Trafic 2.0 84kw M9R Netáhne odspodu/dlouhá odezva

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
stajny
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 25, 2023 20:19

Trafic 2.0 84kw M9R Netáhne odspodu/dlouhá odezva

Příspěvek od stajny » ned čer 25, 2023 20:50

Zdravím všechny jezdce i mechaniky.. Potýkám se průběžně poslední půlrok s problémem u mého 2.0 rv. 2008 ostatně jak už je u renaultu běžné.. Motor postupně přestal tahat odspodu jede tak nějak trochu líp až od cca 2500 otáček. první mi začaly vyskakovat chyby na EGR ten se vyměnil a všechno okolo vyčistilo- chyba na EGR se ztratila ale auto postupně ztrácelo na akceleraci tak se měnil ventil ovladani turba, podtlaky, snimace, váha a nakonec i turbo. Problém víceméně neustal tak už jsem se nasral vytáhl z toho hlavu ven a skontroloval rozvody ptz to vypadalo jak kdyby byl poskočený třeba o zub a tím pádem špatné časování.. udělala se hlava,sedla atd.. k tomu dva nove vstriky jelikoz byli zakousle tak sli do kytek a samozrejme i rozvody a vsechno se zkompletovalo, nakodovali se všechny vstřikovače a já s velkou nadějí ze Auto bude trhat asfalt jako před začátkem těchle patálijí jsem s opařeným úsměvem a cca o 20k chudší opět tam kde jsem byl na začátku.. :evil: jediné co jsem teda neudělal protože jsem doufal ze to bylo špatným časováním tak jsem při rozházené hlavě nezměřil tlaky ve válcích tak ještě zkouším vaše zkušenosti s podobnými problémy.. už mi dochází nápady po čem jít. Přikládám ještě nějaké foto z mereni v diagnostice jak na volnoběh tak v otáčkách pokud by někdo mohl porovnat či poradit.. MOCKRAT DIKY ZA KAŽDOU KONSTRUKTIVNI RADU !! :roll:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

otas43
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: pát srp 05, 2016 14:25

Re: Trafic 2.0 84kw M9R Netáhne odspodu/dlouhá odezva

Příspěvek od otas43 » pon čer 26, 2023 07:48

Zkontroluj si tlaky a vše kolem turba. Musí zabírat včas-od 1800. Tuto situaci právě řeším taky.

stajny
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 25, 2023 20:19

Re: Trafic 2.0 84kw M9R Netáhne odspodu/dlouhá odezva

Příspěvek od stajny » pon čer 26, 2023 08:04

Turbo vymenene, skontrolovane a utesnene vsechny hadice i podtlaky, vymenena podtlakova regulace i snimace a porad to same..

stajny
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 25, 2023 20:19

Re: Trafic 2.0 84kw M9R Netáhne odspodu/dlouhá odezva

Příspěvek od stajny » pon čer 26, 2023 08:11

otas43 píše:
pon čer 26, 2023 07:48
Zkontroluj si tlaky a vše kolem turba. Musí zabírat včas-od 1800. Tuto situaci právě řeším taky.
Jaké máš prumerne hodnoty z váhy vzduchu na volnobehu? Jeste mozna skusim vymenit vakuovou pumpu nwm uz co.. ale podle budiku celkem fungovala jen po seslapnuti brzdy to vzdy popadlo ale v zapeti to dotlacila.. 🤷‍♂️

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů