Trafic II L2, 9 mist. Spousta dodazu.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Trafic II L2, 9 mist. Spousta dodazu.

Příspěvek od Renaulťák » ned lis 14, 2021 08:09

Tak jsem se tento tyden stal "hrdym" majitelem Traficu II s 1,9 motorem z roku 2OO5.
Pozitivem byla cena, M1 a L2 provedeni, cerstva STK (jiste po znamosti), na svuj vek interier relativne pekny a ma posuvne bocni okenka. To je z pozitiv vsechno.
Jinak je to holatko. Vlastne to muze byt épet pozitivum, protoze klima se nepokazi, zpateckove senzory jsou jiz nefunkcni a elektrika oken a zrcatek zatim funkcni. Pokud do toho investuji jeste tolik, co jsem za nej dal, mohlo by to i dobre vypadat. Stacilo jej umyt (to je plocha a na strechu se ani nedostalo) a je to o neco lepsi. Puvodni odev silne svetlejsi, boticky osmajdane.
Je zajimave, vratit se do praveku. Po kazden masednuti nasleduje vysednuti, protoze klice jsou nedostupne v tesnych jeansach. Pak hledam, kam to strcit, nasleduje jizda bez zapnutych svetel. Po ukonceni jizdy nastesti pipak upozorni, ze se svetla musi vypinat. Jeste bych potreboval upozornovani, ze auto treba zamknout zmacknutim tlacitka. Jsou dve a stejne vzdy prvni pokus to nespravne. Vyhodou nezamknuti je, ze mam pak handsfree. Problemem je, ze pak musim opet vystupovat a hledat klic.

Takze se budu na znale techto Traficu asi casto obracet s dotazy. Temata na foru jsem si prosel a vetsina skoncila pouze polozenim dotazu, nebo neurcitou odpovedi. Chudak Trafic si ani nezaslouzil samostatnou sekci.

Treti radu sedacek jsem zvladl vyndat pouze diky navodu. Dlouho jsem odolaval, ze je to preci Renaul a ja na to prijdu a ono ne. Slusne trojchlapove. Naivni predsatva, ze je hodim na pudu je realizovatelna pouze jerabe. Takze druha rada zatim na svem miste.
Rezervu, ktera ma jeste cudliky, asi nikdy nevyprostovali, se mi take nakonec podarilo vysvobodit. Stacil obsak maleho WD, dvojkolak tech nejneslusnejsich slov. K vuli taznemu (coz je take jedno z pozitiv, na ktere jsem v tom mnozstvi zapomel), se neda druhy sroub pouze povolit a vyhaknout, coz radi tarne opet do negativ.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Trafic II L2, 9 mist. Spousta dodazu.

Příspěvek od Renaulťák » pon lis 22, 2021 17:39

Tak se obracim s prvnim dotazem.

Po vymene cepu rizeni mi zasvitil servis a ABS.
Problem byl rychle zjisteny, protoze vypadnute cidlo ABS u leveho kola. Po nasazeni stacilo trochu zyveklat a vypadl. Nejspis pri vyrazeni cepu vyskocilo. Po prihnuti pruzinky drzi dobre. Tak jsem si oddech, ze oprava tak jednoducha a vono ne. Servis a ABS sviti stale i po ujeti cca 30 kilometru a nekolikerem prudkem brzdeni. U LII nabihala ABS po par metrech.
Takze dotaz: staci zresetovat odpojenim baterie, nebo treba vymazat diagnostikou chybu, pripadne co dalsiho?
Diky

Dotaz druhy:
Stale mi sviti kontrolka otevreni dveri. Dalkove funkcni, ctvery dvere i dvirka nadrze otdemyka a zymyka. Pri otevreni smerovky jednou bliknou. Pri otevreni zadne blikani.
Kde muze byt problem?
Diky podruhe.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Trafic II L2, 9 mist. Spousta dodazu.

Příspěvek od Renaulťák » úte lis 23, 2021 17:44

Dnes vyndana baterie asi na dve hodiny. Nahozen kozeny volant z LII. Po pripojeni baterie a projeti ABS stale sviti. Muze byt na ABS jeste jina chyba, jako pouze vypadnuti senzoru. Nebo treba vymazat chybu diagnostikou. Tu samozrejme nemam.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Trafic II L2, 9 mist. Spousta dodazu.

Příspěvek od kotasekh » úte lis 23, 2021 19:45

Pyclip by to mel zvladnout. A pyclip je zalezitost 200 kc za bluetoothl elm327, plus androidi aplikace na telefon nebo tablet. Pak je vzdy po ruce takrka originalni diagnostika, ktera velmi pomuze.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Trafic II L2, 9 mist. Spousta dodazu.

Příspěvek od Renaulťák » stř lis 24, 2021 08:17

Porad si nejsem jisty, ze by mel i ten Pyclip co zvladnout. V rodine mame pet Renaultu od 2001 do 2012 a jiz na nich vyskakalo spoustu chyb, rozsvitilo se oranzove a cervene varovani a nikdy po odstraneni chyby nebylo treba neco sachovat diagnostikou. Pokud vyskocilo cervene varovani, byly to vaznejsi chyby, jako pouze sesvis.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Trafic II L2, 9 mist. Spousta dodazu.

Příspěvek od Renaulťák » stř lis 24, 2021 16:54

Vystrikani cisticem na brzdy, vyfoukano kompresorem, proskrabnute vodici drazky pro senzor , ocisteny senzor a opatrne nasunuti a zajisteni. Po nastartovani ABS a servis svitil. Po ujeti cca patnact metru obe kontrolky zhasly. Jestli byl nejaky bordel na magnetickem kruzku, nebo spatne zaskakoval senzor, nevim. Dulezite je, ze opet funkcni a netreba zadna diagnostika.

Ted jeste najit, ktere dvere nedavaji signal, ze jsou zavrene.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Trafic II L2, 9 mist. Spousta dodazu.

Příspěvek od Renaulťák » úte lis 30, 2021 07:41

Problem cislo dva take vyreseny. Kontrolka otevrenych dveri zhasina a pri zamknuti dalkovym smerovky dvakrate bliknou.
Prvotni predpoklad, ze problem bude v zadnich vyklopnych vratech byl spravny. Predpoklad, ze kontakt je primo i v zadnim zamku se nepotvrdil. Vlevo dole nad naraznikem je prachsprosty jednopolovy spinac. Dvere nedosedaly a to ptoto, ze tam chybi nejaky cudl. Ve dverich pouze dira. Provizorne jsm tam foukl plastovy kuzelik. Spinac ma dosti dlouhy chod, tak sned jsem trefil delku, ktera jej neposkodi.

Ted zacnu hledat kde problem, ze nejdou couvaci senzory. V dokumentaci je jedna A4 s hlavickou Renault, tak predpokladam, ze montovano dodatecne a pokud se ridily navodem, tak vim, kde co hledat.
Doufam, ze najdu drive, nez zmrznu. Pri couvani stale nevim, kde to ma zadek. Pro jistotu sundam kouli, at pripadne pouze lestim.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů