Megane nechce nastartovat a zamknout

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Zamčeno
rosignolo
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 17, 2009 09:00
Bydliště: Mělník

Megane nechce nastartovat a zamknout

Příspěvek od rosignolo » ned bře 21, 2010 09:37

Ahoj, omlouvám se že začínám nové téma, ale než bych ve fóru našel podobný problém, ztrávím tady celý den a na to nemám čas.

Mám problém s Meganem 1.5 DCi v kombajnu r.v.2005. Už asi třikrát se mi stalo, že jsem někam přijel (ať už na benzínu, k obchoďáku nebo na parkoviště), vypnul jsem motor, zamknul auto... když jsem po cca pěti deseti minutách chtěl nastartovat, auto nechtělo chytnout naskočí kontrolka STOP, svítí baterka a kontrolka na pásy a auto ne a ne chytnout. S tím že PC hlásí sešlápnutí brzdy a zmáčknutí tlačítka start v NJ. Když sešlápnu brzdu, nejde vůbec sešlápnout, protože je tvrdá (normálně startuji přes spojku) a ani na sešlápnutí spojky auto nereáguje. Když vylezu z auta, tak nastává další problém, auto pomocí karty nejde zamknout. Tudíž se nemůžu ani od auta vzdálit. Po deseti patnácti minutách nakonec auto chytne (nějakým zázrakem). Myslel jsem si, že jen došla baterka v kartě. Ale je vyměněná. Nevím si s tím rady a servis beru jako poslední možnost, nemá někdo obdobnou zkušenost?

Dále jsem se chtěl optat zda-li někdo neví, jak dlouho je záruka na vrácení auta při koupi auta od druhé osoby, původní majitel se mi zapoměl říct, že do auta teče (nejspíš ho naboural, ale dobře dal dohromady, nikde není žádná zmíňka o bouračce) A zjistil jsem to nedávno, protože jsem měl auto jinak garážované. Popřípadě kolik stojí vyndání a nově slepení předního okna. Díky

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » ned bře 21, 2010 11:54

rosignolo: S tím problémem- je to těžké radit přes net.Já jsem podobný problém neměl.

Se zárukou:máš půl roku na to abys doporučeným dopisem bývalému majiteli ev.skryté vady vytkl a požadoval adekvátí slevu z kupní ceny nebo odstoupení od kupní smlouvy.
Když nebude reagovat,podat návrh na platební rozkaz.....atd. pokud podá odpor,musíš k soudu.

Přesklení čelního=vyřezat,očistit,nalepit,ev. nový bauset (to je ta guma) skla bych viděl tak na 25OOkč.
Může ale při vyřezávání prasknout a nové sklo je cca 8 tis.podle druhu.

rosignolo
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pon srp 17, 2009 09:00
Bydliště: Mělník

Příspěvek od rosignolo » ned bře 21, 2010 23:30

Kuno píše:rosignolo: S tím problémem- je to těľké radit přes net.Já jsem podobný problém neměl.

Se zárukou:máą půl roku na to abys doporučeným dopisem bývalému majiteli ev.skryté vady vytkl a poľadoval adekvátí slevu z kupní ceny nebo odstoupení od kupní smlouvy.
Kdyľ nebude reagovat,podat návrh na platební rozkaz.....atd. pokud podá odpor,musíą k soudu.

Přesklení čelního=vyřezat,očistit,nalepit,ev. nový bauset (to je ta guma) skla bych viděl tak na 25OOkč.
Můľe ale při vyřezávání prasknout a nové sklo je cca 8 tis.podle druhu.

Díky ti za rady... hold hodím auto na diagnostiku a zjistím co autu je a kolik mě to bude stát. Jak znám ty servisáky z renaultu, to bude zase palba. Rovnou se optám i na to okno.

Co se týče té reklamace, musím kouknout do smlouvy, kdy jsem ho kupoval, jestli se do šesti měsíců vejdu.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pon bře 22, 2010 00:47

Vyřeš si také čtverečky v textu, dost se to špatně čte.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Stanley29
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: čtv lis 20, 2008 14:28
Bydliště: ČR

Re: Megane nechce nastartovat a zamknout

Příspěvek od Stanley29 » pon bře 22, 2010 08:55

rosignolo píše:... Popřípadě kolik stojí vyndání a nově slepení předního okna. Díky
Nové okno jsem měnil nedávno. Měnili mi ho v renaultu a za práci, lepidlo a čelní okno si řekli 19 500 Kč. Záleží jaký typ okna tám máš.Jsou dva druhy. Já mám ten dražší. Kdyby jsi měl to levnější tak by to bylo tak 3-4 tisíce méně.
Rado77: v ramci sprehladnenia fora prosim pokracujme v otazkach startovania v globalnej teme o tartovani tu: viewtopic.php?p=291407#291407 . Diki moc, Rado.
RENAULT Megane II 1.6 16V 2003/10; 5-dveřák

Zamčeno

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: darket a 29 hostů