Pískání klínového řemene

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
čipi
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 30, 2006 17:50
Bydliště: Bělá pod Bezdězem

Pískání klínového řemene

Příspěvek od čipi » pon led 30, 2006 17:56

Dobry den. Mám takovej větší problém. Píská mi klínovvej řemen a když dám nový tak do týdne začne také pískat a alternátor mám celý špinavý od gumovejch pilinek. Myslel jsem že budöu vadná ložiska v alt. ale tím to není. Nevíte čím to může být ? Mám Renault Laguna 1,8 Rn 69 kw.

JMMahony
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 23, 2006 19:44

Re: Pískání klínového řemene

Příspěvek od JMMahony » pon led 30, 2006 19:48

čipi píše:Dobry den. Mám takovej větší problém. Píská mi klínovvej řemen a když dám nový tak do týdne začne také pískat a alternátor mám celý špinavý od gumovejch pilinek. Myslel jsem že budöu vadná ložiska v alt. ale tím to není. Nevíte čím to může být ? Mám Renault Laguna 1,8 Rn 69 kw.
Čau....ten řemen musíš fest našponovat.Dělalo mi to u Scenika. Při startování si zakvičel. Vyčistil jsem řemenice a dal novej.Přes páku musíš altík našponovat a pak utáhnout a bude pokoj. Čus

kubrt
Junior member
Příspěvky: 179
Registrován: ned led 22, 2006 22:55

Re: Pískání klínového řemene

Příspěvek od kubrt » úte led 31, 2006 00:11

čipi píše:Dobry den. Mám takovej větší problém. Píská mi klínovvej řemen a když dám nový tak do týdne začne také pískat a alternátor mám celý špinavý od gumovejch pilinek. Myslel jsem že budöu vadná ložiska v alt. ale tím to není. Nevíte čím to může být ? Mám Renault Laguna 1,8 Rn 69 kw.
Nemusíš ani použít páku ,stačí zabrat ručně ,tyto řemeny jsou poměrně měkké,nabuzený alternátor má poměrně slušný odpor,ale s napínáním to nepřehnat,kvůli ložiskům alternátoru.Prostě tak akunkrát.
Renault Megan Scenic 1,9 dti

Uživatelský avatar
Martan
Advanced member
Příspěvky: 266
Registrován: úte dub 05, 2005 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martan » úte led 31, 2006 08:59

Navíc by chtělo zkontrolovat, zda jsou v pořádku ložiska všech kladek, alternátoru, kompresoru, čerpadla serva atd. Podle těch pilinek bych usuzoval, že se tam něco blokuje :(
Laguna II

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů