DF053 regulace tlaku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
MichalKun
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 09, 2023 08:36

DF053 regulace tlaku

Příspěvek od MichalKun » stř srp 09, 2023 08:51

Ahoj kluci, holky a bytosti :))

Renault Trafic 2010 / 2,5dci 145

Prosím o radu a o pomoc ...

Momentálně mám na autě závadu DF053 Regulace tlaku v rozvodném potrubí / kladný rozdíl / přerušovaný

Celý tohle začalo tak, že občas při jízdě třeba do kopce pod plynem auto skočilo do nouze s hláškou einspritz uberprufen ...

když to už dělal celkem pravidelně, vyměnil jsem palivový filtr ale auto nešlo do otáček protože po třech dnech ježdění s chybou se ucpalo DPF.

Takže servis .... Probělhlo vyčištění DPF a katalyzátoru a při tom zjistili, že mám přidřený turbo, takže výměna turba.

po opravě auto normálně nastartuje ale po přidání plynu a po tom, co auto vytočím nad 2000 otáček vyskočí einspritz uberprufen vždycky.
když hned neuberu, vyskočí einspritz error a auto zdochne. Diagnostika ukazuje DF053 Regulace tlaku v rozvodném potrubí / kladný rozdíl / přerušovaný

Po tomhle byl vyměněný ještě ventil regulace tlaku paliva a čidlo tlaku na railu a proměřený všechny kabely.

A teď prosím ... potkal se s tím někdo?
Je tu mezi vámi dobrý diagnostik, ideálně z okolí Ústí nad Labem, který by byl ochotný se mi na to podívat?

Samozřejmě za peníze ...

Můj mechanik si s tím neví rady a já už jsem měsíc bez auta.

Díky moc

otas43
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát srp 05, 2016 14:25

Re: DF053 regulace tlaku

Příspěvek od otas43 » stř srp 09, 2023 09:52

Mám stejný problém. U ročníku 2008.
Nové turbo, čerpadlo, palivový filtr, nádrž čištěna, CR nové i vstřiky a stále ve výkonu chyba. Nechápu. Prohlédl jsem i kabeláž, vše OK, jsem zvědav, jestli tu bude někdo mít nápad nebo typ kam se ještě juknout.

lukian@centrum.sk
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 14, 2023 12:05

Re: DF053 regulace tlaku

Příspěvek od lukian@centrum.sk » čtv zář 14, 2023 12:19

Zdravim riesim tez podobny problem chyba DF055 Regulace tlaku preplnovani signal mimo dolni mez auto Trafic 2,5 107kw 2007. Mne to spravi ked je auto v zataži do kopca alebo ked je moc naložene aj na dialnici a tiež si stym neviem rady turbo je teras repasovane, DPF cistene, catalizator cisteny,podtlakovy ventil novy sa mi zda ze z novym to bolo este horsie tak je tam povodny, Egr som chcel pozriet ale ako som to zacal rozoberat tak som zistil ze je zaslepene tak to som vylucil dal som este skontrolovat ci je to aj softverovo vypnute nebolo tak mi to vypol sice mu rozladilo riadiacu jednotku vstrekovace ale dal to dokopi potom a neviem co mam dalej kontrolovat. ak mate navrhy alebo ste mali podobny problem dajte vediet tu alebo na mail lukian@centrum.sk alebo aj ak ma dakto dobru diagnostiku co by vedel pomoct tak kludne piste dohodnem sa urcite

lukian@centrum.sk
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 14, 2023 12:05

Re: DF053 regulace tlaku

Příspěvek od lukian@centrum.sk » čtv zář 14, 2023 12:19

Zdravim riesim tez podobny problem chyba DF055 Regulace tlaku preplnovani signal mimo dolni mez auto Trafic 2,5 107kw 2007. Mne to spravi ked je auto v zataži do kopca alebo ked je moc naložene aj na dialnici a tiež si stym neviem rady turbo je teras repasovane, DPF cistene, catalizator cisteny,podtlakovy ventil novy sa mi zda ze z novym to bolo este horsie tak je tam povodny, Egr som chcel pozriet ale ako som to zacal rozoberat tak som zistil ze je zaslepene tak to som vylucil dal som este skontrolovat ci je to aj softverovo vypnute nebolo tak mi to vypol sice mu rozladilo riadiacu jednotku vstrekovace ale dal to dokopi potom a neviem co mam dalej kontrolovat. ak mate navrhy alebo ste mali podobny problem dajte vediet tu alebo na mail lukian@centrum.sk alebo aj ak ma dakto dobru diagnostiku co by vedel pomoct tak kludne piste dohodnem sa urcite

otas43
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát srp 05, 2016 14:25

Re: DF053 regulace tlaku

Příspěvek od otas43 » čtv zář 14, 2023 18:52

Tady asi nikdo neporadí. My ještě zkoušeli externí přívod paliva, test na bubliny ve zpátečce...Nakonec jsme auto přestrojili ze systému CP3 na CP1. A ejhle, naskočila stejná porucha. Bylo to z jiného auta, kde tato porucha nebyla. Takže si myslím, že u nás je to někde v kabelech. To už asi bude potřeba osciloskopovat, protože pouhým okem se nic nezjistí.

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů