Jak vycistit Alu disky ?

Odpovědět
Honzin
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: úte kvě 24, 2005 16:33
Bydliště: Litomyšl

Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od Honzin » úte lis 22, 2005 21:33

Ahoj,
mam hlinikove disky s letni pneu. Koupil jsem jete a jsou trochu cerne (predni dva disky) od kotoucu po vnitrni strane Alu disku + na zbytem lepidle po vyvazovacich zavazich. Mate nekdo nejaky dobry zpusob jak se to da dobre odstranit (nebo osvedceny pripravek) ? Zkousel jsem lih a moc se tomu nechtelo + koupil jsem pripravek na cisteni alu disku a taky nic moc.
Predem dikas za info!
*H*
Megane 1.6e 98 Century

Uživatelský avatar
Voci
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: pát črc 23, 2004 00:08
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Voci » čtv lis 24, 2005 19:37

Měl jsem stejný problém tak jsem vzal leštěnku na lak a drbal a drbal. Lepidlo jsem seškrábal pouze nehtem abych nepoškodil lak. Je to pěkná pakárna, ale potom jde následující sezónu prach z brzd daleko lépe dolů. Asi jsem Ti moc nepomohl.
Renault Megane 2.0 @ 84kW, r.v. 96

Uživatelský avatar
Laguna2000
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: ned bře 28, 2004 18:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Laguna2000 » čtv lis 24, 2005 21:49

Ahoj, tiez mam zliatinove disky a parkrat som to skusal cistit. To cierne je nejaky prach z brzdovych dosticiek alebo kotucov alebo co to je a ide to strasne zle dole. Nepomohalo mi ani mydlo, jar, ani bezne cistiace prostriedky. Ale co mi velmi dobre fungovalo je lestiaca pasta na hlinikove/kovove povrchy. Velmi dobre to odstranuje aj tie cierne bodky, aj lepidlo aj olejove skvrny a zaroven dosiahnes leskly povrch. Nasiel som na chalupe nejaku pastu za 2.50 Kcs este zo socializmu :) mala asi 40 rokov ale fungovalo to super. Takze isiel by som tymto smerom a kupil nejaku lestiacu pastu na kov/hlinik.. bezne prostriedky su len pre silne nervy..
Laguna 1.9 dCi, r.v. 2000
79kW (109k), 250Nm
Green Air-Filter

Uživatelský avatar
TomB
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 10, 2005 17:03

Příspěvek od TomB » pát lis 25, 2005 00:28

Čus,já to vzal brutálně.Houbičkou na nádobí.Tou drsnější stranou to docela jde.ALE POZOR,záleží na kvalitě laku!Jinak to sice krásně vyčistíš :) ,ale po uschnutí zjistíš že kolo je celé poškrábané :x
TomB Espace 2.2dT

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » pát lis 25, 2005 07:09

to máte z toho že dáváte nekvalitní destičky, včas se nemění,a hlavně po každé jízdě vzít kýbl s vodou a houbu a ta kola umejt a jednou za 14 dní navoskovat a vyleštit, ale na to většinou přijdete až dáte za nový kola 25k a bude vám líto je zničit. Nebrat osobně, je to návod jak zachovat alu jako nové.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
Tom Koldušek
Člen RCČR
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 31, 2003 06:49
Bydliště: Vítkov
Kontaktovat uživatele:

Alu disky

Příspěvek od Tom Koldušek » pát lis 25, 2005 08:27

Zdar všem,

včera jsem se pustil do čištění disků. Trochu jsem si ponadával, na přilepený asfalt, ale šlo to. Koupil jsem od COYOTE čistič disků kol a v kombinaci horké vody a kartáčku to šlo celkem dobře. Chce to před mytím tak na 2 -3 minutky nastříkat a drhnout. Jó pozor, on ten prevít trochu žere, ale funguje. Po osušení jsem dosedací plochy + střed lehce mázl konkorem a je připraveno na jaro.
T.K. Renault Mégane 1.9 dT - Barča

Uživatelský avatar
ext3fs
Člen RCČR
Příspěvky: 155
Registrován: úte říj 26, 2004 15:07
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ext3fs » pát lis 25, 2005 08:32

jakub píše:to máte z toho že dáváte nekvalitní destičky, včas se nemění,a hlavně po každé jízdě vzít kýbl s vodou a houbu a ta kola umejt a jednou za 14 dní navoskovat a vyleštit, ale na to většinou přijdete až dáte za nový kola 25k a bude vám líto je zničit. Nebrat osobně, je to návod jak zachovat alu jako nové.
Po každé jízdě vzít kýbl? :D To by pak ale člověk nedělal nic jiného a byl spíš otrokem auta, než jeho uživatelem. Sice autu také dopřávám čistout, ale jisté meze asi jsou. A pokud má někdo rodinu a práci, tak asi na mytí kol mít tolik času nebude. Nicméně koho to baví a bere to jako jistý druh terapie nebo hobby, proč ne :)
Thalia Expression 1.5dCi, r.2002

Uživatelský avatar
resat
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 16, 2005 07:57
Bydliště: Bratislava, SLOVAKIA
Kontaktovat uživatele:

Problem?

Příspěvek od resat » pát lis 25, 2005 08:45

Ja som to urobil tak ze po vymene kolies za zimne, som letne vzal na pumpu kde je natlakovana vodna pistol, najskor vystriekal kolesa saponom, potom obycajnou metlickou vycistil kazdy jeden kusok a znovu oplachol a bolo. Bez problemov a dokonale.

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » pát lis 25, 2005 09:06

jakub píše:to máte z toho že dáváte nekvalitní destičky, včas se nemění,a hlavně po každé jízdě vzít kýbl s vodou a houbu a ta kola umejt a jednou za 14 dní navoskovat a vyleštit, ale na to většinou přijdete až dáte za nový kola 25k a bude vám líto je zničit. Nebrat osobně, je to návod jak zachovat alu jako nové.
Taky jsem jednoho takového znal. Prakticky obden umyl auto do posledního
šroubku potom do něj nasedl dvakrát objel blok a zase ho uklidil :lol:

Věřím že při takovéto péči jsou kola opravdu jak nová ale trošku už to
hraničí s úchylkou. I když já si koupit kola za 25k tak musí umět vařit
uklízet prát a ještě by mě musely milovat :lol: :P 8)
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » pát lis 25, 2005 19:15

mytí kol po jízdě a pokud je jednou za 14 dní navoskuješ zabere max 5min. a to mě za to stojí než z toho složitě dostávat případný asfalt, penetraci prach z destiček atd. A je to přesně jak tu někdo psal, taky pořád to meju a jedu tak 2x za rok. A jsem uchyl.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » pát lis 25, 2005 20:05

jakub píše:mytí kol po jízdě a pokud je jednou za 14 dní navoskuješ zabere max 5min. a to mě za to stojí než z toho složitě dostávat případný asfalt, penetraci prach z destiček atd. A je to přesně jak tu někdo psal, taky pořád to meju a jedu tak 2x za rok. A jsem uchyl.
Jo jo už se vidím jak přijedu v jednu v noci a běžím ze 4.patra s kýblem
a meju kola nebo vstanu dřív asi tak v 5 hodin a udělám to ráno :roll:

Meju auto v létě tak jednou za 14 dní a myslím že je to dostačující. :wink:
a nezdá se mi že by mělo nedostatek péče :twisted: :P
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
Robert
Senior member
Příspěvky: 1135
Registrován: stř led 12, 2005 12:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert » pát lis 25, 2005 20:10

Brousili jste někdy ocel úhlovou bruskou s karboflexovým kotoučem? Nechali jste přitom odlétávající částice dopadat na nějaký pěkně lakovaný povrch? Pak určitě víte, že ty odlétávající částice jsou rozžahavené na vysokou teplotu a do toho lakovaného (ještě lépe do skleněného) povrchu se krásně zataví.
.
.
.
Brždění je v podstatě broušení. Nejen, že se prach do laku disků zatavuje, ale také ho vypaluje, takže si můžete čistit jak chcete, ale přední disky budou vždy ošklivější než zadní. Není to hned poté co se disky koupí, ale časem se to stane.

Odstraňování pomocí jemných brusných past je asi jediné, co se s tím pak dá dělat.
R25 V6 Turbo Baccara ( 91 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... 6-turbo-29, R5 1,7 Exclusiv ( 88 ) http://cs.renault-club.cz/vozidlo/renau ... clusiv-149 Hledám nadšence pro R5, uvažuji o prodeji

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od Dehumanizer » sob dub 18, 2015 14:47

Aby som nezakladal zbytocne novu temu tak to napisem sem, aj ked to je 10-rocna tema :-)
Nedavno som kupil za vyhodnu cenu frajerke na auto original elektrony, za tu cenu v pohode stav, len bezne velmi mierne poskrabane od parkovania pri obrubniku ale tak ze to z dialky ani nevidno, nic hlboke. Jediny problem ze boli strasne zasvinene, ale neskutocne. Ten predosly majitel neviem ci s nimi jazdil po poli alebo co ale z vnutornej strany boli neskutocne hrube nanosy blata a toho prachu z brzdovych dosticiek, uplne cierne to bolo. No a vycistil som to pripravkom Aluclear, ktory cisti tak ze to fakt nechapem. Na tu hroznu spinu som sice kazdy disk musel umyt asi 3-4x s tym ze po kazdej aplikacii som to hlavne z vnutornej strany drhol kefou na riad, ale nakoniec vyzeraju skoro ako nove (nebyt tych skrabancov), este som ich z vonkajsej strany prelestil nejakym lestidlom na autolaky co som mal, tusim nejaky Sonax.
Ale teda ten Aluclear dost dorazne doporucujem kazdemu, to cisti tak ze vazne clovek zira. Teraz ked som prezuval na letne tak som tym vycistil aj moje letne aj zimne disky, na ne stacila jedna aplikacia, nastriekat, trochu to rozotriet tou kefou a po par minutach oplachnut cistou vodou a su uplne ciste, ako nove. Nezda sa to ale aj z tych kolies co som ich jazdil len jednu sezonu zatial isla pri tom oplachovani uplne cierna voda...

A este rada na zaver ak by ste to niekto chceli skusit, nekupujte ten ich rozprasovac (aplikator) ale to nalejte do prazdneho rozprasovaca od Brefu (taky ten bud na okna alebo na vodny kamen), lebo ten robi aj peknu penu cez ten rozprasovac.
Co sa tyka spotreby tak vycistil som tym tu jednu extra spinavu sadu 3-4x plus 3 sady diskov po jednej aplikacii (este som cistil disky aj mame, ta ich tiez mala riadne spinave ale tam tiez stacilo len raz ich nastriekat) a este mi z tej litrovej flase zvysila asi stvrtina.

Inac s vyrobcom nemam vobec nic spolocne, aby ma niekto neobvinoval z reklamy, ale cisti to fakt tak dobre ze som sa o to chcel podelit :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Pavel_trol
Člen RCČR
Příspěvky: 722
Registrován: čtv lis 24, 2005 10:21
Bydliště: Ruda okr. Rakovník

Re: Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od Pavel_trol » stř kvě 27, 2015 09:01

Na zašpiněná kola se mi nejvíce osvědčil přípravek na mytí podlah v autoservisech :-D Bohužel neznám název, ale nějaký mechanik jistě bude vědět. Stačilo vždy nastříkat na kola, počkat cca 3 minuty a opláchnout vodou. Nikdy nebylo třeba žádné drhnutí...
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault Laguna III 2.0 dci
IN MEMORY:
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault R25 2.9 V6 Baccara
Renault R11 1.4 GTL

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od DYK77 » úte říj 03, 2017 18:43

Mám velmi dobrou zkušenost s tímto http://www.aluclear.cz/

Kola je nutné sundat a čistit samostatně, neboť vůči obnaženým kovům ( např.brzdové kotouče ) , je přípravek dost agresivní.
Alukola mu odolávají ovšem velmi dobře a špína z nich jde perfektně. Používám i na mytí plechových disků se zimákama, kde je po zimě opravdu excelentní vrstva. Kola po umytí hezky a dlouho voní čistotou.
Používám několik let a mohu jen doporučit.

Obrázek
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od Dehumanizer » úte říj 03, 2017 18:47

Ano, to je presne to o com som pisal dve spravy dozadu pred dvoma rokmi :-) Stale to pouzivam a stale to dobre funguje. Umyvam tym aj ozdobne koncovky vyfuku, aj tie to pekne vycisti z tej zajdenej spiny.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od Jean ViC » úte úno 06, 2018 13:28

DYK77 píše:
úte říj 03, 2017 18:43
Mám velmi dobrou zkušenost s tímto http://www.aluclear.cz/

Kola je nutné sundat a čistit samostatně, neboť vůči obnaženým kovům ( např.brzdové kotouče ) , je přípravek dost agresivní.
Alukola mu odolávají ovšem velmi dobře a špína z nich jde perfektně. Používám i na mytí plechových disků se zimákama, kde je po zimě opravdu excelentní vrstva. Kola po umytí hezky a dlouho voní čistotou.
Používám několik let a mohu jen doporučit.

Obrázek
mohu taky jen doporucit...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od Paulix96 » čtv úno 15, 2018 21:38

Není tento přípravek nějak agresivní vůči gumám?
Jean ViC píše:
úte úno 06, 2018 13:28
DYK77 píše:
úte říj 03, 2017 18:43
Mám velmi dobrou zkušenost s tímto http://www.aluclear.cz/

Kola je nutné sundat a čistit samostatně, neboť vůči obnaženým kovům ( např.brzdové kotouče ) , je přípravek dost agresivní.
Alukola mu odolávají ovšem velmi dobře a špína z nich jde perfektně. Používám i na mytí plechových disků se zimákama, kde je po zimě opravdu excelentní vrstva. Kola po umytí hezky a dlouho voní čistotou.
Používám několik let a mohu jen doporučit.

Obrázek
mohu taky jen doporucit...

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od Dehumanizer » čtv úno 15, 2018 21:42

Paulix96 píše:
čtv úno 15, 2018 21:38
Není tento přípravek nějak agresivní vůči gumám?
nie, vzdy tym umyvam disky aj s gumami a nikdy sa mi s nimi nic nestalo
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Jak vycistit Alu disky ?

Příspěvek od Šamša » ned úno 18, 2018 11:06

Zkoušel jsem různé čističe na alu a to jak třeba W z Lidlu, tak od Sheronu, léta používal přípravek od Sonax, který se velmi osvědčil. Nezanechává po umytí šmouhy na lesklém povrchu. No a koncem sezony loni mi došel a nechtělo se mi někam daleko jet, tak jsem vytáhl přípravek na odstranění much ze skel a kapoty, opět z Lidlu a zkusil jsem to na disky a ejhle ono to funguje snad ještě lépe než ten předražený Sonax. :D
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Autokosmetika a protikorozní ochrana“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů