Automatická převodovka Trafic 2,5 dci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Lubomir.mil
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 16, 2018 19:11

Automatická převodovka Trafic 2,5 dci

Příspěvek od Lubomir.mil » ned lis 18, 2018 10:44

Ahojda všem, potřebuji poradit s automatickou převodovkou. Najednou začala skákat z A do manuálu a nebo zůstane nějaká zařazena nějaká rychlost a nejde to nahoru nani dolů ani manuálně a ani automat. Po chvíli marné snahy začne fungovat normálně a pak zase po nějakém čase. Někdy tam na displeji naskočí i znak převodovky. Za každou radu budu velmi rád.

jonyaspinky
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 20, 2018 21:07

Re: Automatická převodovka Trafic 2,5 dci

Příspěvek od jonyaspinky » čtv pro 20, 2018 21:26

předpokládám ze to způsobuje malý tlak v systému. pravděpodobně prasklá gumička na pístu řazení. zkontrolovat unik hydrauliky v robotu . znaky : při otevřeni dveří řidiče dlouho tlakuje ...převodovka je cela od hydraulického oleje ..později problémy s řazením

Maličkej
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 01, 2020 13:36

Re: Automatická převodovka Trafic 2,5 dci

Příspěvek od Maličkej » stř dub 01, 2020 14:00

Zdravím, také mám takový menší problém! Také se mi rozsvítil symbol převodovky na displeji ale auto jede pořád i s řazením nejsou problémy. Tak se chci zeptat vás lidičky,kteří tomu rozumíte a víte o co jde v čem může být problém. Abych se přiznal nemám to auto ani měsíc, tak se oťukáváme, tedy spíše oťukává ono mně! Popřípadě jestli to může být nedostatkem tlaku oleje v systému, kde bych ho mohl dolít a jaký olej, jestli bude stačit obyč. hyderaulika nebo je tam přímo nějaký specifický olej! Předem děkuji za každou radu!

Lubomir.mil
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 16, 2018 19:11

Re: Automatická převodovka Trafic 2,5 dci

Příspěvek od Lubomir.mil » stř dub 01, 2020 19:32

Loni jsem měl kvůli tomu auto v servisu a tam mi rakli, že z řadiče sákne olej a nádobka je prázdná. Nový řadič, že prý 80 tisíc. Tak mi dolili nádobku a jel jsem. Po roce nastal stejný problém. Koupil jsem olej za 250 Kč, dolil 0,5 litru a jede opět bez problémů.

Maličkej
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 01, 2020 13:36

Re: Automatická převodovka Trafic 2,5 dci

Příspěvek od Maličkej » čtv dub 02, 2020 11:58

Super, když to bude jen dolití oleje jednou za rok, tak to nemá zatim cenu řešit. Ješte by mě zajimalo, kde je ta nádobka na olej a hlavně jakej tam je. Ale jinak děkuji! 👍

Maličkej
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 01, 2020 13:36

Re: Automatická převodovka Trafic 2,5 dci

Příspěvek od Maličkej » pát dub 10, 2020 22:27

Tak se musím pochlubit, vše vyřešeno! Ve finále žádný tlak oleje v systému, tu nádobku jsem našel pod vzduchovým filtrem (byla plná). Ale byl to brzdový spínač, nešly ani brzdové světla a praskala pojistka. Rozebral jsem ho, vyčistil, a je pokoj. Přestaly svítit symboly převodovky, servisu a airbecku!

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů