar, i jeho první verze 2015-2017, kterou mám já, umí to, že i když se vám náhodou vybije baterie v ovladači, není třeba stresovat.
Stačí ovladač otočit a na jeho spodní straně je logo Renaultu v takovém zvýšeném místě. V něm je elektronika, která dokáže i s ovladačem s vyždímanou baterii auto nejen odemknout, ale i nastartovat.
Stačí toto místo karty přiložit buď ke dveřím a nebo k místu v kabině, kterým se startuje. A hle??? Auto odemkneš, ale i nastartuješ.
Vyzkoušeno a funguje to. Četl jsem to na nějakém fóru, vyzkoušel a ...

Přeji spoustu dalších km.

Uživatelský avatar
Maggic
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 25, 2019 17:24

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od Maggic » pon led 30, 2023 20:52

Myslím si já, že pod logem není elektronika, je to jen plast ve vyvýšeném bodě uprostřed a pod ním nejvyšší prázdný prostor. Ale možná právě z tohoto místa je nejvíce vysílacího signálu do řídící elektroniky přes kliku nebo tlačítko START.
Renault Kadjar TCe 1.3 117 KW Intens 11/2019, Modrá Iron

lenin2001
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: ned lis 08, 2009 14:40
Bydliště: na hranici Moravy a Slezska

Re: Karta a vymena beterie

Příspěvek od lenin2001 » úte led 31, 2023 15:36

Abych nebyl za prudiče a chytráka, něco ke kartě z www.rnews.cz

Vstup do auta
– celý vůz má jen jeden jediný zámek – pod záslepkou ve dveřích řidiče. Každá karta má skrytý klíč.

Start motoru
– i když je karta zcela vybita nebo nemá baterii vůbec, je možné vložit ji do čtečky, ta si pomoci indukce oživí obvod imobilizéru a motor nastartuje
– divíte se, že nové modely nemají čtečku jako třeba Laguna 3? Ale mají! Je však integrovaná do startovacího tlačítka. Kartu tedy stačí ke startovacímu tlačítku přiblížit a přes zvýšené logo jej stlačit – proto má každá karta nové generace logo vyboulené – aby bylo možné snáze zmáčknout tlačítko.

A tak to vypadá v praxi:
https://youtu.be/CoLwtPdfZl0?fbclid=IwA ... bWxHXDmKb4

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 5 hostů