Trafic převodovka Quickshiftr - oprava, přestavba na manual

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Kuca
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 26, 2020 09:49

Trafic převodovka Quickshiftr - oprava, přestavba na manual

Příspěvek od Kuca » sob pro 26, 2020 09:56

Ahoj,
začal se mi sypat quickshiftr a s opravou si zatím nevím rady. Vypadá pojistka čerpadla, senzor tlaku hlásí poruchu. Senzor tlaku jsem vyměnil, ale porucha zůstala. Každá další pokus o opravu je finančně náročný a bez nejistého výsledku.
Z důvodů výše zvažuji přestavbu na manuální převodovku. Vyhnu se zbytečným investicím do hledání závady, bude od automatu pokoj a i cenu vozu to zvedne. V TP mám také uvedeno, že jde o manuální převodovku – tedy i legislativa je OK.
Našel jsem kit na přestavbu asi za 8.500 – pedály, řadicí páka, lanovody… ale nevím, co bude obnášet přestavba převodovky a elektroinstalace případně další zákroky.
Není tu někdo, kdo přestavbu již realizoval nebo zná někoho, kdo ji realizoval a byl by ochoten se podělit o poznatky?
Ze situace jsem zoufalí, moc by mi to pomohlo.
Auto: Renault Trafic, r.v.2007, 2.5 nafta
Díky moc.

Maličkej
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 01, 2020 13:36

Re: Trafic převodovka Quickshiftr - oprava, přestavba na manual

Příspěvek od Maličkej » stř črc 14, 2021 17:14

Zdavim, chci se zeptat jak jste pokročil s tou přestavbou! Mam Nissana Primastar 2,5 taky s robotem. Už dva měsíce stojím, dříve mi neřadil zpatečku (sporadicky) a pak ani jedničku, po výměně oleje jak v převodovce tak v robotu už řadí normálně ale jen podle displeje na budíkách 1-6 v pořádku, zpátečku mi zařadí také (zadni svetla se rosviti, senzory taky fungujou) jen je problém v tom že necouvam ale jedu dopředu. Fakt už nevim co s tím a nervy mam jen jedny. Tak by mi ta přestavba zněla jako docela dobrý nápad.

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti