Přípravek na rozvody Master 2,5 DCI+rada

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
(Miloš)
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 05, 2010 22:23

Přípravek na rozvody Master 2,5 DCI+rada

Příspěvek od (Miloš) » čtv bře 11, 2010 20:37

Ahoj,nikdy by mě nenapadlo,že bych si pořídil Renaulta,ale stalo se. :D
Koupil jsem lehce ťuklýho Mastera 06,po oživení signalizuje chybnej signál čidla vačky,čidlo i dráty do jednotky jsou podle všeho v pořádku,hůř to chytá,pak jde motor vcelku dobře,už mi pár lidí řeklo,že při tom ťukanci mohly přeskočit rozvody.Já je měnil,ale podle stávajícího nastavení,takže jestli byly špatně,postavil jsem je podle toho.Jediná možnost,jak to ověřit,je asi nasadit na to přípravky a postavit znova,značky tam nejsou.Dají se někde půjčit?

Ve vedlejším tematu se někdo ptal na vstřiky,semtam se jeden ozve,ale jestli je to rozhozený,nemusí to nutně bejt vstřikem,přesto se chci zeptat,kde je případně nejlíp koupit.
Díky moc za případné rady.
A jestli máte ještě někdo náladu a zkušenost,všiml jsem si,že starší modely měli dost problémů s převodovkama,tady je 6q,je to už lepší?A co motor?Samo jsem vyměnil všechny náplně atd. (olej Elf,podle výrobce)
Na co tak ještě dát pozor?

(Miloš)
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: pát bře 05, 2010 22:23

Příspěvek od (Miloš) » čtv dub 08, 2010 23:30

Tak jsem v pátrání pokročil,s čidlama nic nebylo,byl přecejen trochu skříplej svazek a jeden drát od čidla vačky byl přerušenej,tím se vyřešlily starty,rozvody jsou OK,těm jsem od začátku nevěřil,vstřiky jsou taky v pohodě,jede to pěkně a ani to moc nežere.

Ale jednu vadu to ještě má,hlásí to pořád dvě vady
EGR system 10 a
EGR system 13 jedno by měl bejt nějakej rozsah škrtící klapky?
Klapka v sání chodí,ale taky tam byl škříplej drát,nemusí se nějak kalibrovat?
Jinak mě nenapadá,kde by to bralo info o EGR,protože do něj nejde žádnej drát,nebo jsem slepej.Je trochu zmáčklá jedna trubka,je možný,že to nějak pozná?(nebere mi hlava kde,jediný,co s tím může souviset,je ta klapka,nejde tam ani podtlak,ani dráty)Ocením jakoukoli praktickou radu,u pár aut jsem ho zaslepil (není to nic dobrýho) a nic,tady to svítí,auto jede normálně dobře,ale ta svítící paubka mě drtí.

kodajz
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: pon úno 20, 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: Přípravek na rozvody Master 2,5 DCI+rada

Příspěvek od kodajz » pon úno 20, 2012 13:00

Ahoj Miloši, rád bych si koupil Trafic s motorem 2,5 dci r.v. 2006 a mladší. Jak jsi spokojený s motorem? Rozvody jsou prý řešené částečně ozubenýmy kolama a pak řemen. Je to tak? Prý se ty kola mění taky.
Opel Vivaro Tour 2008, 2.5 dCi, 107 kW, krátký.

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů