Koupě Renaultu Trafic

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
jokano
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 13, 2012 17:03

Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od jokano » pát črc 13, 2012 17:30

Dobrý den, přemýšlím o koupi Renaultu trafic (příp. Opelu vivaro, Nissanu Primastar) a mám pár dotazů. Mám v plánu do koupě vozu investovat max. 250.tis. Kč, takže předpokládám, že minimálně budou vozy mít najeto 180tis.km a více, motorizaci u všech tří automobilek 2,5l, případně máte někdo zkušenosti z 2l benzínem? Chci se zeptat jestli jde u verze na obr. č1
trafic.jpg
obr. č.1
s těmito sedadly nějak sklopit zadní nebo přední lavice, tak aby se tam člověk mohl vyspat nebo musím koupit verzi na obr. č.2
trafic2.jpg
obr. č.2
. Dále mi jde o to jak je na tom tento vůz se spolehlivostí, případně jaké chronické závady se na něm objevují a na co si mám konkrétně dát pozor při koupi. Dále se chci zeptat na co si dát pozor u robotizované převodovky easytronic? Děkuji za odpovědi

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od kodajz » pon črc 16, 2012 08:37

Ahoj, mám Vivaro 2.5, manual. Verzi sedadel jako na obr.č1. Zadní lavice jde krásně sklopit, nezabírá nijak moc místa, ale v kufru se nevyspíš. Teda sám možná ano, ale kde dáš kola a bágly? Prostřední lavice je na pevno, je sklopné jen opěradlo pravého sedáku. Ale zase se dá krásně vyhodit, takže střed vyhoď, do kufru dáš bágly a uprostřed krásně spíš a ne sám :-) Já jsem v celku spokojen, je to dodávka, jezdí se s tím krásně, výška posezu je super. Mám jen problém s převodovkou, ložiska. Už se to řeší. Dovezl jsem si ho z Německa. V německu mají problémy s převodovkou často-asi kvůli rychlé jízdě po dálnici a chybě převodovky-zahřívá se kvůli malým vůlím na ložiskách, olej zmizí a pak se ničí ložiska. Myslím, že něco podobného bude i u robotizované převodovky. Taakže pokud budeš brát dovoz, bude mít najeto kolem 200 tkm, budeš mít už asi repas převodovky za sebou. V Německu to prý stojí kolem 1000 eur :-( U nás seženeš výměnným způsobem starší ze zárukou kolem 15 000 kč. Jínak určitě ber 2.5tku, ten motor je úúúúžasnýýýýý.
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

Spoora
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 22, 2012 11:22

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od Spoora » pon črc 16, 2012 09:58

Čau, tak já zase k druhému obrázku...Postel kterou po lehkém tělocviku postavíš je parádní, docela jistě supluje domácí letiště se spoustou odkládacích míst, příjemné měkké polstrování. Spaní pro dva + jedno dítě je ideální. Ale záleží jak moc se roztahujete a vrtíte ve spánku. Vhod přijde i funkční lampička ve stropě, záclonky, zástrčka 12V...Ale kde je slabé místo je kufr. Nevim zda se vyrábí Generation (verze s postelí) i ve verzi LONG. V této krátké verzi není místa v kufru nazbyt, sice se dá zadní lavice posunout dopředu, ale musíš souměrně posunout i dvě samostatné sedačky ve druhé řadě. Což je trochu proti rozumu...K motoru ti toho moc neřeknu, mám 2.5l a zatim spokojenost, co se výkonu/spotřeby týče....hodně zdaru ve výběru

jokano
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 13, 2012 17:03

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od jokano » pon črc 16, 2012 11:12

Díky moc za postřehy. Přemýšlím totiž, že bych prodal osobáka(e39 touring) a klasickou dodávku(transita) co mám a koupil místo toho jedno auto

to kodajz:
Předpokládám, že třetí řada jde taky vyjmout, i když bude asi přišroubovaná a ta lavice bude pěkně těžká? Jinak už jsem o těch autech četl vše co jsem na netu našel a s případnou repasí převodovky víceméně počítám. Co se týká motoru, tak u mne 2,5 je podmínkou(škoda, že není něco silnějšího :-)), najezdil jsem pár stovek km s t5 multivanem 174ps a na dodávku to jede fakt pěkně, bral bych to hned, ale bohužel je to momentálně mimo mé fin. možnosti.

to spoora:
co vím tak v této verzi se long nedělal což nechápu proč, taky mi nejde do hlavy proč u těchto lépe vybavených verzí nejdou dát dozadu klasické dveře(přijdou mi praktičtější) místo výklopných, ale to je u všech automobilek stejné(vw t5, mb viano,...). Ještě se chci zeptat jestli jde ta zadní lavice posunout až dopředu místo těch dvou samostatnejch sedaček, jelikož na běžný ježdění bych ty sedačky asi vyndal posunul bych tam tu lavici abych měl aspoň nějakej kufr, kterej celkem využiju.

Spoora
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 22, 2012 11:22

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od Spoora » pon črc 16, 2012 12:12

Čus, no dokonce se VW Multivan vyráběl (u té nové verze si nejsem jist) v longu, bylo to na přání zákazníků, ale moc kusů po světě nejezdí. MB Viano je ve třech délkách, kompakt, long, extra long. Já měl long a ten je delší, než co je Generák...tam je verze s postelí FUN. Moc jich taky nejezdí, je to hodně podobné, co se výbavy týče...postel, stolek, otočné sedačky ve druhé řadě, některé mají nezávislé topení, atd...

Co se lavice týče, je to asi největší chyba co udělaly. Posunout se do předu ( na místo druhé řady) nedá a to kvůli bezpečnostním pásům, které jsou napevno ke karoserii a proto je nemůžeš posunout společně s lavicí. Všechny ostatní VW, MB auta tuhle variantu připouští, protože pásy jsou součástí sedačky...frantíci...

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od kodajz » pon črc 16, 2012 15:29

jj ta sklopná 3tí lavice jde krásně vyhodit. 2 západky odjistíš, potáhneš kousek dozadu a už taháš ven. S těma zadníma dveřma mě to taky štve. Nejradši bych je předělal na lítačky.
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

Uživatelský avatar
Slawall
Advanced member
Příspěvky: 410
Registrován: sob srp 16, 2008 13:19
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od Slawall » úte črc 17, 2012 18:53

Pokud budeš jezdit po rozbitých okreskách, tak počítej, že čepy vydrží cca 30 000km, servisní interval výměny oleje je po 30 000km, je ale lepší jej měnit dříve, motoru to více prospěje...jinak žádné zásadní závady mě nenapadají. Jezdím s traficem z roku 2008 a má najeto 173 000km a zatím měl jednu závadu, zarezlý lanovod ruční brzdy, s tím související rozsvěcování kontrolky ruční brzdy při brzdění v prudkém kopci.
2.0dCi 110kW @ Laguna III Grandtour Obrázek
Ex 2.0 16V 99kW @ Megane II

Uživatelský avatar
Trafic
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát pro 14, 2007 21:10
Bydliště: Brno

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od Trafic » čtv črc 19, 2012 22:51

Najeto 130tkm. Jako prvni vec jsem resil vadne cidlo od FAP(opraveno v zaruce). Pak spatne nasazene horni tesneni celniho skla(opraveno v zaruce). Jako treti zavada byli cepy. Ve 120tkm jsem menil chladic klimy(pry mel 2 diry od kaminku). U vymeny rozvodu objevili spatne gufero a prolinajici vodni pumpu. Vse vyreseno a cekam na dalsi prekvapeni ;]
2,5 DCI '08 combi van

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od kodajz » pát črc 20, 2012 07:01

Gratuluju ke koupi. Odkud ho máš?
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

Uživatelský avatar
Slawall
Advanced member
Příspěvky: 410
Registrován: sob srp 16, 2008 13:19
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od Slawall » ned črc 22, 2012 23:56

Tys měnil rozvody? Vždyť to má snad řetaz nebo ne?
2.0dCi 110kW @ Laguna III Grandtour Obrázek
Ex 2.0 16V 99kW @ Megane II

Spoora
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát čer 22, 2012 11:22

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od Spoora » úte črc 24, 2012 11:09

2.5L má řemen, 2.0 má řetěz (novější motor)

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od rxe » čtv srp 02, 2012 00:06

:mrgreen:

Uživatelský avatar
Slawall
Advanced member
Příspěvky: 410
Registrován: sob srp 16, 2008 13:19
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Renaultu Trafic

Příspěvek od Slawall » ned srp 05, 2012 20:21

Spoora píše:2.5L má řemen, 2.0 má řetěz (novější motor)
Aha
2.0dCi 110kW @ Laguna III Grandtour Obrázek
Ex 2.0 16V 99kW @ Megane II

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů