Schéma bodů kostry - špatné starty

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
michalmox
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 27, 2019 11:09

Schéma bodů kostry - špatné starty

Příspěvek od michalmox » sob dub 27, 2019 12:00

Dobrý den, po nějakém marném hledání a procházení netu jsem se rozhodl poprosit o radu. Věřím že někdo z Vás bude mít užitečné info.

Mám Mastera G9U 2.5dci 120

Má už hodně najeto, ale celkem Ok. Po zimě ale začal špatně startovat. Napřed se pozdě vracel pastorek (jen chvilku) a potom začal špatně startovat.

Baterka se zdá OK. Vyndaná a nabitá. Myslel jsem že je startér špatný - za studena šel a za tepla hůř. Potom se ale vše změnilo a prostě někdy šel, někdy hůř a někdy zase perfektně. Řešíl jsem třeba zda to není opravdu baterií, ale po ráno chytl na drc a po dojetí svižné jízdy 15 km tak se zase trápil. Jindy i zahřátý motor zase chytl na drc a po dlouhém stání nic. Naposledy chytl snad nejlépe (za tu dobu co ho mám), ale po dojetí 15 km k domu jsem chtěl zamknout centrálem a ejhle elektrika komplet nic. Po otočení klíčkem v zapalování žádná reakce. Potahal jsem silně za kostřící kabely přímo u baterie (jeden slabší chycený hned do karoserie a druhý silný vedoucí pod podlahou někam kupředu...) a zase gut. Tedy relativně - zůstal jsem viset pár kiláků dál. Nastartoval jsem přes kabely od ochotného člověka taktéž s dodávkou, ale i tak se to na start trápilo.

Při startování jsem zaregistroval, že se svorka minusového pólu na barerii silně zahřeje již po druhém startování (i když chytá).

Problémy s elektřinou - občas se rozsvítí kontrolka mlhovky se zařazenou zpátečkou a současně zašlápnu brzdu a klasicky ventilátor poloho 2 a 3, tyhle problémy to mělo vždy a předtím neměly na start vliv asi bych je vyloučil a nebral v potaz

Mám podezření na kostru, nebo kabely. Každopádně bych u toho začal, ale pořádné schéma kostřících bodů jsem nenašel. Vím že jeden kabel od baterie je chycen ihned do karoserie. Našel jsem i jeden relativně tenký chycený v motorovém prostoru nad blatníkem vedle airboxu, pod ním velký spletenec vedoucí na převodovku, ale má pocit že to není to hlavní. Zajímalo by mě kde je chycen ten druhý silný co z mínusového pólu baterie jde. To že se právě mínus na baterii zahřívá by mohlo znamenat, že je někde špatně chycený.

A ještě jeden poznatek, při jednom pokusu startu přes kabely jsem je napojil přes motorovou část dle příručky a při startování zasmrděla elektřina od motoru. Při napojení přímo na baterii OK.

Myslím, že jsem se pokusil popsat problém jak jsem mohl. Určitě budu vděčný za všechny poznatky a případné rady. Pokud někdo ví kde najít schéma ukostření... Tím bych začal.

Díky Michal

michalmox
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 27, 2019 11:09

Re: Schéma bodů kostry - špatné starty

Příspěvek od michalmox » sob dub 27, 2019 12:31

Tak list už mám, ale jejich umístění...

MA FRONT RIGHT-HAND ELECTRICAL EARTH
MAC GEARBOX UPPER SUPPORT ELECTRICAL EARTH
MAD VARIABLE SHOCK ABSORBER ELECTRICAL EARTH
MAE CARAVAN ELECTRICAL EARTH
MB FRONT LEFT-HAND ELECTRICAL EARTH
ME BODY ELECTRICAL RELAY (GENERAL)
MF REAR RIGHT-HAND EARTH
MG REAR LEFT-HAND ELECTRICAL EARTH
MH ENGINE ELECTRICAL EARTH
MJ RIGHT-HAND A-PILLAR ELECTRICAL EARTH
MK LEFT-HAND A PILLAR ELECTRICAL EARTH
MM STEERING MOUNTING ELECTRICAL EARTH
MQ CLIMATE SYSTEM DUCTS ELECTRICAL EARTH
MS ELECTRIC PUMP UNIT MOUNTING EARTH
MU SCREENING EARTH
MY BOOT ELECTRICAL EARTH
MZ LEFT-HAND REAR END PANEL ELECTRICAL EARTH
NAP TUNNEL ELECTRICAL EARTH
NC LEFT-HAND A-PILLAR ELECTRICAL EARTH
ND ABS ELECTRICAL EARTH
NH ELECTRONIC EARTH
NJ RIGHT-HAND A-PILLAR ELECTRICAL EARTH
NL RADIO ELECTRICAL EARTH

michalmox
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 27, 2019 11:09

Re: Schéma bodů kostry - špatné starty

Příspěvek od michalmox » sob dub 27, 2019 12:49

Už jen najít tohle pro master, ale bude to asi podobně?

Obrázek
upload images

michalmox
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 27, 2019 11:09

Re: Schéma bodů kostry - špatné starty

Příspěvek od michalmox » úte dub 30, 2019 09:55

Nikdo?

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů