Kadjar LIMITED

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Kadjar LIMITED

Příspěvek od kadliiik » úte črc 03, 2018 11:32

Zdravím renaulťáky,
koncem minulého měsíce jsem přesedlal ze Scenicu II 1,6 (2004) se čtvrt milionem km na kontě do Kadjara 1,2 TCe Limited (+Visio, Navigace, Modrá Cosmos, vyhřívaná sedadla, rezerva). Po 500 km zatím velká spokojenost, ikdyž na nějaké větší hodnocení je brzy. Přešlapů, které Renault u tohoto vozu udělal (kapota se nezvedá na vzpěry, impuzní okénko má jen řidič, nádrž má víčko) jsem si byl dopředu vědom. Přesto musím říct, že to impulzní ovládání mě velmi slušně řečeno štve, a tu nádrž taky nechápu. Dobré je, že se alespoň auto samo zamyká, ikdyž absence odemknutí při vzetí za kliku mě taky mrzí. Tři dny po přebrání auta jsem odjel na týden na dovolenou a když jsem se vrátil, neuměl jsem se do auta chvilku dostat :-D Plusem je také R-link ve verzi 3.xx podporující zrcadlení mobilu, což jsem ale zatím nezkoušel. Věstavěná navigace s aktuálním dopravním infem totiž funguje velmi dobře, a ještě tři roky ji mám zdarma.

No ta velká spokojenost zatím teda hlavně pramení z chyb v ceníku, kvůli kterým vlastně zakládám toto vlákno. Byť před dvěma dny uveřejnil Renault ČR nový ceník, chyby obsahuje pořád, takže:

1) V ceníku je trochu zmateně popsáno, že Limited má pack Variabilita přičemž dále má puntík u nesklopného i sklopného sedadla spolujezdce. Věc se má tak, že má plný pack Variabilita, takže sklápění sedadel z kufru a sklopné sedadlo spolujezdce v této verzi berte jako samozřejmost.

2) Ceník uvádí, že Limited nemá Air quality senzor. Opak je pravdou, senzor má.

3) Barva zrcátek v Limited je lesklá černá, ne barva karoserie, jak uvádí ceník. Čili na první pohled vypadá Limited jako maximální výbava Bose. Což je umocněno i tím, že nad předními koly má Limited malé chromované plaketky s nápisem LIMITED, stejně jako to má Bose s plaketkami BOSE. Ostatní výbavy toto nemají.

4) Chmomované lišty u předních dvěří má navzdory ceníku také a je na nich napsáno Limited.

Sumasumárum se nevyplatí v současné době kupovat Intens. Když k Limited doplníte Visio a Navigaci máte pořád oproti Intens o 13 000 Kč levnější auto, které má totožnou výbavu. Rozdíly jsou pouze v barvě plastů, třeba na středovém tunelu, kdy Limited má lesklou černou, Intens tu matně stříbrnou. Intens má tedy navíc pouze osvětlené přední sluneční clony, za 13 000 poměrně nevýhodné. Samozřejmě na Intens si lze doplatit více výbavy než na Limited. Jenže jestli toužíte po LED PURE za 19 000 Kč, tak už je lepší si vzít S-edition za který připlatíte oproti Intens o 20 000 více, jenže krom LED PURE získáte v této ceně i elektrochromatické zpětné zrcátko a volant v Nappa kůži a větší kola (což beru spíš jako mínus, protože na 17" je Kadjar komfortnější). Přecejen oproti Qashqai, ve kterém mám najeto také hodně po Islandských šotolinových cestách, je Kadjar naladěn tak "renaulťácky". Každopádně to co Kadjar projede i jen jako předokolka je skvělé. Při těch pouhých 500km co jsem najel jsem ho vzal i tam, kam jsem se Scenicem nemohl. A kde jsem se se Scenicem krokem v 5 km/h opatrně dostával přes vyšší kameny na lesní cestě jsem s Kadjarem proletěl ve 20 km/h. Je to super auto!
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od destroy » úte črc 03, 2018 19:19

To je radost z noveho auta :) Tak nech sluzi.
kadliiik píše:
úte črc 03, 2018 11:32
2) Ceník uvádí, že Limited nemá Air quality senzor. Opak je pravdou, senzor má.
Len tak medzi nami, ako vies ze mas air quality senzor? V Rlinku je len rozhranie pren a ak ho nemas tak v skutocnosti vracia nahodne hodnoty. (aj na nizsich vybavach, napr. zen)

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od kadliiik » úte črc 03, 2018 20:11

Fakt? :-D Tak to je dobrej fail. Jak to může házet náhodné hodnoty? A co jako ta automatická recirkulace na klimatizaci (nebo vzduchotechnice nebo jak to v češtině označit)? To jako R-link hodí náhodně špatnej vzduch a sepne se recirkulace? Nebo i na klimatizaci to A svítí jen tak ze srandy?
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od destroy » úte črc 03, 2018 21:32

Mne na modelovom r. 2016 nezopinal vnutornu cirkulaciu, len hlasil 3 ci 4 urovne znecistenia vzduchu. Keby mi to automaticky robil, asi by ma eblo :) To A a kolecko zo sipok znamena dost nelogicky ze vzduch ide zvonku, ak nesvieti tak cirkuluje...aspon tak som to mal myslim ja. Prepac, uz ti to teraz presne nepoviem. V megane je vela veci uplne inak.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od kadliiik » stř črc 04, 2018 09:16

Tak ono to logiku má, svítí A jako automatika a když člověk zapne ručně recirkulaci tak to A zmizí, protože je automatika potlačená. No mě by teda hlavně zajímalo jak zjistit, jestli tam ten senzor je. Na nějakém anglickém fóru jsem četl, že když tam není, hlásí to pořád špatnou kvalitu vzduchu, což mě teda ještě nehlásilo. Zatím jen dobrou a ve městě na okruhu či v koloně v tunelu tu o něco horší.

No a jestli tam senzor není, jestli by ho stačilo koupit a jen zapojit, když teda R-link je na to připravenej. U Scenicu jsem si třeba dodělával tempomat. Řídící jednotka na to byla připravená, stačilo si koupit kolíbkovej přepínač a na 4 tlačítka napájet správné rezistory. Ostatně už i na Kadjarovi mám dodělanou zásuvku v kufru. Protože tento přeslap z výroby už akceptovat nešel.

Ještě teda bokem od té klimatizace. Jaké máš zkušenosti s Kadjarem na ujetém sněhu a ledu? Já se trochu bojím toho, že nejde vypnout stabilizace. U Scenicu a Meganu co máme v rodině je zrovna tohle občas potřeba v zimě pro vyjetí k chalupě, se zaplou stabilizací to nevyjedou.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

destroy
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: úte kvě 10, 2016 20:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od destroy » stř črc 04, 2018 20:47

kadliiik píše:
stř črc 04, 2018 09:16
Ještě teda bokem od té klimatizace. Jaké máš zkušenosti s Kadjarem na ujetém sněhu a ledu? Já se trochu bojím toho, že nejde vypnout stabilizace. U Scenicu a Meganu co máme v rodině je zrovna tohle občas potřeba v zimě pro vyjetí k chalupě, se zaplou stabilizací to nevyjedou.
Nosil som v kufri retaze a nikdy som ich nepotreboval :) Zijem v horskom prostredi a kadjar bol v tomto smere v pohode. Dolezite su dobre pneumatiky a jazdit s rozumom. Ak mas niekde extrem a nemas 4x4 tak nema vyznam ani skusat s predohrabom.

rryba234
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 08, 2011 21:24

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od rryba234 » sob říj 20, 2018 11:44

Včera objednán KADJAR LIMITED Tce 140 GPF + WINTER + rezerva, barva bílá, dodání 6.11.2018 /je to skladovka/tak jsem zvědav ? Prosím o rady na co si dát pozor při předání auta. Dík R.R.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od jaggerl » sob říj 20, 2018 17:09

V případě Renaultu bych koukal hlavně na slícování dílů karoserie a podrobně prohlédl lak. Další věci se případně ukáží při provozu:), nicméně Kadjar se již nějakou dobu vyrábí a s posledními kusy není problém...

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od kadliiik » ned říj 21, 2018 15:42

rryba234 píše:
sob říj 20, 2018 11:44
Včera objednán KADJAR LIMITED Tce 140 GPF + WINTER + rezerva, barva bílá, dodání 6.11.2018 /je to skladovka/tak jsem zvědav ? Prosím o rady na co si dát pozor při předání auta. Dík R.R.
Na skladě určitě dlouho neležel, ten motor je úplná novinka. I vzhledem k tomu předání až 6.11. to vypadá jak kdyby ještě ani nebyl na skladě v ČR. Tak jako u každého auta, je potřeba jej pořádně obejít, otevřít všechny dveře, kapotu a zkontrolovat to očima. Ale co se týče zpracování, tak by tam problém být neměl, mouchy už mají fakt vychytané, určitě by nemělo nic vrzat apod. jak jde vidět na prvních videoreportážích Kadjara na netu. Takže asi maximálně ten lak, kdyby se s tím stalo něco po cestě. Motor je tak nový, že budeš asi první s tímto motorem mezi Kadjary tu na fóru, takže myslím že ostatní budou rádi, když pak napíšeš pocity a zkušenosti s tímto motorem.

Nevím, jestli sis domluvil povinnou výbavu, případně koberečky. I když na první zeptání každý z prodejců bude tvrdit, že zadarmo to být nemůže, tak u auta za půl mega myslím klidně být může, jen je potřeba se dožadovat :-D Ale taky určitě záleží, jestli ti nedali už jinou slevu...

A poslední věc, to je asi otázka preferencí, ale mně opravdu hodně vadilo, že Kadjar nemá standardně zásuvku v kufru. Prodejce (Brno - Opportunity) mi ale nabídl zdarma její domontování u nich ještě před předáním. A zatímco zásuvku v předu jsem zatím použil jednou, tu u zadních sedadel nikdy, tak tu v kufru využívám zcela pravidelně, podle mě tam fakt chybí.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

rryba234
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 08, 2011 21:24

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od rryba234 » ned lis 04, 2018 15:43

Povinná výbava bude v ceně po rozhovoru s prodejcem a ještě vezmou starou lagunu od dcery a dají za ní komplet zimáky.

rryba234
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 08, 2011 21:24

Re: Kadjar LIMITED

Příspěvek od rryba234 » pon lis 12, 2018 19:06

Tak je doma od pátku. Předání proběhlo v CMN OSTRAVA , zatím vypadá, že vše funguje jak má. První jízdní dojmy ? Trošku turbo efekt, ale s tím jsem počítal a manželka neví co to je a jen řekla " že se jí jede s autem pěkně " a protože je to auto pro ni tak v pohodě.
Když se něco po.... tak je stejně v záruce, jen ještě doplatím servis za 13990kč / 5 let a 60 000 km / a jeto. Další postřehy jestli nějaké důležité budu mít dodám, skoro vše je již na fóru řečeno.

Odpovědět

Zpět na „Renault Kadjar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti