Renault Trafic 2.0DCI 66kW padá do nouzáku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
VR6-74
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 16, 2016 10:21

Renault Trafic 2.0DCI 66kW padá do nouzáku

Příspěvek od VR6-74 » úte úno 16, 2016 10:36

Zdravím Vás tady všechny.
Chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo neporadil s problémem u mého vozu Renault Trafic 2.0 DCI 66kW,r.v.2009.
Asi cca před týdnem mě začlo auto zlobit. Ráno jsem nastartoval,start normál,ale auto hned chcíplo a na displeji se objevilo červené STOP a červený CHECK motoru,nevěnoval jsem tomu pozornost a auto znovu nastartoval a vše v normálu,auto běželo v normálu. Po rozjezdu cca 1km pomalou jízdou pro zahřátí se tato chyba ukázala znovu,červené STOP na displeji a k tomu červený CHECK motoru,auto chcíplo. Zajel jsem tedy ke krajnici,znovu nastartoval a auto opět chytlo na otočení chyby zhasly a auto celý den jelo v normálu. Na druhý den,se toto opakovalo opět v tom samém sledu. Tak jsem zajel na diagnostiku,kde načetli tyto chyby:

DF052 - řídící obvod vstřikovače
DF025 - předehřívací obvod
DF891 - skupina1,vstřikovací napájení,zkrat na kostru

Proto se chci zeptat jestli se stím již někdo tady nesetkal u svého vozu. Je pravda,že se toto všechno děje pouze při studeném motoru,za tepla auto jezdí bez problému celý den a tato chyba se už neobjeví.

Zatím uděláno: výměna kabelového svazku ke vstřikovačům,výměna žhavícího relé,výměna žhavících svíček ale po ránu pořád tento problém.
Děkuji všem za příspěvěk k tomuto problému.

radim27
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 05, 2016 19:16

Re: Renault Trafic 2.0DCI 66kW padá do nouzáku

Příspěvek od radim27 » úte dub 05, 2016 19:31

dobrý den někdy se mi rosvití na traficu kontrolka servis během dne

yoko
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 07, 2012 21:37

Re: Renault Trafic 2.0DCI 66kW padá do nouzáku

Příspěvek od yoko » stř dub 06, 2016 12:14

zacal by som od kontroly konektorov okolo riadiacej jednotky v motorovom priestore, tiez osadenia poistiek, ci niektora nie je uvolnena, alebo zaoxidovana. ked su zhavicky v kybli, svieti kontrolka zhavenia, zislo by sa premerat, ci boli dobre. hnusne chyby vie urobit voda ked natecie cez spodny lem predneho skla
Renault Trafic 1,9 dCi 100
vyroba 2003, typ FL
motor 74kW typ F9WQU760

Uživatelský avatar
majk660
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon čer 14, 2010 21:01
Bydliště: Kateřinice

Re: Renault Trafic 2.0DCI 66kW padá do nouzáku

Příspěvek od majk660 » ned čer 19, 2016 08:23

Zdavim, chci se zeptat jestli jsi to s tim nouzakem vyresil a jestli ano, tak v cem byl zakopany pes.
Ja mam ten samy motor, a mam s nim jiny problem, nekdy mi nenaskoci na prvni sup, nekdy ani na druhy sup a nekdy ani na treti sup. Mam vymenene filtry, naftovy i vzduchovy, novou naftu a je to porad stejne. Dela to cca 14 dni. Nafta nepada a je jedno jestli otocim 200km v kuse nebo jen kilometr. Zkousel jsem i vsechny konektory rozpojit a promazat, teda jen ty, kam jsem se dostal a zadna zmena. Vcera se mi konecne po ctvrtem neuspesnem startu rozsvitil servis s diagnostikou, takze doufam ze zustal v pametinejaky zapis a v pondeli jdu do servisu.

dan trafic
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 23, 2018 21:00

Re: Renault Trafic 2.0DCI 66kW padá do nouzáku

Příspěvek od dan trafic » pát úno 23, 2018 21:05

dobry večer jakou jste mel tu vadu mám stejnouzavadu dekuji

stefansk
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: úte zář 05, 2017 10:13

Re: Renault Trafic 2.0DCI 66kW padá do nouzáku

Příspěvek od stefansk » sob úno 24, 2018 18:04

Daj si skontrolovať vstreky na stolici, ja som mal ten istý problém hneď po kupe, predávajúci mi poslal vstrekovač a ja som ho v domnení že je dobrý dal do auta išiel ale nefungoval ako mal, prepalilo mi piest motor tlakuje do klukovej skrine motor je KO.
Renault Trafic 2.0 dci 84kw 358 043 km
Toyota Celica T20 2.0GT 378 283km

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti