trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
tomasx
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 19, 2010 10:10
Bydliště: Kroměříž

trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od tomasx » úte srp 07, 2012 10:19

měl bych dotaz, jak rozdělat a opravit loketní opěrku u sedadla řidiče? je to trafic model 2007. a další dotaz bych měl ohledně čidla venkovní teploty, kde ho najdu? zničehonic mi teploměr ukazuje o 6 stupňů míň než je skutečná teplota.
Renault Megane 1.6 2007 LPG

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od kodajz » stř srp 15, 2012 10:24

ta opěrka ti nezůstává v poloze kde chceš ale vždy se ti svěsí až dolů, nefunguje ta řehtačka, že? Tak to je problém, měl jsem to rozdělané u spolujezdce a dovnitř aniž bys rozpáral potah a rozřezal pěnovku se nedostaneš. Vyřešil jsem to na trvdo, svrtal jsem tu řehtačku uvnitř opěrky (opěrku jsem předtím usadil na trnu sedadla do polohy vodorovné a podložil), sešrouboval a do trnu od sedadla jsem vypiloval drážku pro osezení té řehtačky tak ať jde opěrka do svislé polohy a nebo sklopit do vodorovna, jiné polohy tam nemám, maximálně v pohodě oprava zadarmo a funkční.
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

Uživatelský avatar
electronic613
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pát kvě 06, 2011 11:49

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od electronic613 » pát srp 17, 2012 19:01

ahoj, tak mě dnes teplota taky ukazuje o 10 stupňů méně, čidlo je v pravém krytu zrcátka dole, když jsem ho držel tak šla teplota nahoru, tak nevím co se stalo, holt asi servis :(
Trafic 2.0dCi Black edition 2012
ex : Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od kodajz » pon srp 20, 2012 08:07

Hmm já myslel, že mám čidlo teploměru za předním nárazníkem na levé straně.
V tvém případě asi servis pokud to do teď bylo v poho.
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

Uživatelský avatar
Mirek73
Junior member
Příspěvky: 107
Registrován: úte kvě 22, 2012 20:06

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od Mirek73 » čtv zář 06, 2012 18:52

ahoj trafikanti tak po dlouhém stěžování manželky že jí pořád padá opěrka ruky DAL JSEM SE DO TOHO.Doufám že oceníte i foto.Zítra budu volat do Rencka jestli mají nové díly jinak nevím. Na druhé fotce je vidět jak jsou zuby uplně v pr.......achu. Až budu mít ceny tak se ozvu.
Přílohy
DSC_0198.jpg
DSC_0197.jpg
DSC_0196.jpg

Uživatelský avatar
Mirek73
Junior member
Příspěvky: 107
Registrován: úte kvě 22, 2012 20:06

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od Mirek73 » pát zář 07, 2012 19:44

Tak vím cenu !!!!!!!! od francku dobrej vtip díly nemaj jen celou opěrku 4000 bez DPH HA HA HA HA jdu pilovat.

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od kodajz » pon zář 10, 2012 07:21

hmmm vzal si to z gruntu koukám, já tak odvážný nebyl, rovnou jsem to svrtal v poloze a propiloval na trnu drážku, i po delší době používání pohoda a spokojenost. Když někoho vezu, nikdo si nevšimne, že jsou jen dvě polohy: vodorovně a svisle. Doporučuji.
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

tomasx
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 19, 2010 10:10
Bydliště: Kroměříž

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od tomasx » pon zář 10, 2012 09:06

kodajz píše:hmmm vzal si to z gruntu koukám, já tak odvážný nebyl, rovnou jsem to svrtal v poloze a propiloval na trnu drážku, i po delší době používání pohoda a spokojenost. Když někoho vezu, nikdo si nevšimne, že jsou jen dvě polohy: vodorovně a svisle. Doporučuji.
mohl bych poprosit trochu víc popsat postup? hlavně doufám, že to není nějaké brutální, je to firemní auto tak bych ten sedák nerad nějak dorasoval, to budu radši jezdit bez loketky.
Renault Megane 1.6 2007 LPG

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od kodajz » úte zář 11, 2012 09:34

spíš to asi vyfotím a pak trochu rozvedu. V druhém příspěvku to taky popisuju. Záleží co myslíš jako brutální :-) mi přišlo kuchání té opěrky jako brutální a tak jsem to radši vyřešil tím svrtáním. Po smontování není nic poznat. Využil jsem jeden z těch výstupků co jsou na vnitřním průměru kovovém kroužku. Zbytek jsem upiloval. Pro ten výstupek jsem musel vypilovat dráhu v trnu pro opěrku co trčí ze sedadla. Drážka v tom trnu (trubka) vymezuje pohyb opěrky - vodorovně/svisle. To pilování zabere víc času, je potřeba určit přesně začátek a konec a polohu od konce trnu. No nejlepe to bude fakt vyfotit, změřit a popsat. Možná že existuje jiné řešení, tahle úprava mě napadla jak jsem to rozebral a ztratil jsem naději na elegantní opravu.
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

Uživatelský avatar
Mirek73
Junior member
Příspěvky: 107
Registrován: úte kvě 22, 2012 20:06

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od Mirek73 » úte zář 11, 2012 16:41

Ahoj.Tak já nechtěl kupovat opěrku za 4000 bez dph a provedl jsem opravu pilováním bohužel nezabralo to. Tak jsem to provedl následovně :opatrně jsem vyndal plastovou schránku z loketní opěrky není to nic brutalního jen od plastu oddělit molitan,pak to rozebrat a uvidíte to co jsem nahoře nafotil.A ted ta naprosto jednoduchá oprava viz foto dole za
1. je tam plastový výstupek zničenej od kovu /3/ kousek toho plastu ustrým nožem odříznout
2.po vyzkoušení v jaké pozici chcete mít opěrku na to plochu vyvrtáte dírku /nebojte 2cm do hloubky/ do dírky zašroubujte vrut pod který
dáte matičku č.6 nebo 8 do které bude narážet roh dílu č.3
4. no a č.4 mužete si někam schovat.

Opěrka se bude chovat stejně jako před tím ale jen s jednou polohou.Nakonec vezmete neagresivní chemoprén /na boty a molitan/a do opěrky ruky POZOR DO OPĚRKY /néééé na tu plastovou opěrku/ rozmažete chemoprén na stěny,poté opatrně zasunete plastovou opěrku do molitanu a zatížíte.Opěrka je jako nová oprava 10 min /já to vymejšlel asi hodinu. Vše složíte zasunete na originální drážky a vrátíte plastovou matici. Tak hodně štěstí při práci mohu poradit po tel.
Přílohy
DSC_0198.jpg

Uživatelský avatar
Dan22
Experienced member
Příspěvky: 758
Registrován: stř led 26, 2011 10:06
Bydliště: Praha 9

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od Dan22 » úte zář 11, 2012 22:10

Tak to je masakr.
U Trafica 2007 jsem dvakrát mněnil opěrku u řidiče a jednou u spolujezdce, naštěstí vždy v záruce.
U Trafica 2011 je ta spodní poloha už vodorovně, asi s tím výrobce počítá a upravil spodní polohu vodorovně. Počítá s tím, kdyby se to rozbilo tak nad tím majitel mávne rukou a bude.
Trafic Black Edition 2,5 dCi L2 2011
ex: KOLEOS 2,0 dCi 150k 4x4 automat. Exception 2010, Bose
ex: Trafic Passenger Comfort Cool 2,0 dCi 115k L1 2007
ex: Scenic Kaleido 1,6 16V 1999
ex: R19, 1,9D, 1996

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od kodajz » stř zář 12, 2012 08:36

Mirku, super oprava, určitě je elegantnější než ta má brutální.
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

tomasx
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon dub 19, 2010 10:10
Bydliště: Kroměříž

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od tomasx » stř zář 12, 2012 10:12

Mirek73: Díky moc za podrobný návod, o víkendu to vyzkouším a snad se povede.
Renault Megane 1.6 2007 LPG

Uživatelský avatar
Trafic
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát pro 14, 2007 21:10
Bydliště: Brno

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od Trafic » čtv lis 22, 2012 23:33

Taky mam problem s cidlem venkovni teploty. Stalo se mi ze z niceho nic ukaze teplotu -16 a za minutu je to +10. Pry je to kvuli konektoru ve dverich a po prostrikani je to lepsi ale neni to vono.

Jinak operka zatim nezlobi ;]
2,5 DCI '08 combi van

JJOSE
Junior member
Příspěvky: 128
Registrován: úte pro 12, 2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od JJOSE » úte říj 15, 2013 22:14

Ahoj

super návod

prosím Vás jak sundám tu opěrku ze sedačky?

Díky
Renault Trafic 2.5 dCi 2004

petrjihlava
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 20, 2012 18:09

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od petrjihlava » stř říj 23, 2013 10:09

tomasx píše:měl bych dotaz, jak rozdělat a opravit loketní opěrku u sedadla řidiče? je to trafic model 2007. a další dotaz bych měl ohledně čidla venkovní teploty, kde ho najdu? zničehonic mi teploměr ukazuje o 6 stupňů míň než je skutečná teplota.
Tak s loketní opěrkou ti neporadím, ale čidlo je opravdu v pravém zrcátku.
Dělalo mi to to stejné ještě v záruce. Vyměnili čidlo a během dvou dnů to začalo dělat opět....
Byli bezradní, prý ať tam necham auto na pozorováni.. Vykašlal jsem se na to a asi po dvou týdnech to začalo samo ukazovat správně a už 3 roky je vše v pohodě :D

surda25
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 30, 2014 08:48

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od surda25 » čtv led 30, 2014 19:25

ahojky Mirek 73 prosím tě mohl by jsi mi poslat na tebe číslo potřeboval bych pomoc stou loketní opěrkou děkuji moc Milan 602705371

Verunka
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 15, 2014 19:02

Re: trafic loketka

Příspěvek od Verunka » sob bře 15, 2014 19:12

Prosím je tady někdo kdo by mi poradil kde sehnat a jak namontovat loketní opěrku do Trafica 03,kde nikdy žádná nebyla?Děkuji Verča :wink:

Krist
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 07, 2021 13:48

Re: trafic loketka + čidlo venkovní teploty

Příspěvek od Krist » stř zář 08, 2021 23:54

Malý oživení. Teď jsem řešil opěrku. Kuchání se nedoporučuje, optimální řešení je pouze navrtat dírku, skolíkovat a šmitec. K tomu budiž nápomocna dvě videa, bohužel nečeský ale jdou tam zapnout titulky s překladem:
https://youtu.be/8InrybiEmvo
https://youtu.be/sXEWa4Oj19M

Nyní moje postřehy. Oříškem je samotný sundání opěrky. Sundat kolečko je jednoduché. Potom je třeba stáhnout celou loketku, takže natočit do horní polohy a potom pořádně roztáhnout dvě plastový packy na bokách, pomůže třetí rukou zárověň za loketku tahat. Chvilku jsem zuřil, než jsem zjistil, že to funguje jen, když je utažená osa - ta plastová hřídelka se čtyřhrany. Dle videa narýsovat 12mm oblouček, k němu plus minus čárku a tak nějak máme místo kam vrtneme dírku. Na ty velký díry ve videu se vykašlete. Průměr 4 nebo 5 nebo i 6, já zlomil vrták 4, tak jsem udělal 5mm. Nejdřív přes první plast, potom nasunout opěrku, nastavit si ji do přijatelné polohy, opatrně sundat a provrtat durch. Dobrý je si tam uvnitř fixou udělat čárku a udržet tu polohu vnitřního tělesa, třeba i pomocí svěrky. Dal jsem šroub M5 x 55 s placatou hlavou a pojistil nízkou matkou. Možná dobrý zakápnout lepidlem.
Takže zbytečně si neničte látku a molitan, stejněje jsou ty zuby sjetý, plasty polámaný.
Když už byste to měli kuchlý, tak tady to týpek zafixoval vrutem uvnitř, ten pak nebude vidět:
https://youtu.be/_Gino2cs4EE

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů